İthaki Yayınları Soru Hattı

Haftaya süper kitaplar geliyor :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::+1:t6:
imageimage

10 Beğeni

Vakıf serisinin kitap kapağı ABD deki ile aynimi yoksa bana mı çok kötü geldi bir an.

Haydaaa en çok beklediğim iki kitap! Düşmüş Melekler ve Vakıf!

Kapaklar muhteşem bu arada. Uzun zamandır böyle güzel kapak görmemiştim.

1 Beğeni

Kiyamet Az Sonra’nin devaminin gelme ihtimali var mi?

Kapağa takılmıyorum buda güzel.Yeterki iyi çevrilsin ve devamı gelsin👍🏿

Bu arada Emre Bey’i emekli ettiniz galiba sonunda. Kendisi bıraktı heralde forumu

1 Beğeni

Aynen ya adamı küstürdünüz bazı arkadaşlar sağolsun .

Tamam kabul ediyorum bazı saçma soruları bende sordum: şu basılacakmı ,2. Baskıyı yapar mı…

Lütfen başka sitelerde gidipte bir şeyler bilmeden ýuzyılın bk öyküleri hakkında konuşanları fazla kafaya takmayın.

Emre bey gelir ya neden gelmesin :smiley::pray:t6::smiley:

BK serisinden de bir kitap verin. bu ay komple ihya olalım. resmen doymuyoruz.

Selamlar, stanislav lem’in solaris isimli eseri bilimkurgu klasikleri serisine dahil olacak mı?
Bir de william gibson’ın sprawl üçlemesini yayınlamayı düşünüyor musunuz? Zira malum yayınevi berbat bir çeviri ile yayınlamış bu seriyi. İlerleyen dönemde böyle bir girişiminiz olabilir mi? Sevgiler.

Bu arada konuda ara kısmından iki soruyu da aradım, bulamadım, sorulmamış olmasına şaşırdım. :slight_smile:

1 Beğeni

Solaris başka bir yayınevinde basacaklarını pek sanmam.Hala baskısı var o yayınevinde.

The First Law serisinin tekrardan basılıyor olması beni çok mutlu etti. Herhalde çevrilmesini en çok istediğim serilerden biridir. Türkçe’ye çeviren yayınevinin sadece ilk 2 kitabı çevirip üçlemeyi tamamlamamaları, kitabın hiç bir yerde bulunamıyor olması ve yayıneviyle iletişime geçilemiyor olması beni sinir etmişti.

3 Beğeni

Merhabalar,

Gormenghast serisinin kalan 2 kitabını da çevirecek misiniz? Başlıkta aradım ama kimse sormamış.

Şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Hangi iki kitap acaba? Peake’in notlarından ve yazdığı bazı parçalardan yola çıkarak eşi “Titus Awakes” adında bir devam romanı yazmış. Ama resmi olarak serinin bir parçası kabul edilmiyor. İki kitap demiştiniz, biri buysa diğeri hangisi?

Çok fazla detayını bilmiyorum aslında şu haberden okuduğum kadarıyla yukarıdaki mesajı yazdım:

Titus Awakes ve Boy in Darkness denilmiş haberde ama detay verilmemiş.

“İlk üç kitabı” denmesi kafa karıştırmış. Seri yarım kalmış gibi algılanıyor ama Gormenghast aslen bir üçlemedir. Titus Awakes sonradan eşi tarafından toparlanmış, Boy in Darkness ise Mervyn Peake’in bir antoloji için yazdığı, Gormenghast dünyasında geçen bir novellaymış.

1 Beğeni

Bilgi için teşekkür ederim. Biraz olsun rahatladım.

2 Beğeni

Yeniden basılacak mı sorusunun mantıksız olduğunu söyleyen arkadaşlar ne kadar mantıksız konuştuklarının farkında değiller sanırım. Çok satmasına rağmen yeniden basılmamasının birçok sebebi olabilir. Bıktırma ise komik bir söylem sanki adamın eli yok kendi yazamıyor.

6 Beğeni

Anlamsızca dizisi, filmi geliyor diye basıyolar yazalım. belki başka bi yetkili gelir haha

Yılın süprizlerinden olur mu? :books::smiley: Kapak çok güzelmiş ya :heart_eyes:

11 Beğeni