İthaki Yayınları Soru Hattı

Mervyn Peake - Gormenghast kitapları ilk kitap farklı 2 ve 3. kitaplar tamamen farklı kapaklarda. Bunun sebebi nedir ve sonraki baskılarda ilk kapağın diğer ikisine uygun olma ihtimali var mı?
Aynı şekilde Philip Pullman - Karanlık Cevher serisinde de ikinci kapak diğerleriyle çok uyumsuz duruyor Gormenghast kadar olmasa da.

1 Beğeni

Postacıya bakmadım. Ancak Bıçağın kendisi ile Destanalr çağı arasında ciddi anlamda fark vardi. Destanlar çaginın kapağı sanki dokununca yırtılacakmış gibi duruyordu. Bıçağın kendisine dokununca böyle bir hisse kapılmadım.

Sorun @Blackheart dediği gibi bir kitaplık sorun değil, genel anlamda bir sorun var. Tutkal sorunundan sonra sayfa kalınlığı, kapak gibi sorunlarda üst üste gelince paylaşmak istedik.

8 Beğeni

Bende katılıyorum dediklerine. İthakiden son zamanda aldığım güncel kitapların çoğunda acayip kalitesizlik ve çıt kırıldımlık var.

6 Beğeni

Daha önce yayınevi yetkilisi benzer bir soruya aşağıdaki gibi cevap vermişti.

Bildiğim kadarıyla Karanlık Cevher kitapları da yeni baskı yapacak kapaklar değişecek.

1 Beğeni

Yetkiliye bildirmemize rağmen bu sorunun çözülmemesi çok can sıkıcı. Umarım önceden satın aldıkları malzemeler bitince yine eskisi gibi kaliteli malzemeler almaya devam ederler.

Ben sanki @irbis in matbaasal bir sorun olduğunu ve bu durumla ilgilenebileceğini söylemişti diye hatırlıyorum.

Teşekkür ederim, daha önce sorulduğunu düşünmediğim için arama kısmını kullanmadım bu sefer.

1 Beğeni

Sorun zaten matbaa kaynaklı hocam. O yüzden ben de Emre beye, ilgili matbaa ile bu konuda görüşüp görüşmediklerini sordum az yukarıda. Umarım görüşülür ve sorun çözülür

2 Beğeni

@irbis bey. Barut büyücüsü’nün devam kitapları ile ilgili bir gelişme var mı? Yoksa hâlâ düşünmr aşamasında mı?

2 Beğeni

O seri 3 kitap değil mi?

1 Beğeni

Yazarın aynı evrende geçen bir üçlemesi daha var. Kan ve Barut Tanrıları.

4 Beğeni

Devamı olan bir üçleme daha var.

1 Beğeni

Aynı evrende geçen farklı konular mı ? Yoksa ilk 3 kitabın devamı mı? Ben devamı olarak duymuştum

Çevrilmese daha iyi. Guzel değildi ilk 2 kitap. Kimseye Önermiyorum bu seriyi.

1 Beğeni

Hiçbir fikrim yok.

Bu arada ben sorduğumda şöyle bir yanıt almıştım.

1 Beğeni

Ben kimseye kitap önermem. Sevdiğim kitapları söylerim sevmediğim kitapları da söylerim karar ona kalmış. Benim sevdiğimi başkası sevmeye bilir .(örnek:sabriel, yeşil süvari) :slight_smile:

Bende diyorum ki "umarım devamı gelir bizde bu eserden mahrum kalmayız ". :slight_smile:

9 Beğeni

Bende sormuştum 3 ay önce bana da aynı cevabı vermişti :slight_smile:

Katılıyorum. Umarım devamı gelir. Hatta lütfen gelsin. Her ne kadar eksikleri olsa da seriyi zevkle okumuştum.

3 Beğeni

O eksikler küçük eksikler değildi ama :slight_smile: