İthaki Yayınları Soru Hattı

Ben pdf okumuştum iki defa:) illa kitap halini beklerim diyorsan p başka ama okuduktan sonra neden daha önce okumadım dersin:) kitabın tekrar basımının çıkması uzun sürebilir.

Pdf okumayı bir türlü sevemedim. Canıma tak etmesi lazım sanırım pdf okumam için. Zaten şu an zaman çarkı beni bayağı bir oyalıyor :joy: o bittikten sonra hala çıkmamış olursa düşünürüm artık :joy:

3 Beğeni

“Babamın ağzından söyleyecek olursak, arzu ettiği ölçüde sonuçlanabilmiş, bitmiş bir hikâye varsa bunların, Kadim Günler’in üç “Büyük Öyküsü” (Beren ile Lúthien, Húrin’in Çocukları ve Gondolin’in Düşüşü) olduğu kuşku götürmez gibi görünüyor. Babam bunları kendi içlerinde yeterince bütün bir öykü olarak görüyordu. Bunları okumak için Silmarillion olarak bilinen büyük efsanenin bilinmesine gerek yoktu.”

Beren ile Luthien’in, Christopher Tolkien tarafından yazılan önsözünden. Christopher Tolkien gerekli açıklamaları sağlıyor kitap boyunca.

8 Beğeni

Postacı’yı ilk çıktığında aldım geçen haftalarda da okudum herhangi bir sorunla karşılaşmadım ayrıca kitabı da çok beğendim. Konunun çözümleri ortadayken fazla abartıldığını düşünüyorum sırf bu sebepten mahrum kalmayın bence. Kitap okurken arkaya doğru katlama alışkanlığınız yoksa bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum.

2 Beğeni

Silmarillion okumadan neden sonuç ilişkisi nasıl kurulacak.Malum beren ile luthienin ilişkisi bir anda olmuyor uzun bir zaman örgüsü içinde bu meydana geliyor ve ikilinin melkora olan zararı bu sayade ortaya çıkıyor.

1 Beğeni

Christopher Tolkien’den daha iyi biliyorsun herhalde.:grin: Hurin’in Çocukları’nı okumak için Silmarillion’u okumak gerekmiyordu. Çünkü olayı başından itibaren detaylı bir şekilde anlatıyordu. Muhtemelen bu kitap da öyledir.

1 Beğeni

Bende o kitabı bekliyorum, “Dağıtılır” dendiğinde baya sevinmiştim. @irbis

2 Beğeni

Silmarilloun okumadan bu kitaplardan zevk alamassın.Misal ben silmarillounu okuduktan sonra hurinin çocuklarını alıp okumuştum daha detaylı ve açıklayıcıydı öyle zevkini ançak alabildim.Bu bütün yan hikayeler için geçerli bence.Ana hikayeyi bilmeden o hikayeden zevk alınmaz.Ama zevk meselesi.

2 Beğeni

Bende size katılıyorum. Silmarillion okunmadan yan hikayelerin kitaplarını okumayı uygun bulmuyorum. Bende ilk Silmarillion’u okuyup daha sonra Hurin’in Çocukları’nı okudum, aynı hikayeyi iki kez okumama rağmen yine de etkiledi beni.

2 Beğeni

Her gün tekrar tekrar kontrol ediyorum. Tekrar sormama rağmen ya görülmedi ya da bilerek cevap verilmeden mesajım atlanmış. Yine de bekliyorum en azından tarih verileceğinin umuduyla tekrar sormak istiyorum. Yaklaşık üç hafta önce dağıtılır denilen “Ejderha Mızrağı Destanın birinci kitabı” ne zaman basılacaktır ? Teşekkür ederim.@irbis

2 Beğeni

Bende o açıklama geldiği dönemde sahaflardan bakınıyordum açıklamayı duyunca dağıtılacağı için 1 hafta gibi bir süree raflarda olur diye düşünüp bıraktım 2. elini aramayı ama dediğiniz gibi 3 hafta oldu bakalım sabırla bekliyoruz umarım en kısa sürede çıkar bir tek o kitap kaldı oda ilk kitap …

2 Beğeni

Arkadaşlar tekrar baskılarda tam tarih verilemiyor. Çıkacaktır en yakın zamanda.

3 Beğeni

Aynen öyle bütün kitapları aldım, bazı yan kitapları da aldım. Her gün kontrol ediyorum. Çoğu kitap elimizde olup ilk kitap olamayınca başlayamıyorum. Her gün heyecanla kontrol ediyorum. Umarım iyi haberi en yakında zaman da alırız.

2 Beğeni

Emre bey kendisi “dağıtımda” dediği için ben tahmini olarak söyledim 1 haftaya şeklinde.Zaten basılmamış kitabın dağıtılmayacağı düşünecek olursak…

1 Beğeni

Merhaba

Ben bayadır Silmarillion’u arıyorum ama malum baskısı yok acaba ne zaman piyasaya sürülecek bir daha?

1 Beğeni

Merhaba,

Bilimkurgu Klasikleri serisi içerisinde çeşitli yazarların öykülerinden oluşan “Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” benzeri veya daha az hacimli bir öykü derlemesi görecek miyiz?

9 Beğeni

Asimov’un “İşte Tanrılar” kitabı hakkında bir çalışmanız var mı?

2 Beğeni

Beren ile Luthien ciltli olacak diye bekliyordum,ince kapak olması cidden üzdü…

1 Beğeni

Merhaba,
Robert Jordan’ın ‘Warrior of the Altaii’ kitabını basma düşünceniz var mı?

3 Beğeni

Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere, kitapta Beren ile Luthien’in ilişkisine dair gereken her şey anlatılıyor. Christopher Tolkien bu hikâyeye dair her şeyi veriyor zaten bu kitapta.

Beren ile Luthien’i okumadan bu kadar kesin ifadeler kurmasanız keşke. Daha piyasaya sürülmemiş bir kitap hakkında ne kadar çok kesin yargı kesildi forumda şu son iki günde. Keşke sonucu görüp de üzerine konuşulsa.

Beren ile Luthien;

• Silmarillion’u okumadan da okuyabilirsiniz. Tolkien’in asıl amacı ve Christopher Tolkien’in uğruna çalıştığı şey de budur. Hurin’in Çocukları da aynı şekildeydi. Gondolin’in Düşüşü de aynı şekilde.

• Beren ve Luthien’in içinde 9 adet kuşe kâğıda basılı Alan Lee illüstrasyonu bulunuyor. Yani çizimler siyah beyaz değil.

• Sosyal medyada paylaşılan görseldeki siyah beyaz çizimler, doğrudan orijinalindeki gibi.

• Kitabın etiket fiyatını piyasanın altında koyduk bilerek.

• Şimdilik ciltli düşünmüyoruz çünkü kitabın olabilecek en büyük kitleye ulaşmasını istiyoruz ve ciltli olması fiyatı oldukça yükseltecekti.

İleride başka antolojiler yayımlayacağız.

Şu anlık yok.

Basacağız.

26 Beğeni