İthaki Yayınları Soru Hattı

Dün forumu gezerken bir yerde görmüştüm. Şimdi arayınca bulamadım. Mesajlar silinmiş de olabilir bilmiyorum. Malazan serisi için TÜYAP’da ki İthaki görevlisi haklarını aldıklarını çevirmene (Bayan birisiymiş, soran kişi ismi unutmuş) verdiklerini yaza doğru yayınlayacaklarını söylemiş. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

Siz baya bilgili gibisiniz malazanı bırakalım da ejderha mızrağından ve unutulmuş diyarlardan haber var mı? :sweat_smile:

Bu malazan serisi baya popüler galiba bilgisi olan soylebilrimi😅

Epik fantastik seri denince önde gelen 5 seriden biri. Kemik bir kitlesi de var ancak kompleksliği nedeniyle kıyaslandığı kitaplardan satışları düşük.

1 Beğeni

Ben yalan söylemedim. Ve kimsede yalanlamadı. Siz nereden bu kanıya vardınız? :hushed:

Ben size yalan söylediniz demedim hocam yanlış anlamayın lütfen. Sohbet esnasında birisi sosyal medyadan sorup olumsuza yakın bir cevap aldığını söylemişti ondan dolayı öyle dedim. Hatta umutlandık filan gibi bir şeyler söylenmişti ona istinaden.

Düzenleme: Biraz karıştırdım ama net bir şey göremedim ben anlık olarak öyle gördüm sanırım.

Malazan’ı bu kadar heyecanla bekleme sebebiniz nedir? İngilizcesini okudunuz bayıldınız devamını Türkçe mi okumak istiyorsunuz, bir ara benim bilmediğim bir yayınevi bastı da tadı damağınızda mı kaldı vs.? Yani bu heyecanın kaynağı ne merak ettiğimden soruyorum.

2 Beğeni

O bendim işte😀 dün gece yazmıştım.

Kimsenin yalanlamadığı şey doğru mu oluyor?
Malazan için girişimleri vardır belki ama kesin yaza kadar geliyor vs demeleri bana hiç inandırıcı gelmiyor.Belki yetkili de heyecandan veya ne bileyim öylesine söylemiştir.
@Rasmon kitap yurtdışında çok tutulan bir seri ve henüz Türkiye ye gelmediği için bu kadar bekleniliyor.Büyük ihtimal buraya gelirse kemik kadro hariç kimse önemsemeyecek ve tamamlanmadan iptal edilen serilerden olucak,malesef Türkiye gerçekleri…

2 Beğeni

Yavaştan ithaki’ye bende “ayar” olacağım bu gidişle. Bu durumda Scalzi ne oldu peki?

17 Beğeni

Scalzi’de ‘‘bizden kaynaklı olmayan sorun’’ vardır :slight_smile:

16 Beğeni

Bende nereden tanıdık geliyor diyorum. Sheldon bahsediyordu.

1 Beğeni

İthaki yanlış sularda yüzüyor bence. Miadı dolmuş bir dizinin kitaplarından önce herkesin merakla beklediği ve bugün ilk bölümü yayınlanan His Dark Materials’a el atılsaydı keşke. Bilemiyorum Altan :thinking:

5 Beğeni

Ya yeter yeni serilerden bıktık.Adamlar elindeki serilere devam etmeden yeni seriye girişiyor.

5 Beğeni

İthaki’nin son bitirdiği seriler ilginç bir şekilde çok satmayan İlahi Kentler ve Dönüş üçlemesi oldu. Satanlardan ise ses seda yok. Fuarda seri tamamlanmış olur dedikleri Kadim Kanunlar vardı bide. Yazık cidden.

7 Beğeni

Harbiden de öyle acaba çok popüler olan serileri bilerek mi önemsemiyorlar?

İthaki yarım kalmış serileri tamamlamadan yeni bir seriye daha başlarsa eleştirileri bombardımanına tutmaya hazırım :smiley: Destanlar Çağı ve Bıçağın Kendisi’nin devamı çıkmadan kitap almayacağım İthaki’den, kişisel bir tepki koydum :wink:

Sırf bu yüzden Malazan’ı İthaki basmasın istiyorum ama onlar basacak en azından birinci kitabı önümüze atıp kacacaklar göründüğü kadarıyla. :joy:

7 Beğeni

-Kızıl Mars’ın devam kitaplarının haziran gibi kapakları yayımlandı, kitaplardan ses yok.

-Asimov kitapları tabii ki yurtdışı sorunu, gelişme yok.

-Unutulmuş Diyarlar, unutuldu gitti. (Ayrıca yurtdışı sorunu.)

-Kadim Kanunlar kasımda bitecek dendi. Elde var 0.

-Dune gibi seriyi orta da bıraktılar gitti. Geçen sene 5.kitap çevirideydi. Ha bitti ha bitecek. Gelişme yok.

-Baskısı biten Gaimanlar basılacak dendi. Ses yok.

Şuan aklıma gelenler bunlar, bitmeyen seriler kitaplığımıza aklınıza gelenleri ekleyin efenim buyrun.

10 Beğeni

-Uzun dünya programda dendi sonra iptal edildi.
-Enginlik serisi 3 kitap basıldı devamımdan ses seda yok
-Kara prizma senede 2 kitap denildi,çevirmen kaynaklı sorunlar oluştu
-Ejderha mızrağından ses seda yok
-Ben, Robot sanırım yurtdışı kaynaklı
-Tolkien baskılar yenilenecek dendi,Stokta kalan sillmarilion satışa sunuldu başka yapılan bir şey yok
-Uzay destanında ve diğer Arthur c Clarke serilerinden haber yok
-Elric 1. Kitap tekrar basılacak dendi ses seda yok

(devam ediniz)

12 Beğeni