İthaki Yayınları Soru Hattı

Ebatlar falan hoş bence.

1 Beğeni

Emre Bey bizi nasıl da ümitlendirmişti halbuki…

1 Beğeni

Çok konuda ümitlendiriyor bizi İthaki ama bir çoğunun karşılığını göremiyoruz.

6 Beğeni

Nereden öğrendiniz? …

Bi dizi daha mı?? Ya bu ithaki insanı güldürüyor.

1 Beğeni

Hadi hayırlısı, bakalım daha hangi dizilere başlayacaklar

1 Beğeni

Başlasınlar ne sakıncası var ki, Kitapların dizi olarak kataloglanması hem yayınevinin katalog arşiv, satış hem de okur için tür ile ilgili kitapları bulması okuması için iyi bir şeydir.

7 Beğeni

Dizi güzel de serilerin dizilere eklenmesi güzel olmuyor bkz BK klasikleri.

4 Beğeni

Ne fark eder ki, Dune dizi dışında yayınlansaydı devam kitapları daha mı erken çıkardı. 3 cisim problemi herhangi bir diziye dahil değil ama 2. kitabı 3.5 sene bekledik, 3. kitabın gidişatı da böyle olacak gibi.

İthaki veya başka bir yayınevinin her hangi bir tür için dizi yapması kötü bir şey değil aslında iyi bir şey. Kötü olan devamı gelmeyen seri kitaplar, kitapların iyi hazırlanmaması.

6 Beğeni

Evet o konuda haklısınız fakat benim demek istediğim sürekli yeni projeye başlamaları ve yarım bırakmalar yoksa kataloglama ve dizi güzel bir şey.

4 Beğeni

Merhaba, Conan kitabını almak istiyorum ama bu kitap öykü kitabımı yoksa roman mı?

Fantastik okumaya Game of Thrones sonrasında kitaplarını okuyarak başladım ve bu kitaplar bittikten sonra aynı kalitede eser bulamadım.

Aldığım kitaplar genç-yetişkin türünde kitaplar çıktı hep. Ana karakterlerin çocuk olduğu kitap olsun istemiyorum.

Ana karakterleri yetişkinler olan ve Game of Thrones gibi siyaset/entrika içeren fantastik kitaplar önerebilir misiniz?

Teşekkür ederim şimdiden.

3 Beğeni

Dune serisini öneririm.

3 Beğeni

Teşekkür ederim öneriz için. İnceleyeceğim önerdiğiniz seriyi.

1 Beğeni

Haklı dune çok iyidir ama fantastik değil bilim-kurgu olarak geçer. Fark yoksa ben de dune öneririm.
Ama illa fantastik diyorsanız, kadim kanunlar öneririm. Yazarı, idol olarak George Martin’i gören bir yazar.

4 Beğeni

Bilimkurgu okumadım daha önce. Fantastik olursa daha iyi olur, inceleyeceğim önerdiğiniz seriyi. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

İthaki;

• Barut Büyücüsü serisi
  • Kuzgunun Gölgesi serisi
  • Kral Katili Güncesi serisi
  • ve The Witcher serisi (başlık İthaki ama Witcher önermesem eksik kalır :slight_smile: )
7 Beğeni

Kral Katili Güncesi’ni kitapçıdaki görevli arkadaş da önerdi ama serinin tamamlanmadığını söyledi, tamamlanmamış serilere başlamak istemiyorum doğrusu. Önerdiğiniz diğer serileri inceleyeceğim. Tavsiyeleriniz için minnettarım.

1 Beğeni

Zaman çarkı ve direkt Brandon Sanderson kitaplarını tavsiye ederim. Forumda ikisi içinde başlıklar ve okuma rehberleri mevcut, göz atabilirsiniz.

2 Beğeni

Zaman çarkının eksik kitapları var ithaki sağ olsun kaç aydır basmıyor