İthaki Yayınları Soru Hattı

ilknokta.com internet sitenizde sitenin sol altında Bilimkurgu Klasikleri diye bir kısım var, oraya tıklayınca seriden çıkmış tüm kitapları görebiliyorduk. Son eklenen Bilimkurgu Klasikleri’ni o kısma eklemiyorsunuz, yani son eklenen kitaplar sanırım Bilimkurgu Klasikleri’nde şeklinde etiketlenmediğinden orada gözükmüyor, tüm kitapları topluca göremiyoruz bu sebepten.

Sorum ortaya karışık olacak benim bu sefer, ben Drizzt serisinde en son yıllar önce Miras’ı okumuştum, 7. kitap. Daha da okumam demiştim ama şimdi burada Gauntlgrym’i görünce acaba Neverwinter’ın 4 kitabını okusam mı diye düşündüm. Aradaki kitapları atlayıp bu seriden devam etsem çok mu saçma olur?

(Emre Aygün) #724

İlknokta’yla ben ilgilenmiyorum. Bunu kendilerine iletin.

Çok saçma olur. Az daha sabredin. Onları çok güzel çıkaracağız.

(Batuhan) #725

Merhaba,
Vakıf üçlemesi kutulu olarak çıkacak mı, çıkacaksa ne zaman çıkar?

(Hakan) #726

Vakıf serisi üçleme değil yalnız

(Serhat) #727

Biri yeni konu mu dedi. :slight_smile: :slight_smile: Yeni konu olduğu zaman dayanamıyorummmmm.

Isaac Asimov’un Galaktik İmparatorluk Serisi (İthaki Yayınları)

Bu arada kapak yayınlandı

(Abdullah ATICI) #728

Tolkien Mirası kutulu olarak satışa çıkmış. 13 Temmuz’dan sonra bizlerle :wink:

(Ahmet Hakan) #729

Önceden alanlar için kutu ayrı olarak da satılsa keşke :frowning_face:

(Abdullah ATICI) #730

Kutulu versiyonun çıkacağı daha önce burada söylenmişti. Bu nedenle almayıp bu zamanı beklemiştim :slight_smile:

(rochelle) #731

Merhabalar, Harry Harrison basmayı düşünüyor musunuz?

Merhaba. Değiştirilmiş Karbon’un çevirisiyle ilgili bir çalışma var mı?

Büyük kitap fuarlarını takip ediyorsan bence yayınevinin standında şansını dene. Elbette yardımcı olmaya çalışacaklardır.

(Emre Aygün) #734

Herhangi bir kitap fuarında stand görevlisi arkadaşlarımıza sorarsanız, size bu konuda yardımcı olacaklardır, merak etmeyin. Boş kutu satma konusunda da bir soruşturacağım. Belki okey verirler.

Düşünüyoruz. Bir adet kitabı var elimizde. Hatta çeviriden bile gelmiş olabilir. Muhtemelen gelecek senenin programına konulur.

Şu sıralar üzerinde aktif olarak çalışmıyoruz.

(rochelle) #735

Çok sevindim, umarım bu kitabı Make Room! Make Room! dur :smile:

(Emre Aygün) #736

Söylemem. :slight_smile:

(rochelle) #737

Olsun ben umutla bekliyorum :blush:

(Rıfat Akçe) #738

Joe hill ve robert charles wilson dönüşün devamı ne zaman gelir…

(onurcan) #739

zaman çarkı 6. kitap kaos lordunu bassanızda seriyi bitirsek

merhaba kolay gelsin. monte cristo kontu yeni basım bu yıl gelir mi uzun zamandır baskı bekliyoruz. bir de yeni baskıda dipnotlar kitabın arkasında olmasa çok daha iyi olur okumayı çok zorlaştırıyor 1000 küsür sayfalık kitap ve bir sürü dipnot mevcut. yeniden gözden geçirilip gerekirse 2 cilt halinde basılsa keşke.

(Ahmet Hakan) #741

Kayseri’ye uğrarlarsa bi selam veririm :smiley:

(Emre Aygün) #742

Joe Hill çeviriden geldi. İlk olarak Fireman’i basacağız. Ve hacimli bir kitap olduğu için bir miktar bekletme kararı aldık. Kapak vs. için de henüz tam karar vermiş değiliz. Fikirlerin olgunlaşmasını bekliyoruz.

Dönüş’ün devamı da şu an redaksiyonda. Üçüncü kitabın çevirisi de hazır. Bu yıl ikinci kitap. Gelecek senenin ilk yarısında da üçüncü kitap gelir muhtemelen.

Tekrar baskılar bekliyor şu an. Eylül - ekim sonrasında gelecekler.

Monte Cristo Kontu’nun yeni edisyonu tam olarak istediğiniz şekilde hazırlanıyor, merak etmeyin. Dipnotların kitabın sonuna atılması eski ekol. Biz de eskiden böyle yapılmış kitaplarımızı zamanı geldiğinde güncelliyoruz. Yeni edisyon klasikler dizimize taşınıp iki cilt halinde satışa sürülecek. Arkadaşımız gözden geçiriyor metni. Takdir edersiniz ki hacimli bir kitap. Zaman alıyor. Bu sene çıkacak.