İthaki Yayınları Soru Hattı

(kimyager _ferhat gürdoğan) #867

Ben daha önce hiç sormadım nasılsınız Emre bey @irbis :smile:

(Hüseyin gök) #868

FB_IMG_1533044446535 ithaki yeni bilimkurgu kitabı bu olacak.

(Serhat) #869

senden önce bilgisi geldii. :slight_smile: :slight_smile:

(Hüseyin gök) #870

Kitabı daha önce metis yayınları basmıs. Yani bunun anlamı Gercekten kaliteli bir bilimkurgu. Çıksada alsak :joy:

(Hüseyin gök) #871

Merhaba.

ilk noktada baktımda yaşlı adamın savaşı tekrar basıma cıkmış ve karton kapak yazıyor yani sert ciltli basım mı acaba. Ve Diger seride mi sert kapak olacak

(Sertaç Hasköy) #872

Isaac Asimov’un tüm kitaplarını basacağınızı söylemiştiniz. Peki bunlara Asimov’un editörlüğünü yaptığı öykü derlemesi serisi “Isaac Asimov Presents The Great SF Stories” de dahil mi?

(Serhat) #874

Karton Kapak dediği standart kitap kapağıdır. Ciltli olanlarda sadece ciltli yazar.

(Hüseyin gök) #875

Bilgi için saol. Keşke ciltli çıkarsalar kitapları raf ömürleri çok kısa oluyor normal kapaklı kitapların

(Serhat) #876

Maliyetli olduğu için çok yanaşmıyor yayınevleri. Satış rakamlarının yüksek olması gerekir basılması için. Türkiye’de malum kitap fiyatları.

Yakın zamanda Yaşlı Adamın Savaşı’nı orjinal kapağıyla yeniden bastığınızı gördüm, sanıyorum ki devam kitaplarını da yeni kapaklarla görebileceğiniz. Böyle bir şey Enginlik serisi için de aranızda konuşuluyor mu acaba? 3. kitap orjinal kapağıyla çıkmıştı, 4 de öyle çıkacaktır diye umuyorum. Fakat serinin ilk 2 kitabı için yakın zamanda olmasa da orjinal kapaklarla yenilemek gibi bir düşünce geçiyor mu aklınızdan?

Merhaba, belki bu soruları duymaktan çok sıkıldınız; Sandman ve Preacher’in devam ciltleri ne zaman çıkar?

(Emre ) #879

kitaplara bir zam daha gelecek mi malumunuz battık batıcaz , yiyecek stoğundan sonra kitap stoğuna geçicem.

(Arda ) #880

Sandman 5’i basmadiniz mi hala yav

(Emre Aygün) #881

Asimov’un bütün kitaplarını basacağımızı söylemedik ki bir kere? Asimov’un kaç tane kitabı var, haberiniz var mı? Kurgudışı kitaplarını ve derlemelerini basmayacağız mesela.

Bahsettiğiniz kitap da basacağımız kitaplara dahil değil.

(Emre Aygün) #882

Zamanı gelince Enginlik için de aynısını yaparız diye düşünüyorum.

Doğru bildiniz. Aktif olarak çalışıyoruz üzerlerinde. Kitapların grafikleri şirket içinde yapılmıyor. Haliyle haftada sadece bir gün çalışabiliyoruz üzerinde. O da ek mesaiyle. Sandman 5 için haftalardır çalışıyoruz. Hazır olduğunda çıkacak.

Umuyorum ki bir zam daha yapmamız gerekecek duruma gelmeyiz.

(Serhat) #883

Asimov’un Sonsuzluğun Sonu kitabı telif hakkı size geçti mi? Yoksa hala Monokl Yayınevi’nde mi? Geçmedi ise almayı düşünüyormusunuz?

(Emre Aygün) #884

Monokl’da. Yapabileceğimiz bir şey yok.

(Sertaç Hasköy) #885

Burada söylemişsiniz. @irbis

(Emre Aygün) #886

Haklısınız, demişim gerçekten. Hata benim. Ne yazık ki Asimov’un beş yüz kitabını basmayacağız. Ama bir aksilik çıkmazsa Asimov’un tüm kurgu kitaplarını basma planımız var. Bilim kitapları ne yazık ki güncelliğini yitirmiş, basmanın çok da bir numarası olmayacak kitaplar.

Kafa karışıklığı için kusura bakmayın.

(Bahri Doğukan Şahin) #887

Bilim ve Buluşlar Tarihi efsane olurdu yalnız. Bende eski baskısı var da bu kitap daha fazla kişiye ulaşmayı hak ediyor. Acaba Alfa yanaşır mı basmaya, onlara da bir sormak lazım.