İthaki Yayınları Soru Hattı

O zamanlar dolar bu kadar yuksek degildi.

Vakıf 4’ün bu yıl gelmeyecek olması :frowning:

Ben sizin yerinizde olsam İthaki bey, şakkadanak 2 bin tane Vakıf 4 piyasaya sürerim. Okuyucu şaşırır, noluyor yav hani ekonomik kriz vardı der. Tam onlar bunu derken şaak 2 bin tane Vakıf 5 basarım. Haa, okuyucu anlar ki kriz İthaki’yi teğet geçmiş. Böylelikle seri halinde çıkan Zaman Çarkı, Vakıf gibi serilere yüklü bir şekilde abanılır; Karanlık kitaplar, Bilimkurgu klasikleri vs satışlarda inanılmaz patlama olur.

(Mizahi dille Vakıf 4 erkenden gelsin demece.)

21 Beğeni

mqdefault

O işler keşke öyle kolay olsa ama olmuyor, olamaz.

6 Beğeni

Kitapçıda yeniler bölümünde orijinali karşıma çıktı. İki farklı renkte normal kapaklar.

8 Beğeni

Her iki kapak ta güzelmiş. Umarım ithaki de bu şekilde çıkarabilir. Beklemedeyiz.

şu alıntılı kapaklar hiç hoşuma gitmiyor. umarım gereksiz alıntılarla dolu daha doğrusu özensiz alıntılar. sırf reklam olsun diye birbirlerine destek çıkmak için yazılmış yazılar. dj’lerin yeni parçalarında hypelamaları gibi.

2 Beğeni

Fantastik kitaplarla alakalı yeni bir seri mi olacak yoksa her biri ayrı basılacak eserler mi?

Büyük ihtimalle bi fantazya dizisi geliyor.

4 Beğeni

Buda gayet iyi duruyor ama basımın (bir umut…) böyle olmasını istiyorum umarım doğru çıkarım ve İthaki böyle bir basımla karşımıza çıkarır kitabı :heart: Açıklamalı Notlarıyla Hobbit’i direk almıştım çıkınca ve baskısına hayran kalmıştım,İthaki isteyince muazzam baskılar yapabiliyor.

6 Beğeni

Şafak projesi phobos ve gümüş çekirgeleri basmayı düşünüyor musunuz?

Merhabalar. İlahi Kentler serisinin 2. kitabı, Değiştirilmiş Karbon serisininin 3. kitabı ve Üç Cisim Problemi serisinin 2. kitabı ne zaman basılır?

1 Beğeni

Gümüş Çekirgeler dediğin zatan Mars Yıllıkları. Baskan Yayınları birçok kitabın adını kafasına göre çevirdiği için o şekilde çıkmış kitap. Hatta tam metin bile değil.

4 Beğeni

Peregrine, ilk 3 peregrine kitabı gibi bir edisyonla çıkacak. Yani ciltli.

İskandinav Mitolojisi için planlarımızı çok yakında öğreneceksiniz. Hayal kırıklığına uğrayacağınızı düşünmüyorum. 3 aydır üzerinde aktif olarak çalışıyoruz. Tanıtımlar düşene kadar başka bir şey söylemek istemiyorum.

Matbaada hâlâ. Biz de bekliyoruz. Farklı bir matbaayla çalıştığımız için süreç farklı işliyor. Bir sordurayım.

Fantastik serilerimizle alakalı. Bilimkurgu Klasikleri, Karanlık Kitaplık gibi bir diziden bahsetmiyorum. Örneğin Joe Abercrombie’nin First Law serisinin kapaklarını Türk bir çizere çizdiriyoruz. 2 aydır çalışıyoruz üzerinde. Bu hafta ya da haftaya son hali gelecek. Onun dışında aklımızda başka serilerimiz için de planlarımız var. Bunlardan bahsediyorum.

Plan şimdilik şöyle: İlahi Kenler 2, kasım fuarına. Karbon 3, ekim ya da kasım. Üç Cisim 2 sene bitmeden hazır olur olmaz.

Tarihler değişebilir ama şu an bu şekilde hazırlanıyoruz.

14 Beğeni

First Law ile ilgili gelişme olduğunu görmek güzel çok sevindim.Serinin orjinal kapakları çok iyiydi onları görmek isterdim ama İthaki’nin çizimlerini görmeden moralimi bozmayayım.Gerçi kapaksız da basılsa okurum ben orası ayrı.

3 Beğeni

Biz de çok seviyoruz ama ne yazık ki buraya uygun değiller. Ek olarak hiç eliniz aldınız mı orijinal edisyonları ama onlar sadece görsel değil, kapak kağıdı olarak da farklılar ve o şekilde tasarlanmışlar. Bu ekonomide o şekilde bir tasarım yoluna gidersek, kitaplar aşırı pahalı olurlar zira maliyeti yüksek bunun. Yoksa serinin ilk kapakları konsept olarak, tasarım olarak, kalite olarak çok başarılılar.

5 Beğeni

İnatçı Keraban 2 ve diğer Jules Verne kitapları ne zaman yeniden basılır?

2 Beğeni

Jules Verne’nin yenilenmesini bende dört gözle bekliyorum.

9 Beğeni

Gravity’s Rainbow kitabının çevirisiyle ilgili hiç mi somut bir gelişme yok.Ölmeden önce okumam gereken tek kitap…

İskandinav Mitolojisi’ni sabırsızlıkla bekliyorum. Ayrıca bu kitapla beraber Yıldız Tozu’nun da yeni baskısını çıkarsanız. Neil Gaiman kitaplığımda yok ve bu durum beni çok rahatsız ediyor:) Hiç bir yerde bulamıyoruz. Çoğu kitap aslında piyasada tükenmiş. Biraz piyasaya Neil Gaiman salsanız da rahatlasak?

2 Beğeni

Bildiğim bir tarih yok ne yazık ki.

İskandinav’la beraber Neil Gaiman salmaya başlıyoruz zaten. Tüm kapaklar yenileniyor. Yıldız Tozu da baştan çevrildi. Onun kapağının da çizilmesi gerekiyor daha. Kıyamet Gösterisi de çok yakında. Kapağının biraz daha işi var.

17 Beğeni