İthaki Yayınları Soru Hattı

Anlaşılan sonbahar dolu dolu geçecek. :books::clap:t6:.Şimdiden bütçe ayıralım. :grin:

3 Beğeni

Başka yazarların, serilerin kitap kapaklarının yenilenmesi de gündemde mi? Bunları paylaşmanız mümkün mü?

Preacher’dan umudu keselim mi? irbis bey

Birkaç projemiz var zaten bu minvalde. Onlardan da fırsat buldukça hep bahsettim.

Neil Gaiman, Tolkien, Scalzi. Bunlar şu an yürürlükte olan projeler. Gaiman kapakları Amerikan Tanrıları edisyonu çizgisine çekiliyor. Tolkien mümkün olduğu ölçüde orijinal siyah edisyonlara dönüşecek. Scalzi de orijinal kapaklara.

Aktif olarak gerçekleşen projeler bunlar.

Bunlar dışında ileriye dönük birkaç projemiz daha var elbette ama kimilerine tahmini başlama süremiz 2 sene.

Ki bunlar işin sürpriz olmayan yanları. Bir de hazırladığımız sürpriz projeleri ve kitapları görseniz. :slight_smile:

Eylül, ekim ve kasım ayları çok acayip geçecek.

Kesmeyin. Sonbaharda geliyor. Sandman 5 ve 6 gibi.

14 Beğeni

Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Öncelikle Ejdergemileri serisinin son kitabı basılcak mı acaba? İlk 3 kitabı basmışsınız o kadar, keşke 4. olan son kitabı da bassanız. Seriler yarım kalmasa keşke… Bir de Sandman in tükenen ciltlerini tekrar basıcak mısınız acaba?? Sandman 2 mesela.
Kolay gelsin…

2 Beğeni

Süper haber bu. Dört gözle bu üç ayı takip ediyoruz o zaman :slight_smile:

Basmayacağız. Bu seri ne yurtdışında ne de Türkiye’de beklenen ilgiyi ve satışı yakalayamadı. Yurtdışında da iptal edildi seri. Altı kitap olacakken tüm olay dördüncü kitapta hızla toparlandı.

Eksik Sandman ciltleri neden basılmasın ki? Tek basım değiller ve daha önce tekrar basım yaptık zaten.

2 Beğeni

zaman çarkının 6. kitabı ne zaman çıkıcak :slight_smile:

Ne yazık ki bilmiyorum. Bilsem bundan önceki 20 soruya tatmin edici bir cevap vermiş olurdum.

4 Beğeni

Ejdergemileri 4 satmadı diye bitirmeyeceğiz demişsiniz, 3 kitabı alan 500 enayi kişi için 500 adet basın basi koskoca Can yayınları bile bu kitabın baskısı 500 adet basılmıştır yazıyor künyeye. Çünkü enayiler bunu bekler.

3 Beğeni

Dune’nin diğer 2 kitabının ne zaman çıkması planlanıyor ve vakıf’ın diğer kitaplarındaki telif sorunları devam ediyor mu?

@irbis hocam bu soru değersiz mi? Niçin atlıyorsunuz :frowning:

4 Beğeni

Hayırlı olsun :grin: Umarım paylaşımdaki görsel şömize aittir.

5 Beğeni

Umarım öyledir, herkes ciltli istiyor

1 Beğeni

Öncelikle güzel cevaplarınız için teşekkürler Peregrin konusunda tatmin oldum İskandinav Mitolojisi konusunda biraz tatmin oldum ama bu yıl açıklamalı Notlarıyla Hobbit’i çıkartan siz (48 tlye direk almıştım) ki baskısı gördüğüm en kaliteli ciltli baskılardandı,Gaiman’ın İskandinav Mitolojisi kitabını da yine muazzam bir baskıyla yapacağınızı ümit ediyorum şimdiden kolay gelsin,seviliyorsunuz :heart::heart::heart:

6 Beğeni

Hadi hayırlı olsun :+1:t6:

13 Beğeni

Bu sefer sen benden önce davrandın :slight_smile:

1 Beğeni

:grin::grin: Haftalardır tempolu çalışıyorum. :muscle:t6::muscle:t6::muscle:t6: :smile::smile:

Ön sipariş için

5 Beğeni

Bu arada kapağı ben çok beğendim.Eline sağlık çizerin.Amerikan Tanrıları kiabı ile aynı çizer galiba adı aklımda değil şuan.

İskandinav Mitolojisi’nin kapağına yapacağımız birkaç dokunuş daha var. Nihai hali bu değil ama bugün bitecek.

Ciltli edisyonu da orijinal görselle yapılıyor. O da matbaaya gitti. İskandinav Mitolojisi gelecek hafta cuma kitapçılarda olacak. Ciltli de bir sonraki hafta cuma dağıtılacak.

Ciltli edisyon, özel bir edisyon. Tek baskı yapılacak. O yüzden almak isteyen kaçırmasın. Bir daha basmayacağız. 3000 yapılıyor baskısı. Bu konudaki son karar bunlardır.

19 Beğeni

Görselin çizeri Hamdi Akçay. :slight_smile:

Amerikan Tanrıları’nı çizen beyefendinin gibi ayrıntılı olsun istedik. Diğer işlerinin yanında yaklaşık 2 aydır bu kapağı çiziyoruz. İçinde birçok ayrıntı gizli.

Diğer tüm Neil Gaiman kitapları da bu tarzda hazırlanıyor. Hamdi Bey’in bileği daha çok ağrıyacak.

Bu arada ciltlide kullanılan görseli çizen de Sam Weber.

13 Beğeni