İthaki Yayınları Soru Hattı

(Emre Aygün) #1134

Hayır. Baksanız, onun çevirmeninin Seda Ersavcı olduğunu görebilirdiniz. Baskıya hazırlanan bir Le Guin kitabı.

Uçsuz Bucaksız da değil. Uçsuz Bucaksız’daki öykülerin kimi kısmı daha önce yayımlanmış öyküler.

Ve bu kitabı İthaki’ye çevirdi.

Özet geçmek gerekirse: İthaki’den çıkacak ve daha hiç yayımlanmamış bir kitap. Kurgu dışı değil aynı zamanda.

(Hakan) #1135

Pekiii bu yıl görecek miyiz acaba?

(Hüseyin gök) #1136

Gözümden kaçmış😂 iyikinede kaçmış. Yeni bir ursula görmek çok güzel olacak

(Hüseyin gök) #1137

Tahmini olan varmı sizce hangi ursula le guin kitabı çıkacak?

(Umut K.) #1138

Beren ile Luthien in bu sene çıkmayacak olması üzdü de, beni asıl yıkacak olan Monte Cristo Kontu’nun bu sene çıkmama ihtimali. Monte Cristo Kontu’ndan ne haberler var acaba?

(Emre Aygün) #1139

Henüz bir tarih koymadık ne yazık ki.

Bu aya yetişmez ama gelecek aya çıkar diye tahmin ediyorum. Klasiklere taşıyacağız onu. O yüzden zaman aldı biraz. Kapağı falan hazır değil sanırım. Format değişimi falan da gerekiyor. Ama üzerinde çalışıyoruz, merak etmeyin. Monte Cristo Kontu’nu çıkaracağız.

(Hüseyin gök) #1140

Monte Cristo Kontu 1-2 cilt halinde ve ciltlimi cıkacak. Ben dayanamadım iş Bankası Kültür yayınlarının bugun çıkan ciltli monte Cristo Kontunu aldım. Eger güzel bir basım olacaksa ithaki yayınlarınınkini almak isterim. Hızlı cevap yazarsanız sevinirim ona göre iptal edecem siparişi🙏

(Emre Aygün) #1141

Ciltli olmayacak. Klasikleri ciltli basmıyoruz. Muhtemelen Müşterek Dostumuz gibi iki cilt halinde çıkaracağız.

(Hüseyin gök) #1142

Cevap için saolun. Ciltli olsaydı çok iyi olurdu. :+1:

(Serhat) #1143

Jules Verne ile ilgili politikanızda değişiklik oldu mu. Çünkü daha önce sorduğumda yenileme olacağı ve önceliğin Tolkien ve Gaiman kitaplarını tamamlamaktı. Bu yıl enazından 1-2 tane güncellenmiş Verne görebilirmiyiz?.

Bunu tekrar sorma nedenim biliyorsunuz ki Verne 46 kitaptan oluşmakta ve yenileme çeviri kapaklar filan derken önümüzdeki 5 yıl boyunca anca tamamlanacağı. Arada bir 1-2 kitap çıkar ümidi ile bekliyorum. Alfa Yayınlarını kitaplarına hala direnmekteyim.

Ayrıca bugün ki cevaplar için ayrıca teşekkürler. 1 ayda cevapladığınız soruların sayısı kadar 1 günde cevapladınız.

İlginize tekrar teşekkür ederim.

(Oğuz Eren) #1144

Emre bey hacimli dediği için aklıma “The Unreal and the Real: Selected Stories” gelıyor.

(Serhat) #1145

Kesin Bilimkurgu Klasikleri’nin 50. kitabıdır.

(Emre Aygün) #1146

Hacimliyi sonra editledim. Yanlış kitabı düşünmüşüm. Hacimli sayılmayacak bir uzunlukta.

Değil. :slight_smile:

Anlatış’ı Le Guin’in basılmamış son bilimkurgu kitabı diye basmıştık ya hani. Haliyle basılmamış bir kitap dediğimde geriye bilimkurgu kalmıyor.

(Serhat) #1147

Tüh o kadar da emin olarak kendimi inandırmıştım. :smile::smile:

(Oğuz Eren) #1148

Orsinian Tales ıle Searoad arasında kaldım. Ama Searoad diye düşünüyorum.

(Daşdandır Yolları) #1149

Emre Bey, İskandinav Mitolojisi(Ciltli) ilknoktadan başka bir sitede ne zaman önsiparişe açılır acaba?

(İbrahim Şahin) #1150

Sanırım 17’sinde açılacak, İthaki’yi telefonla aradığımda böyle bilgi verdiler ama ilknokta diğer sitelere göre daha uygun, diğer siteler genelde %20-30 arasında indirim uyguluyor.

(Emre Aygün) #1151

Bu diğer sitelerin inisiyatifinde aslında. Elbette biz özel rica edebiliriz ama bu yönetimin bileceği iş. O yüzden kesin bir tarih vermek mantıklı değil.

Üç cisim probleminin devam kitabı Kara Orman ne zaman yayınlanacak acaba?

(Emre Aygün) #1153

Konuda aratıp son verdiğim cevaptan istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Arama özelliğini kullanın.