İthaki Yayınları Soru Hattı

Teşekkürler kardeşim

1 Beğeni

Kitapların üzerinde online satış mercii olarak gösterildiği için soruyorum; ilknokta.com’da uzaktan kumandalı kız kalmamış. 1 hafta sonra toplu sipariş yapmayı düşünüyorum da bu süre zarfında gelir mi sizce?

Az önce 2001: bir uzay destanı bitti. Bu nasıl bir esermiş bugüne kadar nasıl okumamışım -28 yaşındayım- kendime çok kızıyorum.

Bir de son bir sorum olacak; Lovecraft eserlerini Poe gibi toplu hikayeler olarak yayınlama fikriniz var mı? Daha önce dost yayınevi yapmıştı ama şu an baskısı yok. Hem kazandıracaksak ithaki’ye kazandıralım başka yayınevinden kitap okuyamaz olduk. :slight_smile:

1 Beğeni

Telefon edip araman daha saglıklı olur ilknokta’yı. Daha yeni bir arkadaş madde 22 bana sormuştu bende burdan ögrenip bilgi verdim. Oda ilknokta yı ne olur ne olmaz belkide stok hatası olabilir diye aradı son bir tane kalmış sansına öyle aldı :grin: ilknokta ya bir düzenleme lazım bence stok göstergesi şart. Alıcılar almadan varmı yokmu diye telaş ediyor, stokta var göstermesine ragmen

İlknokta’nın ve özellikle İthaki’nin websitelerine acil bir yenileme lazım. İlknokta’nın kitapyurdu.com, okuoku.com veya babil.com’daki gibi kullanışlı bir tasarıma, İthaki’nin de Metis’in websitesi gibi bir tasarıma geçmesini çok isterdim. Özellikle mobilden kullanımları sırf sıkıntı.

2 Beğeni
2 Beğeni

Sabırsızlıkla bekliyorum :heart: Tabi 4 gün sonra üniye gideceğim için ben gittikten sonra eve gelecek mecbur 15 tatilde okuyacağım bu muazzam baskıları :smiley:

3 Beğeni

zaman çarkı konusunda hiiiç acele etme… 3 aydır zaman çarkının 6. kitabını bekliyorum çok daha önceden tükenmiş :slight_smile:

1 Beğeni

Uzun vadede ancak biter zaten dev bir seri sonuçta

Dune’un 5.kitabı hakkında bir gelişme var mı? Şubatta yazın çıkacak deniyordu yaz bitti hala ortada yok.

3 Beğeni

Amazon’la e-kitap konusunda herhangi bir işbirliği görüşmesi oldu mu? Diğer yayınevleriyle ilgili bu konuyla ilgili bir bilginiz var mı?

1 Beğeni

Dost Bey çevirileri tamamlasın, toplu edisyon yapacağız. Ama aynı anda birçok çeviriyle uğraştığı için bizim de tarih hakkında herhangi bir fikrimiz yok. Poe tarzı toplu ciltler devam edecek yani. Lovecraft dışında başka çalışmalarımız da var. Seneye bu fikirler meyvelerini vermeye başlar.

Dost Bey şu an aktif olarak onun üzerinde çalışıyor. Muhtemelen gelecek senenin ilk yarısında çıkacak.

Henüz Amazon’la herhangi bir konuda kayda değer bir görüşme yapıldığını sanmıyorum. Amazon henüz tam faaliyete geçmiş durumda değil zaten. Sadece açılış yaptı.

E-kitap için de herhangi bir çalışmamız bulunmamaktadır.

3 Beğeni

İki sorum daha olacaktı, Robert Heinlein’in “Stranger in a Strange Land” kitabını BK’inde görme şansımız var mı ve Üç Cisim Problem’inin yeni baskısı yapılacağı zaman eski kapak tasarımıyla mı basmayı düşünüyorsunuz yoksa farklı bir kapak mı düşünüyorsunuz?

İlk sorunuzun cevabı.

1 Beğeni

Yukarıdaki soruyu geliştireyim. Stranger in a Strange Land romanının 2 versiyonu var; 61 yılında çıkan orjinal versiyon ve 91 yılında çıkan, Robert Heinlein’in romandan çıkardığı materyalin geri konulduğu “uncut” versiyon. Artemis yayınevi daha önce 91 edisyonunu yayınlamıştı. İthaki hangi versiyonu tercih edecek? (Bir hatırlatma olarak roman hugo ödülünü ilk yayınlandığı zaman aldı)

Net bir tarih yok.

Sınırdaki Ev Karanlık Kitaplık’ a eklenicek mi acaba ? Yani seriye uygun bir baskı yapılacak mı ?

Göreceksiniz.

Yahu niye değiştirelim? Ne gerek var? Orijinal kapağı kullanıyoruz zaten.

91 edisyonu olacak.

Eklenecek ama baskısı bitmeden böyle bir şey yapılmayacak. Ve baskısını daha nisan ayında yaptık. Baskısının bitmesi 1-2 seneyi bulur. O zaman Karanlık Kitaplık kalır mı bilmiyorum.

1 Beğeni

Tolkien’in 12 ciltlik Orta Dünya tarihi ansiklopedinin çevirisi için Kasım 2014’te ithaki editör ile bir yazışmam olmuştu. Gelen cevabı aynen paylaşıyorum. O tarihten bugüne ne değişti planda? Beklenen onay mı gelmedi?

"Merhaba,

İlginize çok teşekkür ederiz.

12 kitaplık diziyi yayımlamak için Christopher Tolkien’den onay bekliyoruz. Bizi bir süredir bekletiyor. Kendisinden onay geldikten sonra yayın programına alacağız.

Saygılar."

4 Beğeni

Aynen bende öyle bir cevap almıştım ama rafa kalktı heralde o efsane seri😥

Haziran ayında vakıf’ın ilk üç kitabının kutulu halinin bir fotoğrafı paylaşılmıştı, internet satışına açılmadı sanırım bulamadım. İstanbul fuarında yine kutulu halde görme şansımız var mıdır ya da fuara kadar online satış görebilecek miyiz?

1 Beğeni