İthaki Yayınları Soru Hattı

Sağol hocam. Gelsin de bekleriz sorun değil.

1 Beğeni

@fortknoxt

Beklenti büyütecek bir şey değil. Birkaç tamamlanmış serimize de set yapacağız. Birkaç aya görücüye çıkarlar.

@budalapesle

Basacağız.

@arthurdent

1. kitap uzun sürüyor. Ama bu sırada 31, 32, 33 ve 34 de hazırlandı aslında. Dört ya da beşinin kapağı hazır. İçleri hemen hemen hazır. 30 çıktıktan sonra 35 hızlı gelecek. Ayrıca arada ara vereceğiz böyle.

@bluesedai

Çevrilmedi. Çevrilir mi emin değilim.

4 Beğeni
  1. kitap bu ay açıklanır mı gelecek aya mı kalır acaba?

2 hafta içerisinde açıklanır.

2 Beğeni

Vakıf ve İmparatorluk’un kapak illüstrasyonunu yapan isim Vakıf’ın kapak illüstrasyonunu yapan isim ile aynı gözüküyor. Vakıf ve İmparatorluk’un yayınlanmayan kapak illüstrasyonu da yine aynı kişiye ait zannediyorum. Bu aşamada nasıl bir anlaşmazlık oldu? Aynı kişi ile çalışılmaya devam edilmiş çünkü.

Watership tepesi kitabını basmayı düşündünüz mü hiç?

Arkadaşlar.

Kapağın çizeriyle sorunumuz yok ki zaten. Hak sahibi, kitapların hak sahibi. Kitapların hak sahibi, önceki kapağın kullanılmasına onay vermedi. Şimdi bastığımız kapağa onay verdi. Ortada çizerlerle herhangi bir sorun yok.

@bilisaac

Konuştuğumuz bir şey. Fakat şimdilik kesin bir yorumda bulunmak istemiyorum.

2 Beğeni

Merhaba, öncelikle Bilimkurgu Klasikleri seriniz harika oldu, içeriğin artmasını bekliyorum gözüm sürekli İlknokta’da. Eskiden kitapların aynı tarz kapaklara sahip olmasını geçtim aynı boyutlarda bile değilldi, yeni seri hem boyutlarıyla kütüphanede çok iyi duruyor hem de kapak düzeni ve kapak resimleri çok güzel.

Soruma gelirsek Asimov’un robot serisini basmayı düşünüyor musunuz? Umarım düşünüyorsunuzdur, çünkü Kindle’dan okuduğum bu klasikleri kütüphaneme koymak istiyorum. Keşke Robot’u da geçtim Asimov’un yazdığı tüm kitapları bassanız, bu deha Türkiye’de hak ettiği ilgiyi görmüyor gibi geliyor bana.

Bir de olmayacağını biliyorum ama keşke sınırlı sayıda da olsa şu Vakıfların eski kapaklarını da bassanız, hepsini olmasa da piyasada az bulunanları. Tek eksiğim Vakıf ve Dünya, eski kapakların arasına yeni kapaklı seri hiç hoş olmaz bütünlük bozulacak. :slight_smile:

Merhaba,

Teşekkür ederiz. Beğenileceğini umarak hazırlıyoruz kitaplarımızı.

Sorularınıza gelirsek. Asimov’un robot serisini elbette basacağız. Asimov Türkiye’de hak ettiği ilgiyi görüyor, merak etmeyin. Asimov’un kaç tane kitabı olduğunu bilmediğinizi varsayıyorum. :slight_smile:

Bu ne yazık ki mümkün bir şey değil.

2 Beğeni

Merhaba. 2001 Bir uzay destanı nın devamı gelecek mi? Ve Dune serisinin 5. Kitabı gerçekten taa yazın mı gelecek? Son olarak Monte Cristo Kontu nu tekrar basacak mısınız? Teşekkürler. ( Vakıf serisi için ayrıca teşekkürler. )

1 Beğeni

Evet Asimov’un tüm kitaplarının çevrilmesi tabii ki imkansız, demek istediğim Türkiye’de bir zamanlar basılmış tüm kitaplarıydı daha net ifade edeyim bu şekilde. Örneğin şunlar:

Düzeltmeyi yaparken aklıma ikinci bir soru da geldi,Wheel of Time Companion konusunda bir karar var mı?

7 Beğeni

Ejderha Mızrağı hakkında bir gelişme var mı ?

5 Beğeni

Ejderha Mızrağı’nın devamı basılacakmı veya çizgi romanı vs ? Zaman çarkı el kitabı basılacak mı ?

3 Beğeni

Sevgili Emre kardeşim,
40 ından sonra bilimkurgu ve fantastik edebiyatla tanışan biriyim, çok geç biliyorum, lakin arayı kapatmaya çalışıyorum. Hayat kısa ve okunması gereken çok şey var. Üstelik kalp rahatsızlığımda var, şöyle dünya gözü ile, uzay destanı, vakıf, dune, Rama, halka dünya, imparatorluk ve robot serilerini okumak istiyorum, çok şey mi istiyorum :), demem o ki, elinizi biraz çabuk tutsanız nasıl olur. Hem Feist basmayı düşünmüyoruz da ne demek, ben nereden bulacağım şimdi imparatorluğun kızı kitabını. 22 kitabın 21 i tamam, okumaya başlamak için o kitabı bekliyorum. Ayrıca erginlik serisin den de, uzun süredir bir haber yok.

3 Beğeni

Merhaba. Benim sorum Glen Cook hakkında. Black Company serisini çevirme planımız var mıdır?

1 Beğeni

Ben de sizinle aynı durumdayım… Bende de yüksek tansiyon var.:slight_smile: . Vakıf’ın ikinci kitabını okuyorum… Bu ara tamamen bilimkurguya yöneldim ve klasikleri ithaki den okumak çok iyi oluyor. Fantastik serilerde de zaman çarkı’na acaba zor mu olur diye korkuyorum… Ama drizzt’ e başlamış ve çok keyif almıştım…

Müthiş… Çok güzeller… Ve iştah açıcılar…

@Voldemort

2001’in devamı gelecek. Evet. Gerçekten yazın gelecek. Monte Kristo Kontu da yeniden basılacak, tabii ki.

@Rasmon

Bu kitapların ve daha fazlasının basılacağını Asimov Kitaplığı diye apayrı bir dizi yapmamızdan anlayabilirsiniz. Elbette basacağız bunları da. Merak etmeyin.

Wheel of Time Companion için şimdilik bir çalışmamız bulunmuyor.

@budalapesle

Sırada Raistlin Tarihçeleri var. Editör arkadaşım onların son okumalarını yapıyor fırsat buldukça.

@Omer_Akdogan

Şimdiki hızımızdan daha hızlı çıkarmak mantıksız olur bu serileri. Kaldı ki burada unutulmaması gereken şey, İthaki’nin sadece bu kitapları basmadığı. Geniş bir yelpazemiz ve geniş bir okur kitlemiz var. O yüzden bu kitapları arka arkaya, hızlı hızlı çıkarmak demek başka bir şey basamamak demek. Bİz yayınevi olarak kitapları üçer beşer çıkarmama taraftarıyız. Bu kitaplar kendini satar mantığı yüzünden neler neler kayboldu bu ülkede. Bu hataya düşmek gibi bir arzumuz yok. Bahsettiğiniz serilerin hepsini çıkaracağız zaten. Bu konuda tereddüdünüz olmasın. Lakin senede bir seriden 2-3 tane çıkarmayacağız tabii ki.

Feist basmayı durdurduk. Tekrar başlamayacağız. İmparatorun Kızı’nı sahaflardan temin edebilirsiniz. Enginlik serisi 2-3 aya devam edecek.

@annihilator

Şimdilik yok.

1 Beğeni

Yaban Diyarlardaki Yabancı’yı basmayı düşündünüz mü hiç?

@irbis Güz Cumhuriyeti’nde şöyle bir cümleye denk geldim :

“Ben bir taksi çağırayım,” dedi Adamat. Tekrar sokağa çıktı ve faytonuna geri dönmesi için bağırdı. Birkaç dakika sonra Margy elinde şemsiyesiyle o faytona çıkıyordu.
Güz Cumhuriyeti syf. 228

Buradaki taksi kelimesi doğru mu çevrilmiş?

1 Beğeni