İthaki Yayınları Soru Hattı

Bilimkurgu klasiklerine 2 kitap açıklanmış birini biliyorduk biri süpriz oldu tam gaz devam sayın İthaki :clap:t6::clap:t6::clap:t6: :+1:t6::+1:t6::+1:t6:

6 Beğeni

Salvatore’nin yeni Drizzt ve Coven kitaplarını basmayı düşünüyor musunuz?

@bilisaac

Düşündük.

@grmnt

Bir kez daha bakmam lazım. Doğru olması lazım ama. Gözümden kaçmış bir şeyse, bir sonraki baskıda hemen düzeltelim.

@_OZ

Elimizdekileri bastık da yeni serileri konuşuyoruz. :slight_smile:

1 Beğeni

“Yüzyılın En iyi Bilimkurgu Öyküleri” Kitabı 712 sayfa. Bu kitabı ciltli olarak basmayı düşünüyor musunuz ? 600 - 650 sayfa üzeri kitapları karton kapak basmak riskli, malesef dayanmıyor, parçalanıyor okurken. Teşekkürler.

@Onder

Düşünmüyoruz. Kitap Dune ile aynı boyutta. Henüz dağılmış, parçalanmış bir Dune görmedim. Bilimkurgu klasiklerinde herhangi bir ciltli baskı yapmıyoruz.

1 Beğeni

Türkçe Edebiyat Dizisinde bir gelişme var mı yeni kitap ne zaman gelir acaba

Türkçe edebiyat sürekli çıkıyor arkadaşlar.

• Karanlıkta 33 Yazar’ı tekrar basma veya benzeri bir kitap çıkarma düşünceniz var mı?
• Enginlik serisinin ilk iki kitabının kapakları yeni baskılarda yenilenecekti diye hatırlıyorum, son durumu öğrenebilir miyiz, yenilendi mi?

1 Beğeni

Selamlar. Anthony Ryan’ın The Draconis Memoria serisini çevirecek misiniz?

Bir de okuduğum en iyi kitaplar arasına giren ve keşke çok daha fazla kişiye ulaşsa dediğim , hak ettiği ilgiyi görmediğini düşündüğüm müthiş bilimkurgu eseri Leibowitz İçin Bir İlahi’yi bilimkurgu klasiklerine eklemeyi düşünüyor musunuz?

İyi çalışmalar.

2 Beğeni

Malazan Book of the fallen serisinin telif haklarını almayı düşünüyor musunuz efsane bir seridir türkçe okumak güzel olurdu ?

1 Beğeni

Merhaba.Uzun süredir çevrilmekte olan Gravity’s Rainbow kitabının son durumunu sorucaktım.En azından hangi sene yayınlanınlanma ihtimali var onu bile öğrensem bana yeter.İyi çalışmalar.

Merhaba Emre bey. İlerleyen zamanlarda Hurin’in Çocukları(Ciltli)baskısı gelicek mi?

Bir zamanlar dip notlarıyla Monte Kristo Kontu basmıştınız. Ş anda piyasadaki Kristo baskıları inanılmaz kötü. Yeniden basmayı düşünüyor musunuz?

Benzer soruyu ben sormuştum ama eksik sormuşum. Tekrar basılacağı söylendi ama eski haliyle mi basılacak acaba, yoksa 2 cilde ayırıp güzel bi kapakla yepyeni bir şekilde mi basacaklar bunu merak ediyorum.

Ben de merak ediyorum. Önceki basıkısı kalın olmasıyla, yazı karakterlerinin küçüklüğüyle ve dip notların taaa en arkada olmasıyla eleştiriliyordu. Umarım böyle değerli bir kitabın daha kaliteli bir baskısını görürüz.

1 Beğeni

@Kvothe

Karanlıkta 33 Yazar gibi bir düşüncemiz var. Ne zamana hazır olur, bir tarih veremem.
İlk iki kitabın yeni baskıları yapıldığında kapakları da değişecek. Baskıları tükenmeden herhangi bir şey yapamayız.

@annihilator

Draconis Memoria için henüz bir karara varmadık. Serinin tamamlanmasını bekliyoruz öncelikle.

Leibowitz İçin Bir İlahi’yi tekrar okurla buluşturmak için bir planımız var. Bu sene olmasa da seneye görürsünüz.

@Eren_Diakotra

Şu an telif hakları başka bir yayınevinde.

@Pennywise

Hurin’in Çocukları’nı tekrar ciltli basma gibi bir düşüncemiz yok.

@bakirbukowski @Voldemort

Monte Kristo Kontu klasikler dizimize taşınıp yenilenecek. Bu yıl içinde çıkacak. Muhtemelen iki cilde bölünmüş halde, poşetli satışa sokulacaktır. Merak etmeyin, kitap tamamen yenilenecek.

4 Beğeni

Değeri bilinmemiş güzide kitap :kalp: Dilerim bu defa ikincisini de görürüz.

1 Beğeni

Bilimkurgu klasikleri içinde Brian Aldiss görebilecek miyiz?

The Divine Cities serisinin ilk kitabı ne zaman çıkacak acaba?

2 Beğeni

@irbis Benzer sorular sorulmuş okudum onları fakat benimki biraz daha farklı. Raistlin Tarihçeleri’nin editörde olduğu bilgisini de okudum ancak onları zaten okuduğum için benim sorum şudur: Ejderha Mızrağı’nın Türkçe’ye çevrilmemiş olan yan kitaplarının çevirilmesi gündemde midir? Arka Bahçe’nin zamanında bastığı kitapları sizler yeniden basmayı düşünüyor musunuz?
Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.