İthaki Yayınları Soru Hattı

Benim tahminime göre húrinin çocukları ve silmarillon kasım gibi yeniden piyasaya sürülecegi. Almak için aceleyede gerek yok gibi çünkü en az bir yıl satışta kalıyor. Bende húrinin çocukları yoktu, ithaki tekrar çıkarınca almıştım ve öyle 4-5 ayda tükenmedi. Bu son iki ay takipte kalırsan sanırsam iyi kitaplar piyasaya sürecek ithaki yayınları

1 Beğeni

zaman çarkı serisinin ciltli kitaplarında kapakların bir kısmında kitap ve yazar adı yazarken bir kısmında hiçbir şey yazmamasının sebebi nedir?

Sebebini ben de merak ediyorum ama benim anladığım kadarıyla 1. baskı olanlarda kapaklarda isimler mevcut ancak diğer baskılarda yok. En azından bendeki baskılarda durum böyle. Eğer durum buysa da diğer baskılarda yapılmamış olması yazık olmuş.

Varsa başka cevabı ben de merak ediyorum açıkçası.

1 Beğeni

Bendekilerin hepsinde isim var 2.baskı

İçindeki Sert Kapakların hepsinde Kitap isimleri vs yazıyor mu?

İlk baskı mı hepsi peki?

1 Beğeni

bende ki durum tam tersi elimde 2016 4. baskı 1. cilt 2017 3. baskı 2. cilt ve 2014 3. baskı 3. cilt var aralarında isimsiz kapaklı olan yalnızca 3. cilt.

Bu kitabın korsanı varmı dır acaba? İçim ürperiyor varsa ve piyasaya sürülmüsse önceleri

panik atak var bende deme öyle :disappointed_relieved:

1 Beğeni

Yarın bendeki seriyi ayrıntılı bir kontrol edip resim yükleyim. Bakalım dediginiz gibi mi.

Ben bakmıştım bendekilere detaylı olarak. Sadece 2016 baskılarından sonrakilerde isim yazıyor ama daha önceki baskılarda yazmıyor. Ben de durum böyle.

1 Beğeni

Ben şimdi tekrar kontrol ettim benim 8,12,14 ve yeni bahar 1. Baskılar ve kapak yazıları var diğer hepsi 2012 ya da 2013 baskısı 2.baskı ve kapak yazıları yok. Sadece 3.baskı olan 2017 yeni bahar kapak yazısı var ancak onun da sırt yazısı yok :frowning:

Benim anladığım 2014 yılından sonra yeni baskılarda kapak yazılarına geri dönülmüş muhtemelen.

Alırken hiç dikkat etmemiştim poşetlerinden çıkarınca fark etmiştim.

Peki senin 1. Ve 2. Ciltte sırtta yazı var mı?

Anathem ile ilgili daha önce sordum muhtemelen gözünüzden kaçtı. Anathem veya herhangi bir Neal Stephenson kitabını basmayı düşünüyor musunuz? Mesela yazarın Cryptonomicon kitabını 50. BK klasiği diye hayal ediyorum :smiley:

Hazır olduğunda yayımlayacağız.

C.S. Lewis’le bazı planlarımız var.

İç kısımları da yenileniyor zaten.

Kitaplar çok uzun bir süreçte, birden fazla ekip tarafından hazırlanmış. Ne düşündüler bilemem. Dikkat etmemiş bile olabilirler. Ama sorunuzun cevabı bu. Aynı elden çıkan kitaplarda böyle bir sıkıntı olma ihtimali çok düşük. Yeni baskılarda gerektiği yerde düzeltmeye ve tutarlığı sağlamaya çalışıyoruz.

Evet gözümden kaçmış, kusura bakmayın. Stephenson adını sürekli andığımız bir yazar. Fakat kitapları inanılmaz zor. Okuması hadi neyse, çevirmesi çok ama çok daha zor. Bilemiyorum o yüzden.

8 Beğeni

Haklarını adlığınız seriler hakkında bir serinin ipucunu mu verseniz acaba? Herhangi bir şey olsa yeterli :slight_smile:

Emre bey yakın zaman içinde mesela yılbaşına kadar çıkarmayı düşündüğünüz fantastik ve bilimkurgu türünden olan kitapların listesini vermeniz mümkün mü?

![DSC_0164|281x500](upload://zFNp5Ma DAjhKMJzISlprGaZCaYI.jpeg) ![DSC_0156|281x500](upload://mfbwyoM E2RL4tgKX5PACdGfDgNx.jpeg) cidden bazılarında yokmuş🙄

Yeni Bahar’ı ilk defa görüyorum. Birinci Kitap Dünyanın Gözü değil miydi ya? Seriyi almadan önce dikkatimden mi kaçırdım acaba?

1 Beğeni

Yeni bahar en son çıktı ama birinci kitap mı bende bilmiyorum. Ben ciltte ne yazıyorsa öyle okuyorum 1-2… :joy:

serinin mükemmelliğinin yanında baskıda ki tutarsızlık pek de önemli değil. Yeni bahar 10. ciltten sonra yayınlandı ve geçmişteki olayları anlatıyor.

1 Beğeni

Olaylardan 20 yıl öncesini anlatıyor (sıfırıncı kitap) 6. Kitaptan sonra okunması daha doğru olur