İthaki Yayınları Soru Hattı

Sanmıyorum ama belki daha sonra.

Fuarlarda Zaman Çarkı kitapları % kaç indirimle satılıyorlar. Mesela Antalya Kitap Fuarında

Genellikle fuarlarda indirim oranı %20 - %25 arasında oluyor.

Daha önce çok tartıştık bu konuları, Fuarlar biraz amacı dışında kullanılıyor gibi. İnternette aynı kitabı yayınevi %30 -%35 'e satarken fuarlarda da enazından onu beklerken olmuyor. Neyse konuyu kurcalamayalım

1 Beğeni

Ben bayadır soru sormuyordum. Sorasım geldi. 2018 sonuna kadar Boris&Arkadi Strugatski kardeşlerden bir kitap gelir mi ?

1 Beğeni

İndirim oranımız %25. Setlerde daha yüksek oluyor ama. Rakamlar aklımda değil.

Yakın zaman için planladığımız bir Strugatski kitabı yok. Eklemek istediğimiz bir kitap daha var ama şimdilik üzerinde çalışmaya başlamadık.

4 Beğeni

Yokuştaki Salyangoz muhtemelen. İletişim baskısını arayıp bulduğumda Bilimkurgu Klasikleri’nin 2.si (Kıyamete Bir Milyar Yıl) yeni çıkmıştı. Ben de herhalde daha çok Strugatski görürüz diyerek okumayı ertelemiştim, hala bekliyor. En azından İthaki’de orijinal dilinden çevirisiyle okurum.

2 Beğeni

Güzel bi’ Hazal Yalın çevirisiyle ben de okumak istiyordum onu.

1 Beğeni

Sinema kitaplığınıza acaba Syd Field - Senaryo kitabını düşünüyor musunuz? Bununla beraber yönetmenler hakkında kitaplar, biyografiler ya da film senaryoları gibi.

Selamlar. Geçtiğimiz günlerde ayrıntı yayınlarına J. G. Ballard’ın kokain gecelerini tekrar basacaklarını sormak için mail gönderdim. Az önce yeni baskının kendilerinden çıkmayacağını söylediler. Bu kitabın ithaki modern kapsamında yayımlanma ihtimali var mıdır?

Ballard’ın bütün kitaplarının telifleri birkaç yıl önce Sel Yayıncılık’a geçmişti. Düzenli olarak yayımlıyorlardı fakat uzun süredir yeni bir Ballard kitabı göremedik. Muhtemelen satış rakamlarından tatmin olmadılar.

fuarda setlerde daha yüksek indirimden bahsettiniz… yoksa o kutlu haberi hani şu 6. kitap fuardamı bulucaz :slight_smile:

Merhaba. Walter M. Miller Jr.'ın Leibowitz İçin Bir İlahi kitabının devamını veya yazarın başka bir kitabını basma planınız var mıdır?

Ayrıca bilimkurgu klasiklerine post-apokaliptik kitaplar gelecek demiştiniz? Bir tanesini paylaşma şansınız var mı?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

cyberpunk tarzı kitaplar çıkacak mı acaba?

Sonundaaaaa :sob::sob::sob::pray:t6::pray:t6::pray:t6:

8 Beğeni

Elde var 38, 39 sepette 40 duyurulmuş. İthaki coştu , keşke bu coşkuyu devam eden seri kitaplar da da görsek…

2 Beğeni

Aman bu gazı kesmeyin sakın İthaki Yayınları. (@irbis)

5 Beğeni

O kadar bilimkurgu çıktı. Artık bir bilimkurgu özel edisyonu yapılsa çok güzel olur. 3cilt kutulu falan filan hayaller :joy::joy:

Nazar değmesin İthaki’mize @irbis

image

16 Beğeni

Değil. Plan değişmediği sürece.

Düşünmüyoruz. Şahane bir senaryo kitabımız var zaten. 4 kitapta 2 senaryo kitabına gerek yok. Dediğiniz şekilde de kurulmadı dizi. En azından çok ama çok istisnai durumlar olmadığı sürece bu tarz şeyler yapmayacağız.

Yok. Ballard’ın Türkiye’de iki yayıncısı var zaten. Niye diğer yayıncısına sormak yerine basmayan bir yere soruyorsunuz?

Bilmem.

Sadece Leibowitz ile kalacağız diye biliyorum.

Paylaşmamayı tercih ediyorum izninizle. Ama şu an kafamdan 4 tane sayabiliyorum hazırlamakta olduğumuz. Hazırlamak istediklerimizi de katarsak 6 kitap falan var. Kısmet.

Çıkacak. Hakkıyla çıkacak hem de. Ki Uzaktan Kumandalı Kız doğrudan siperpunk, Yıkıma Giden Adam da siperpunkın atası kitaplardan. Haliyel ufak ufak yapmadığımız bir şey değil.

Onlar da hazırlanıyor. Sırasıyla onları da basmaya başlayacağız.

:slight_smile:

8 Beğeni

Harika. Harika. Dört tane post-apokaliptik harika.:blush::blush::blush:

2 Beğeni