İthaki Yayınları Soru Hattı

İsveç’in twitter sayfasında yapıldı bu.

@irbis biliyorum eskiye dönük baskıları yapmayacağınızı söylediniz lakin böyle şeyleri gördükçe üzülüyorum zamanında alamamıştım bu muazzam baskıyı tabi vampir sahaflar durur mu?! Yapıştırmışlar fiyatları…11 Doktor 11 Öykü Ciltli versiyonun yeniden basım olması mümkün değil mi? Gerçekten üzücü bir durum oluyor bu gibi durumlar biz kitap severler için :pensive:

1 Beğeni

Sevgili @irbis . Asimov’un “Black Widowers” kitapları ile ilgili bir tasarrufunuz var mı acaba? Zamanında “İnkilap Yayınları” ağzımıza bir parmak bal çalmıştı ama gerisi gelmedi. Aldığınız teliflerin arasında karadullardan bir şeyler bulunuyor olabilir mi? Asimov kitaplığına çok yakışırdı bu ustanın bilimkurgu dışında kafasının nasıl çalıştığını gösteren öyküler.

1 Beğeni

Aynı üçlemeye ait üç kitabın da genişlikleri birbirinden farklı. Bu neden oluyor?

Basılmayacak, kusura bakmayın.

Çok da parlak eserler değiller. Ama Asimov kitaplığının sonlarında basacağız bunları da sanırım.

Ne yazık ki matbaadan kaynaklanıyor bunlar. Boyutları standart. Fakat matbaa kesim sırasında bazen tutturamıyor ve bu gördüğünüz tablo oluşabiliyor. Bizim de sinirlendiğimiz bir durum. Son zamanlarda daha dikkatli davranıyorlar.

2 Beğeni

Bu serileri basmak gibi bir düşünceniz var mı ?

Merhaba İrbis bey daha önce sorduğumda Michael J. Sullivan nin bir kitabının çevirince olduğunu söylemiştiniz acaba son durumu ogrenebilirmiyiz ?

Hazır olduğunda yayımlayacağız.

As as bayrakları as

1 Beğeni

Watchmen bu ay içinde çıkar mı acaba?

Legends of the First Empire serisini basacağız. İlk kitap çevrildi, kapak aşamasındayız. Birkaç aya çıkacak. Bu serinin başarısına göre de diğer serileri düşünürüz.

7 Beğeni

SX350_SY160_FMpng 3 serimi yoksa daha fazlamı bu roman. Biraz baktım da iyi bir fantastik romana benziyor

6 kitap. İlk üçü çıktı. Diğer üçü de 2020 sonuna kadar çıkmış olacak. Biz de benzer bir takvim hazırlıyoruz.

7 Beğeni

Çok şahane bir seriye benziyor çıkınca ilk kitaba talibim :slight_smile:

Satılır ve seri devam eder diye umuyorum satılmaz ise hepsini ben alırım😁 dermişim

1 Beğeni

Michael J. Sullivan modern Batı fantazi geleneği içerisinde mühim bir insan. Kitaplarını bağımsız olarak yayımlayıp büyük bir başarı sağladı. Tam emin olmamakla beraber bu konuda öncülerden biri bile sayılabilir sanırım.

Açıkçası biz de çok umutluyuz kendisinden.

7 Beğeni

Legend of the first hakkında biraz bilgi verecek birisi var mı ? Bilgi verin de istahimiz kabarsin .

Bu arada aklıma The First Law serisi geldi bu yılın sonunda çıkacaktı galiba acaba LOTF serisi ile yer mi değiştirdiniz ?

Perg Efsaneleri serisinin 1. ve 3. kitapları tükenmiş sanırım. Yeni baskıları gelir mi? Gelirse ne zaman gelir?

Legondo of first kitabı hakkında ilusrtasyonlata baktım bir sey çıkmadı .ama diğer seri hakkında bir kac tane var . Bana nedense Locke Lamora serisi ile Sissoylunu birleşimi gibi bir şey geldi .

2 Beğeni

@irbis Venus Plus X romanını görebilecek miyiz Emre bey? Düşündükleriniz arasında var mı? :hugs:

Şu resimlerini paylaştığınız seriyi basmayacağız yalnız. Bu seride biraz Locke Lamora’lık var, evet. Ama çok daha eski bir fantazi geleneğinin modern fantaziye uyarlanmış hali aslında bunlar.

Legends of the First Empire sapına kadar bir epik fantazi. Daha klasik eserleri düşünün.

Theodore Sturgeon basacağız ama hangisi olur, emin değilim şu anda.

Buna cevap vermeyi unutmuşum. Bu yılın sonunda ya Merdivenler Kenti’nin devamını çıkaracağız ya da Abercrombie’nin ilk kitabını. Emin değilim. Bir de Elric 6 gelecek aralıkta. The First Law’un kapağı da elimize ulaştı geçen hafta. Muhtemelen önümüzdeki üç dört ayda tüm yeni serilere başlayacağız.

14 Beğeni

Merhaba, Sandman’in kalan 5 cildini ne kadarlık bir zamana yaydınız öğrenebilir miyim? Çıkan son 2 ciltte olduğu gibi aksaklıklar ve ertelemeler yaşanması mümkün mü?