İthaki Yayınları Soru Hattı

(Kaan Aşkın) #1748

Sırf ilknokta’dan 1500₺’ya yakın İthaki basımı almışlığım var bir yılda, bazen benim de ufak bir kıyak görme arzum oluyor hani. :grimacing:

(Emre Aygün) #1749

Yani daha önemli eserleri olduğunu düşündüğümüz eserlerini yayımlamaya öncelik verdik. Başka Heinlein basacaksak, öncelik vereceğimiz ve daha önce basılmamış muazzam bir eseri daha var aklımızda. Ama herhangi bir söz veremem.

(onurcan) #1751

aylardır tükendi yazan sitede bi bakıyorum ki stok da var sipariş ver yazıyor… hemmen sipariş veriyorm parayı ödüyorum ve bulunan miktar 0 S I F I R !!!.. ne olcak şimdi ithaki kitabı basana kadar beklicekmi sipariş… Vallaha ayıptır öyle bişe olursa… ne yapsam kime dert yakınsam ülkede kitap okuma oranı malum iken kitap okuyan kitlenin 14 kitaplık bir serinin 6. kitabının maduriyetini yaşatıyorlar bize… ne yapcak ne tutsak nereye gitsek bilemedim şimdi…

(Erdal Hellaçoğlu) #1752

İnternet sitesine girip düzenleyebilirsiniz siparişinizi. Alacak çeki ya da iade yapıyorlar.

(Hüseyin gök) #1753

Yaw emre bey daha baskısı çıkmadı dedi niye aldınki :joy: bide iyikine almadım yazıp gidip alıyorsunuz. Sansını dene ama temin edilmesse msj at iptal etsinler

(onurcan) #1754

sende haklısında ne bilim belki kayıprıhtım okuyan biri acıyıp halimize korsan felan basmıştır ne bilem… aylardır stokta yok yazıyor sonra stokta var gözüküyor heralde gömü buldular… dur bakalım ne olacak

(Umut K.) #1755

Zaten kitap basılmış olsa bile temin edilme süresi 4 iş günü diyor. Yani 4 gün boyunca orası 0 kalacak.

(onurcan) #1756

kitap önce trabzona ordan ta kuzey kıbrısa gelicek… 5 10 gün 1 ay nedirki ka. aydır bekliyorum 4 gün ne ki

(Emre ) #1757

Tamam da temin süresine baktım 4 gün yazıyor zaten. Sıkıntı ne burada?

(Samet) #1759

İthaki cepte para bırakmadı! :joy:

(Emre ) #1760

Forumda bir yarışma düzenleseniz veya bir çekiliş yapsanız, her gün bir kişi ithaki instagram sayfasını yönetse en sevdiği İthaki kitabını ve yorumunu hikaye olarak paylaşsa veya başka tür bir etkinlik yapsa güzel olur.

Her gün bir kişi cumhurbaşkanı olsun nolurrrr

(Emre ) #1763

İsveç’in twitter sayfasında yapıldı bu.

(Kaan Aşkın) #1764

İsveç YZ hükümet de kuruyor. Orası Asgaard gözüm. Burası Ortadoğu, en ufak kurumda bile teklif edilemez o dediğin şey. Koltuk sevdasından tiran kesilirler ilk dakikada buranın iktidarsız insanları.

(Samet) #1765

@irbis biliyorum eskiye dönük baskıları yapmayacağınızı söylediniz lakin böyle şeyleri gördükçe üzülüyorum zamanında alamamıştım bu muazzam baskıyı tabi vampir sahaflar durur mu?! Yapıştırmışlar fiyatları…11 Doktor 11 Öykü Ciltli versiyonun yeniden basım olması mümkün değil mi? Gerçekten üzücü bir durum oluyor bu gibi durumlar biz kitap severler için :pensive:

Sevgili @irbis . Asimov’un “Black Widowers” kitapları ile ilgili bir tasarrufunuz var mı acaba? Zamanında “İnkilap Yayınları” ağzımıza bir parmak bal çalmıştı ama gerisi gelmedi. Aldığınız teliflerin arasında karadullardan bir şeyler bulunuyor olabilir mi? Asimov kitaplığına çok yakışırdı bu ustanın bilimkurgu dışında kafasının nasıl çalıştığını gösteren öyküler.

(Kayra Ulukayın) #1767

Aynı üçlemeye ait üç kitabın da genişlikleri birbirinden farklı. Bu neden oluyor?

(Kaan Aşkın) #1768

İthaki’nin çoğu serisinde ve dizisinde var bu sinir bozan durum. OCD yüzünden sürekli uğraşıyorum, ailemse “yahu senin derdin ne” bakışı atıyor sürekli.

(Emre Aygün) #1769

Basılmayacak, kusura bakmayın.

Çok da parlak eserler değiller. Ama Asimov kitaplığının sonlarında basacağız bunları da sanırım.

Ne yazık ki matbaadan kaynaklanıyor bunlar. Boyutları standart. Fakat matbaa kesim sırasında bazen tutturamıyor ve bu gördüğünüz tablo oluşabiliyor. Bizim de sinirlendiğimiz bir durum. Son zamanlarda daha dikkatli davranıyorlar.

https://www.goodreads.com/series/135626-the-legends-of-the-first-empire

https://www.goodreads.com/series/96465-the-riyria-revelations

Bu serileri basmak gibi bir düşünceniz var mı ?