İthaki Yayınları Soru Hattı

(Hüseyin gök) #1791

Merhabalar. Benim sorum tekrar basılacak watchmen ile ilgili. images%20(26) bu baskıyımı kullanacaksınız yoksa eski çıkardıgınız baskıyımı

İyi günler. Connie Willis - Kıyamet Kitabı’nın yeni baskısını yapmayı düşünüyor musunuz? Bilimkurgu Klasikleri arasında görmemiz gibi bir ihtimal var mıdır? Yine sahaflarda fiyatları uçmuş :rage:

(Hüseyin gök) #1793

40 tlye satan var

(Kenan Ulusoy) #1794

Ah be kardeşim bi kavuşamadın watchmen ile sandman 2’ne.Alınca fotoğrafını şuraya sallada bi rahat edelim. :slight_smile:

(Ayberk Şentürk) #1795

Bilimkurgu Klasiklerinde baskısı tükenen kitapların yeni baskıları olcak mı?

(Kaan Aşkın) #1796

Konuda arama seçeneği, kullanmanız için var arkadaşlar.

Sol üstteki tarih seçeneğide bakmak için var. Cevabın tarihine baktınz mı?

(Cankut Değerli) #1798

Legends of the First Empire’ın çıkacak olmasına çok sevindim gerçekten, merak ettiğim bir seriydi. Sabırsızlıkla bekliyorum. :slight_smile:

(Arfrlecow) #1799

(Rocket quuen) #1800

Aynen ya bende çok sevindim . Inşallah satar da devam kitaplarını da görürüz . Ancak satmayacagina dair içimde kötü bir his var . Umarım kuzgun golgesi ve barut buyucusende daha iyi sonuçlar elde ederler .

Amin Amin Amin

(Rocket quuen) #1801

Yav adamlar basacağız dedi daha ne üstlerine geliyorsunuz . Bırakında ofiste adam akili çalışıp işlerini yapsinlar . Irbisin buradaki sorulara cevap vermesi ofiste daha az çalışması demek . Merak etmeyin wot kitabi ülkemizde eskisinden daha popüler ve bence ithaki satis rakamalrindan memnun kapak yenilme hareketide bunu destekler nitelikte .

(Arfrlecow) #1802

Attığım gönderi tamamen mizah amaçlıydı. Üstelemek veya cevap almak için yazmadım.

(Emre Aygün) #1804

Söyleyecek olsaydım o zaman söylerdim. Kitaplar hazır olana kadar hiçbir şey duyurma gibi bir düşüncemiz yok.

Önceki cevabımın geçerliliği devam ediyor.

Barut Büyücüsü başarısız bir seri değil. Kuzgunun Gölgesi’nden de vazgeçmiş değiliz. Onlarla ilgili gelecek planlarımız var.

(Hakan) #1805

Teşekkürler cevapladığınız için İrbis. Umarım en kısa zamanda görürüz ilk ciltleri. İyi çalışmalar sana

Barut büyücüsü ve kuzgunun gölgesi kötü olmaları değil sanırım reklamından mı nedendir fazla bilinmiyorlar bir locke lamora kadar kulağa aşina değiller listemde olan kitaplar her ikiside

Birde konusu geçmişken kuzgunun gölgesinin ilk kitabının baskısı tükenmiş vermiş olduğunun cevapa istinaden tekrar basılacağını söyleyebilirim sanırım

(Herhangibiri) #1808

Böyle bir konu geçmiş zamanında… Üçleme tamamlandı bildiğim kadarıyla temmuz ayında. Var mı kafanızda basmak seriyi ? Netleşti mi ?

İyi akşamlar:
Öncelikle geç de olsa Cumhuriyet Bayramınızı kutlamak istiyorum. İşiniz o kadar zor ki, bizler okuma tadımızı derinleştirmek için sizlere sorular sorarken siz bir makine gibi cevaplar yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Takdir ve tebrik ediyorum. Acele bir cevap beklemediğimi söyleyerek iki soru sormak istiyorum.
Birincisi; oldum geldi merak ederim 1756 soru almışsınız kitaplar hakkında ve çoğuna cevaplar yetiştirdiniz. Bu konuda canım ülkemdeki ciddi yayınevlerinden birisiniz. Sizler gibi başka yayınevleri de var. İnsanlar kitapların basılmasını istiyorlar ve çoğunlukla satın alıyor ve okuyorlar. Bu kimlerin hangi kitapları satın aldığıyla ilgili bir veri bankanız var mı? Yani sinemaların Box Office’leri gibi Tv lerin Ratingleri gibi Gazete tirajları gibi sayıları belli bir yerde ve tabii ki tarafsız bir şekilde tutuluyor mu? Eğer böyle bir kayıt varsa bizlerin işine yarar çünkü hangi kitabın beğenildiğini ve ne kadar satıldığını öğreniriz. Bu sayede satın alma tercihlerimizi biraz daha belirgin yaparız. Eğer böyle ciddi ve tarafsız veriler varsa bilmek isterim. Takdir edersiniz ki bu kuru bir merak duygusunun ötesinde bir duygu.
İkinci sorum Kim Stanley Robinson’un Mars serisine ne zaman başlıyorsunuz… Şimdiden teşekkür ederim

(İsmail Şahin) #1810

Fuar sürprizlerinden biri Hiçi serisinin ilk kitabıymış. Rüyamda ak sakallı, nur yüzlü bir ihtiyar söyledi. Başka var mı diye sordum. Sadece fısıltı seviyesinde fuara git dedi. :grinning:

(Kaan Aşkın) #1811

Cevabın tarihine tabii ki baktım da yolladım size. Üzerinden 5 yıl geçmiş bir mesaj değildi çünkü…