İthaki Yayınları Soru Hattı

Emre bey, God of War’ın önceki kitapları ile ilgili bir plan var mı, yoksa önce şu kitabın performansını mı görmeyi bekleyeceksiniz digerleri için?

Ayrıca Arthur C. Clarke’ın Tetik kitabı tekrar bilimkurgu serilerinden birinin içinde yer alacak mı? Baskıları çok uzun süredir yok.

Kitap ingilizce dikkat edelim.

Bende basılacak siyah kapak diye düşündüm. Dikkat etmedim hiç ona :+1:t2:

2 Beğeni

Tekrar baskılara tarih veremiyorum.

Evet. O sisteme döneceğiz.

Straub koymayı biz de istiyoruz. Kitaba karar vermedik. Prince of Nothing de aklımızda fakat basar mıyız bilemem.

Baskı yapmadı ki kitap yahu. Baskı yapsa bitmezdi zaten, Watchmen hızlı satan bir kitap değil. 2 senede 2 baskı yaptı sadece. 3. baskısı için bekliyor hala.

Önceki kitapları basmayı düşünmüyoruz.

Tetik konusunda bir konuşmamız olmadı henüz.

3 Beğeni

Neden Lovecraft kitaplarınız çok kısa? cthulhu sizde 160 sayfa iken, alfa yayınları baskısında nerdeyse 500 sayfa. Bunun sebebi font küçüklüğünden veya sayfa yapısından olduğunu zannetmiyorum.

3 Beğeni

İkisinin içindeki hikayeler farklı. İthaki’den çıkanda 7-8 kısa öykü, Alfa’dan çıkanda ise 20 kısa öykü falan var. Bu kitaplar tekil öykü kitapları değil, derleme öykü kitapları.
Ayrıca Alfa’dan çıkan Lovecraft kitaplarının boyutu cep boydan biraz büyük.

4 Beğeni

ALFA baskı içindekiler…

İthaki baskı içindekiler

ALFA toplu eserler olarak basmış. Toplam 7 kitap…

3 Beğeni

İthaki basımının içindeki Herbert West Diriltici de çok güzel bir hikayeydi. Yanlış hatırlamıyorsam Re-Animator diye filmi de var :slight_smile:

2 Beğeni

teşekkürler arkadaşlar.

Matthew Woodring Stover’in ‘Heroes Die’ kitabını ve devamını basma düşünceniz var mı? Yazarın herhangi bir eserini Türkçe basım olarak göremedim. Sanırım hiç çevrilmedi. Eserleri için underrated deniliyor. Doğru mudur? Epey merak ettim…

Karanlık Kitaplık’a James Herbert ekleyecek misiniz? Ayrıca yakın zamanda Richard Matheson görme şansımız var mıdır?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Bilimkurgu klasikleri nde başka bir Stanislaw lem yada bir Philip K.Dick kitabı görmemiz mümkün olabilirmi ? Cevap için şimdiden teşekkürler

Ben Solaris kitabını okumayı düşünüyorum, biraz Tarkovski hayranlığım etkili oldu. Sonra da Dersu Uzala’yı aldım listeye :grinning: Dersu Uzala Lem’in değil gerçi, Arsenyev’in.

Yahu kitap mı kalmadı da bunları basalım? Bunlara sıra gelene kadar.

Dick mümkün değil. Bir Lem daha gelecek.

3 Beğeni

Philip K.Dick kitaplarının yayım hakları Alfa Yayınları’nda

2 Beğeni

Ben robotun bütün sitelerde baskısı var hocam

Bunu ben de fark ettim. Hatta sadece Ben, Robot değil birçok ithaki kitabı için bu var. Şüpheye düşüp almama kararı aldım. Diğer sitelerde hepsi tükenmişti çünkü. Işık Tanrısı ve birkaç kitap daha vardı.

Geçen hafta aşağı yukarı çoğunda yoktu. Mesela hâlâ ilknoktada yok. Şimdi baktım kitapyurdu ve d&rda görünüyor. Yine de içime sinmedi. Sipariş verip 10-15 gün kanser olduktan sonra iptal olması sinirimi bozuyor. :smiley: Fuara bir şey kalmadı. Gidebilirsem oradan alma niyetindeyim.

4 Beğeni

Ben alışverişi durdurdum 11.11 ve Black fridaydan ne koparırsam koparacam :grin:

2 Beğeni

Ben bu durumlar için (stok sorunu vb.) iletişim numaralarını arayıp stok durumunu kontrol ettiriyorum. Ellerinde varsa sipariş geçiyorum.

Örneğin bu durumlar ile ilgili İthaki yayınları için alım sürecinde (Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri) Bkmkitap ı arayıp sormuştum. Stok olduğunu öğrenince sipariş vermiştim.

En azından günlerce bekleyip “İptal edildi.” yazısını görmüyorsunuz.

2 Beğeni