Jazz Dinleyenler Cemiyeti

@Muhammed_Deger’in isteğiyle açıldı ve ilk videoyu kendilerinden bekliyoruz… :japanese_ogre:

4 Beğeni

Benim de aklımdan geçmişti. Yeni cemiyetimiz hayırlı olsun.

2 Beğeni

Ee…yok artik :smiling_face:

Jazz dinlemedigimi bildigin icin bunu dedin degilmi vicansiz :laughing: neyse bende interneten buldum bir tane.

Belki bu vesileyle Jazz Muzigede baslarim.

1 Beğeni

Forum cemiyetlerin işgali altında artık :grin: şimdi başka bir arkadaş çıkar Edm, Zen, New Age, Dubstep, Glitch-hop, Chill, Türk Sanat Müziği falan ister tam olur.

4 Beğeni

Tom Waits’inki gibi ilginç bir sese sahip başka bir insan var mıdır acaba? Bir kere dinleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Onun en sevdiğim şarkısı ise Telephone Call From Istanbul.

2 Beğeni

Niye herkes spotifyden paylasiyor spotif kullanan var kulanmayan var.

Ses kalitesi daha iyi olduğu ve görüntüyle uğraştırmadığı içindir. Spotify’den paylaşım yapmak ve yapılan paylaşımları dinlemek için ücretli bir hesap da gerekmiyor. O yüzden ben bir sorun olmayacağını düşünmüştüm.

Bende olmadığı için açamıyorum mesela telefondan. Dikkatimi çekenleri ayrıca Youtube’dan buluyorum.

Ben de Premium Spotify hesabına sahip değilim. Telefondan hiç denemedim. Forumu da Spotify’i de bilgisayardan kullanıyorum. Bilgisayarda arada bir reklam çıkarmak dışında ücretsiz Spotify hesabının bir eksiğini görmedim. Ama sizler için sorun oluyorsa bundan sonra sadece Youtube’dan paylaşım yapmaya özen gösteririm.

Son bir kaç yıldır en çok dinlediğim kişi/gruptur. Tam olarak aklimdaki müziği yapiyorlar. Canli performanslarini izlemek çok hosuma gidiyor. Tabi her üyenin gecmisini araştirdigimda ne kadar yetenekli olduklari anlasiliyor.

4 Beğeni

Konu sizinle açıldı diye yazdım. :slight_smile: Forumda Spotify kullananlar var. Herkes öyle atınca forumdan dinlemek imkanı olmuyor. Ben açıkçası üşeniyorum. :smiley: Çok fazla da bilgisayar açamıyorum. Son bir buçuk aydır özellikle telefondan giriş yapıyorum. Kendim açısından örnek verecek olursam Youtube olursa hemen parçayı açıyorum ve kenara koyuyorum telefonu, resmimi yapmaya devam ediyorum. Diğer türlü olunca Spotify geç, foruma gel filan benim için üşendirici oluyor haliyle. :smiley: Yoksa duyduğum bir rahatsızlık yok, tercih meselesi. Sadece belki güzel paylaşımlar arada benim adıma kaybolup gidiyor. :slight_smile:

@rann Güzelmiş. Sevdim. Çok yorgundum ve beynim bulanık gibiydi. Biraz iyi geldi.

2 Beğeni
1 Beğeni

Imelda May’i yıllardır takip ederim. Oldukça eğlenceli bir tarzı var.

1 Beğeni
4 Beğeni

İzmir ve çevresinde yaşayanlar arkadaşlar için;

1 Beğeni
1 Beğeni

Sanırım Amy Wınehouse’un tarzı da jazz sayılır.

3 Beğeni

Notting Hill filminden mütevellit bu şarkıyı çok severim. Filmde sevgilinin gittiği, onu beklerken mevsimlerin geçtiği dönem çok iyi anlatılmıştı. Arada bağğzı (!) olaylardan ötürü kalbimi sızlatsa da güzel şarkıdır.

Bu da Jazz Dinleyenler Cemiyeti’ne benim katkım olsun:

2 Beğeni

Bir parça da benden.

1 Beğeni