John Steinbeck Kitapları

Gazap Üzümleri’nin arka kapağını çekmiş. Dolayısıyla bandrol sorgulaması yapabildim. İskender Pala’nın Akşam Yıldızı kitabı çıkıyor. Korsan kitap satıyor anlayacağınız.

2 Beğeni

Korsan kitaplar. Ne yalan söyleyeyim güzel basmışlar :smile:

Yeni haber yok mu yahu? Bu kadar önemli bir yazarın aylardır eserlerinin bulunamaması çok kötü. :sleepy: :sleepy: :sleepy:

Sel bu bandrol konusunda sabıkalı, bu kadar sahte bandrol olunca insan bi şüphelenmiyor değil.

İletişim’e geçmiş, tüm kitaplar (belki) çeviri ve editor sürecinden geçiyor olabilir. Maalesef çok pahalı olacak gibi duruyor

Gazap Üzümleri’ni kurtaramadım bari Roza Hakmen çevirisi iken Cennetin Doğusu’nu kurtarayım :joy: .

İletişim çıkıp resmi bir açıklama yapsa; çeviri, düzelti süreçleri başladı, hazırlanıyoruz falan dese iyi olurmuş.

Sel basmaya devam ediyor bir sıkıntı yok herkes sakin olsun :smile:

İletişim basarsa oradan alırsınız şu anda çok karaborsa durumda değil Steinbeck. Ayrıca sel 2021 yılında yeni baskı yaptı John Steinbeck için.

1 Beğeni

Ben de istediklerim arasında Gazap Üzümlerini kurtaramayanlardanım. Bekliyoruz bakalım

Neyden kurtarmaya çalışıyorsunuz hala anlamadım ben. Yardımcı olayım kurtarmanıza.

“Altın Kupa” tekrar basılacak mı acaba?

Steinbeck’ten okumak istediğim listede bir tek bu kitap eksik. Sel yayıncılıktan Gazap Üzümleri stoğu olan bir yer biliyorsanız tabiki yardımcı olabilirsiniz. Bundan sonra iletişimden çıkacağı dedikodusu hakim, özellikle fiyat politikası sebebiyle iletişimden almak istemiyorum.

@Kaan_Usengul Altın Kupa’yı iletişim mutlaka basacaktır. Sel Yayıncılık’la konuşmuştum fakat cevabı hatırlayamadım.

Edit. Daha 1 hafta geçmemiş cevabı unutmuşum ne kadar çok soruyorsam sağa sola… :smile:

@matma hangi kitapçıya gitsem gördüğüm bir kitap. Eğer sorun yaşıyorsanız sizin için bir yerden alır gönderirim ya da lokasyon veririm. Bunlar kolay kitaplar arkadaşlar keyfinizi kaçırmayın :slight_smile:

Teşekkürler. İletişim ne zaman basacak acaba? Ufukta herhangi bir şey görünmüyor.

John Steinbeck’le Remzi Kitabevi baskısıyla başlayan tanışmam Sel Yayıncılık ile devam etti. Şimdi İletişim aldıysa vay halime. Aynı yazarın farklı boyutlarda farklı baskılı kitapları gene göz rahatsızlğı yaratacak benim için. Ancak ortada ilginç bir durum var. Sel 2021’de bazı kitapların tekrar baskısını yaptı. Gazap Üzümleri ki en çok satılan eserlerden biri yeniden baskı yapılmadı. Acaba telif hakkı yazarın tüm eserleri yönünden değil eser eser mi farklı yayınevlerinin elinde?

Yanlış hatırlamıyorsam yazar olarak açık arttırmaya çıktı. Ama şöyle bir durumun olması muhtemel. Farklı zamanlarda kitap kitap telifini aldıysalar o sürelerin dolması için farklı zamanlar gerekebilir. Ellerinde hakları kalan kitapları basmaya devam ederler süre bitene kadar.

2 Beğeni

Büyük ihtimal dediğiniz şekilde. İletişim’in fiyat ve indirimsizlik politikasını bilince Sel’den mevcut eksiklikleri tamamlamak daha mantıklı gibi.

1 Beğeni

İletişim İdefix’te %35 indirime giriyor. Artı, %7-10 arası bir indirim daha geliyor kod kullanımı ile birlikte. Sel ile İletişim’in arasında büyük bir fiyat farkı yok gibi. Telifsiz eserlerde İş Bankası ile kıyaslanırsa epey fark oluyor ama diğer yayınlarda ortalamanın %10-15 üzerindedir. Çeviri ve edisyon dikkate alındığında İletişim tercih edilecek ilk yayınevlerinden. Steinbeck’in çok eski baskı kitapları var kitaplığımda bölük pörçük, tamamlamayı düşünüyordum, Sel’de 10 kadarının baskısı vardı, iyi ki almamışım.

1 Beğeni

Bandrol skandalları ile anılan bu yayınevinden uzun süredir hiç kitap almadım. Yerli yazarlarının çoğunu kaybettiler. Yabancılardan da Steinbeck, Harper Lee gibi ağır topları kaybettiler. Daha fazlasının gitmesine ise kim bilir hangi vaatlerle engel oldular. Steinbeck’in İletişim baskılarını merakla bekliyorum.

Her şey çok kolay unutuluyor. Hatırlatmak vazifemiz.

2 Beğeni

İletişim Yayınlarının %35 indirim görmesine şaşırdım.İyi olmuş. Zira bir dönem %20’den fazla indirim yaptırmıyorlardı. Sel Yayınlarının baskıları hoşuma gidiyor. Diğer yandan İletişim’in, Can Yayınları gibi bana göre oldukça kötü olan değişik tarzda kapaklarla baskı yaparlar mı diye düşünmeden edemiyorum.