Jose Saramago - Körlük Kitabı Okuma Etkinliği

Merhaba arkadaşlar. Şubat ayı içerisinde @sultiderler ile Jose Saramago’nun Körlük kitabını okuyacağız. Katılmak isteyen olursa herkesi bekliyoruz :slight_smile:

Katılmak isteyen katılıyorum’u işaretlesin. Gün belirleyip okuyalım :slight_smile:

Ekleme: Bir itiraz yoksa 15 Şubat’ta başlıyoruz.

• Katılıyorum
  • Katılmıyorum
  • Düşünüyorum
0 oylayan
3 Beğeni

Çoktandır bu tür etkinliğe katılamıyordum. Kitabı bir yerlerden temin edebilirimsem katılacağım…

1 Beğeni

Şubat ayı için bir gün belirleyelim diyorum. Temin, kitabın gelmesi vs sizler için şubatın 15’i uygun mudur?

Bana uyar. Ben de var zaten ama olmayanlar için beklemek daha doğru olur.

1 Beğeni

Bunu okumuştum. “Görmek” için etkinlik yapılırsa ileride katılabilirim.

1 Beğeni

Yine de okumuşsan bile istersen konuya katılabilirsin, görüşlerini okumak isteriz :slight_smile: Görmek içinde yaparız :slightly_smiling_face: Körlük için olur da Görmek için olmaz mı :slight_smile:

1 Beğeni

Tam 9 kişi düşünüyor. O 9 kişinin 9’unun da katılıyorum butonuna basmasını istiyorum :sweat_smile:

2 Beğeni

Kalanlarda da yakın markaj bende olduğu gibi olumlu sonuç verecektir. :smiley:

1 Beğeni

Katılıyorum dedim ama ya kitabı bulamazsam korkum hala var
Not: en iyi ve ucuz ve hızlı internet kitapçısı hangisidir?

1 Beğeni

Kitabın baskısı var ya öyle bulunmaz bir kitap değil. En uygun bakarız hocam, buluruz bir yer.

Amazonda ve Kitapyurdu’nda yakın rakamlar, ücretsiz kargo için değerlendirilebilirler.

1 Beğeni

Çevirmen değişmiş. Işık Ergüden’di eski çevirmen. Umarım yeni çeviri de iyidir.

Okuduktan sonra fırsat bulursam kıyaslamaya çalışırım, Işık Ergüden çevirisi benim okuyacağım versiyon.

1 Beğeni

Bende de o çeviri var. Işık Ergüden çevirisinden memnundum ben ama umarım bu yeni çeviride eskisinden iyi olsun isterim, inşallah iyidir. Çünkü yeni alacak arkadaşların kitabı muhtemelen yeni çevirili olanı olacak.

1 Beğeni

Değiştirdim, katılıyorum yaptım bakalım :smile: Aslında okuma listemde 3-4 kitap vardı sırada, 15 ine kadar bitirebilir miyim bilemedim. Pek okuyamadığım bir döneme girdim gene.

Saramago hiç okumadım, tarzı pek bana göre gibi değil gibi gelmişti araştırdığımda. Körlüğün filmi izledikten sonra bir ara okurum diye alıp koymuştum kütüphaneye. Etkinlik bahanesi olsun, okuyalım bakalım :slightly_smiling_face: . Derinlerden buldum çıkardım elemanları :smile: .

6 Beğeni

Kes kopyala yapıştır gibi olacak ama Vaodue’ye katılıyorum. İlk defa bir -yani iki- Saramago siparişi verdim az önce. Çarşamba geleceğini söylediler.

2 Beğeni

Umarım seversin. En azından bir şans vermiş oluyorsun :smiley:

Umarım seversin @azizhayri , umarım zevk alacağınız bir etkinlik olur :slight_smile:

1 Beğeni

Ufaktan başladım. Bitirmeye çalışacağım.

1 Beğeni

Kitabı 15 yıl önce okumuştum, tekrar da okumak istiyordum ama sırada da çok kitap var. Öte yandan bu okuma etkinliklerine katılmak ve bir kitabı tartışmak da istiyorum.

1 Beğeni

Okuyalı bayağı bir zaman geçmiş. Katılabilirseniz bekleriz. Zaten 15 Şubat’ta başlıyoruz ve ondan sonra ne zaman isterseniz gelip yorumunuzu yapabilirsiniz o konuda bir kısıtlama yok :slight_smile:

@Agape senin kitap hakkındaki yorumunu çok merak ediyorum, umarım seversin :sweat_smile:

2 Beğeni