Jules Verne Koleksiyonu

Aynı değil o eser Güney yıldızı (F.N. Hansoy:Cenup Yıldızı) olarak bilinen romanın farklı isimlendirilmiş baskısı ayrıca Elmas avcıları isimli versiyonlarıda var.

2 Beğeni

Evet, ben okuduğumda en olmadık yerde, merak uyandırıcı bir pasaj sonrası bitmişti. Tabi bu roman Esrarlı Ada’nın önünü açan fikir alt yapısını da inşa eden bir eser. Verne bazı detayları Esrarlı Ada için kullanmış. Kitabın tarzı ilginç bir şekilde İsviçreli Robinson Ailesini anımsatıyor. Orda ki gibi olaylar bir ailenin üzerinden şekilleniyor. Tabi Robinson Ailesini sevdiği için J. Wyss’a saygı niteliğinde devam eseri de var.

2 Beğeni

Yani Kara Elmas Diyarları aslında Güney Yıldızı mı?

1 Beğeni

Evet, elmas tarzı başlıklı eserler güney yıldızının farklı isimlendirilmiş hali. Orijinal Fransızca başlıklarında da elmas ismi geçer hatta

2 Beğeni

Elma yayınlarından çıkan Öyküler 1, 2 ve 3’ün tam metin olmadığını öğrendiğimde hayal kırıklığı yaşadım. Oysa bu kitapların sonlarında öykülerin özgün Fransızca adları yazıyor ve öyküler hakkında kısa bilgiler veriliyor. Bu yüzden tam metin olduğunu düşünmüştüm. Bu öykülerin bir kısmı Alfa yayınlarındaki Bütün Öyküler kitabında, bir kısmı da İnkılap ve Aka Yayınlarından çıkan bazı eserlerde tam metin olarak var. Belirleyebildiğim kadarıyla kitaplığımda olup da tam metin olmayan öyküleri şunlar:

1. Jédédias Jamet veya Bir Mirasın Öyküsü
  2. Hindistan’da Yolculuk (Buharlı Ev)
  3. San Carlos
  4. Kongo Gezisi
  5. Küçük İrlandalı (Küçük Oğlan Çocuğu)
  6. Pierre Jean
  7. Marki Anselme Tilleuls’ün Evliliği

Bu eserlerin tam metinlerini nerden bulabilirim?

3 Beğeni

> Blok alıntı

3 Beğeni

Bu kitapların tam metin baskıları maalesef yok. Alfa yayınları çevirmesini bekleyeceğiz artık. Bu ikisi ayrıca romanlar

3 Beğeni

Bilgiler için teşekkürler. Buzlar Arasında Bir Kış ve İki Öykü kitabının siparişini verdim.

2 Beğeni

Jules Verne koleksiyonerliği de ayı bir gurmelikmiş sanırım, sizin paylaşımları görünce anladım :smiley: Bu kadar çok kitap / baskı / versiyon ile işiniz zor, saygılar dostlar :smile: Kolay gelsin.

5 Beğeni

Kitaplığıma eklenen son Jules Verne eserleri.

3 Beğeni

Hayırlı olsun. Az bulunan ve duyulmayan eserleri edinmişsiniz.

2 Beğeni

Teşekkürler. Kitaplığımda Türkiye’de yayımlanan hemen hemen tüm Verne eserlerinin bulunduğunu söyleyebilirim. Sadece Güneye Karşı Kuzey’in ikinci cildi yok. Hiçbir yerde bulamıyorum.

1 Beğeni

Onu da bence bulursunuz. İnkılap baskıları nadir kitapta bulunma ihtimali yüksek. Muhakkak oraya gelecektir. Bende Meçhul düşman kitabını temiz bir şekilde arıyorum.

2 Beğeni

Nadir Kitap’ta var. 300 TL. Ama fazla temiz değil. Bu eserin temizini bulmak zor bence.

2 Beğeni

Bence temiz olmasa bile koleksiyonu tamamlamalısınız. Daha sonra temizi çıkar karşınıza ama ya çıkmazsa…

1 Beğeni

Rüzgar ve Yağmur Frritt-Flacc’ın farklı adlandırılmış hali.

2 Beğeni

Tahminim bu yöndeydi aslında. Ablukadan geçiş olan öykü kitabında da Martin Paz isimli başka bir öykü var sanırsam.

2 Beğeni

Evet Martin Paz var.

2 Beğeni

Jules Verne romanlarındaki yolculuk güzergahlarını gösteren harita.

3 Beğeni

Bu çok iyi bir çalışma olmuş.

2 Beğeni