Kapı Yayınları Soru Hattı

Kapı Yayınları da forumumuzun soru hattında bizlere eşlik etmeye devam ediyor.

Yayınevi yetkilisi: (@kapiyayinlari)

Not: Merak ettiklerinizin daha önce sorulup sorulmadığını anlamak için sağ üstte bulunan ARA butonunu, BU KONUDA ARA kutucuğunu işaretleyerek kullanabilirsiniz.

Eğer konudaki her yeni gönderi için bildirim almak isterseniz, konuyu GÖZLENİYOR olarak işaretlemeyi ve İMLE butonunu kullanmayı unutmayın.

2 Beğeni

Hoşgeldiniz efendim :blush:

:joy::joy::joy::joy: sadece bir yayınevine hoşgeldiniz desem diğerleri içimde kalırdı falan.

1 Beğeni

Daha önce Firdevsi’nin Şahname’sini bu yıl basacağınızı söylemiştiniz. Çalışmalara başladınız mı acaba ? Kitabı heyecanla bekliyorum :grinning:

1 Beğeni

Merhaba, hoşgeldiniz :slight_smile: Sultan Polat’ın “Evliya Çelebi ve Ahit Sandığı” ve “Hz. Süleyman’ın Yüzüğü” adlı kitaplarına başlayacak yeni kişilerin, hangi sırayla okuyacaklarını karıştırmamaları için; sırasıyla kitapların ön kapaklarına veya yanlarına “Efsane Zamanlar Serisi I” ve “Efsane Zamanlar Serisi II” gibi ibareler koymayı düşünüyor musunuz ? Birde, gözüme takıldı: Kitapyurdu ‘nda ikinci kitabın adı yanlış yazılmış “Hz. Süleyman’ın Yüzüğü 2” diye, onu da düzeltirir misiniz size zahmet ^^’

Herkese merhabalar ve hoş bulduk :slight_smile:

Firdevsi’nin Şahname’si şu an çeviri aşamasında, ne zaman çıkacağına dair net bir tarih veremiyoruz ne yazık ki. “Ölümsüz Klasikler” serisinden çıkacak ve dönemin elyazmalarından alınan minyatürlerle süslenip tamamı renkli olarak basılacaktır.
Tez zamanda okuyucularıyla buluşur temennisiyle…

4 Beğeni

Hz. Süleyman’ın Yüzüğü “Efsane Zamanlar Serisi II” alt başlığıyla yayımlandı. Evliya Çelebi ve Ahit Sandığı eseri sonraki baskıda “Efsane Zamanlar Serisi I” alt başlığı ile yayımlanacaktır.
Kitapyurdu’nda kimi zaman isimlerde bazı karışıklıklar olabilir. Kısa sürede düzeltilecektir.
İyi okumalar dileriz.

3 Beğeni

Çok büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Bu eseri çok uzun zamandır okumak istiyorum. İyi bir iş çıkacağına eminim. İyi çalışmalar…:blush:

İlginiz için teşekkür ediyorum, sağolun. Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum :slight_smile: Umarım, Sultan Polat Hanım başka eserlerle de bizimle buluşur, konuları işleyiş tarzını-çeşitliliğini-üslubunu-olayları yorumlama tarzını sevdim ^^’

Şahname için hala beklemedeyim. Gerçekten kitap için çok heyecanlıyım. Çıkış tarihi yaklaştı mı acaba?

3 Beğeni

Ölümsüz Klasikler serisinde başka hangi kitapları yayımlamayı düşünüyorsunuz?