Kara Çınar Dizisi (Çınar Yayınları)

Ben diziyi takip edemedim. @Agape 'yi etiketleyelim de yeni kitap geldi zannetsin. :slight_smile:

Agape için önemli not:

Ben etiketlemedim kuzenim @ufuk etiketlemiş.

5 Beğeni

https://www.eganba.com/mehtap-havuzu-kitabi-abraham-merritt

Yeni Kitap

15 Beğeni

Weird Tales yazarlarından Merritt’in de yayınlanması türün severleri için çok güzel bir haber :drooling_face:

2 Beğeni

Bu kitaptan beklentim çok yüksek. Kara Çınar çok iyi işler yapıyor. Tek kusuru biraz yavaş ilerlemesi. Senede 2-3 kitap ancak çıkıyor seriden. Şöyle 5-6’ya yükselse rakam harika olur :slight_smile:

3 Beğeni

Az olsun öz olsun, bu ekonomik gidişat ile çok kitap okumak imkansıza yakın zaten :joy:

4 Beğeni

İşin ekonomik boyutu zaten ceplerimizi delik deşik etti. Neyseki forumdaşlar olarak çoğumuzun belli bir kitap stoğu var. Bu fiyatlara kitap almak çok zor. Yeni çıkanlardan bin bakıp bir alacak pozisyona geldim kendi adıma. :sob:

3 Beğeni

İlginç bir kitap ama güzel. Şu ana kadar korkudan çok gizem, bilimkurgu, fantastik ağır bastı. 2-3 güne bitiririm diye tahmin ediyorum.

4 Beğeni

Yorumunuzu bekliyorum bitirince.:slight_smile:

4 Beğeni

Şimdilik kısa yazayım. Sonra detaylı yazarım. Kitabı bitirdim az önce. İlginç gizemli bir şekilde başladı. Sonra fantastik, aşk, bilimkurgu ve maceraya döndü. Aşk kısımları yer yer biraz sıktı beni ama sonra alıştım. Çeviride yer yer ağdalı cümleler, eski terimler vardı ama orijinal halinde yazarında öyle cümleleri vardı da çevirmen yazarın diline saygı göstererek mi öyle çevirdi bilmiyorum. Bazı kelimelerin anlamlarını bulamadım, bir yerden sonra bende okurken ki akıcılığı bozuyor diye bıraktım :smile: Onun haricinde keyifle okudum diyebilirim. Bu yazarın başka kitapları da varsa ya da çevrilirse okurum. Dizi içerisindeki kaliteli kitaplardan biri olarak görüyorum. Ayrıca gereksiz bir bilgi olarak kapağını da ayrı sevdim :smiley:

Konusundan da heyecanını kaçırtmayarak biraz bahsedeyim. Dr. Goodwin’in yine doktor olan arkadaşı Throckmartin ile tesadüfi karşılaşmasıyla başlıyor. Throckmartin’in Dr. Goodwin’e başından geçen ilginç olayları anlattıktan sonra parlak bir ışık tarafından kaçırılmasıyla birlikte Doktor Goodwin ve arkadaşları bir maceraya atılıyorlar.

Kitaba puan versem 8/10 ya da 8.5/10 veririm.

Görüyorsunuz çok kısa yazdım :joy:

6 Beğeni

Güzel yorumun ve tesbitlerin için teşekkürler Melih, sormak istediğim, bu ağdalı sözcükler, cümlelerden kasıt Osmanlıca sözcükler mi? Başka bir sorum da, kitapta hiç altını çizdiğin güzel cümleler ya da aforizmalar oldu mu ?

1 Beğeni

Şu an işteyim, kitap yanımda değil ama eve geçince birkaç örnek yazarım.

Güzel söz pek dikkatimi çeken olmadı, gözden kaçırmadıysam eğer.

Ekleme: Kitabın başlarından aşağıya bir kaç örnek yazdım.

vecd, şahikasında, tahayyül, mihaniki, şua… gibi kelimeler var.(Şua ışın demekmiş ama kitapta ışın diye yazıldığı yerlerde var. O yüzden orijinal metinde yazar oraları eski dilde yazmış olabileceği için çeviren kişi de oraları o şekilde yazarın diline sadık kalmaya çalışarak mı öyle bir şey yaptı işte onu bilmiyorum.)

Yüzüklerin Efendisi kitaplarını falan çeviren kişi çevirmiş. Orijinal metni de bilmediğim için, İngilizce’de yok haliyle çeviri konusuna tam kesin bir şey diyemiyorum.

1 Beğeni
10 Beğeni

Sessiz sedasız yeni kitap gelmiş. Fiyatı çok iyi ama sayfa sayısını bilmiyorum.

Ekleme: Artık biliyorum; 96 sayfaymış :smile:

3 Beğeni

Yeni bir kitap gelmesine ben de mutlu oldum ama 96 sayfaya 30 lira çok fazla :unamused::frowning: oranlayınca hiç iyi değil.

5 Beğeni

Olağanüstü bir haber. Bu seriyi çok seviyorum. Her anlamda çok iyi bir seri. Kapaklar ayrı güzel, seçilen kitaplar ayrı güzel.

4 Beğeni

Bende şimdi onu hesaplıyordum :joy: Fiyatlara artık bir şey demiyorum, çıktıkça çıkıyor :face_exhaling:

Güzele benziyor, sayfa olarak biraz çerezlik olacak.

3 Beğeni

Aslında kırtasiyelere bakınca bir şey diyemiyorum ben artık kitaplara. Okul için alışveriş yapıyoruz, küçük boy 60 sayfa defterler 15-20 lira olmuş. Bildiğin boş defter. :slight_smile:

4 Beğeni

İki cips bile 30 TL artık :melting_face: 2 cips yerine aynı fiyata çerezlik kitap alıyoruz işte :sweat_smile:

Az önce cips aldığım doğrudur :joy:

4 Beğeni

Bence bu kitap buranındır.

Herhalde öyledir - neden olmasın - sanırsam öyle. :slight_smile: Edtör de Yankı Enki olduğuna göre bu kitap Kara Çınar’ın.

7 Beğeni

Harikulade. Yeni kitap. Hem de tuhaf öyküler.

3 Beğeni