Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Aa siz giderseniz handaki anime gösterimleriyle kim ilgilenecek. Hem iyi bir kılıç ustası olmanız için aksatmadan günde en az 100 odun kırmanız gerek diye hatırlıyorum. Sabahki karı görmüssunüzdür. Yakacak odunlar kırılmak için sizi bekliyor :krs:

2 Beğeni

Böyle bir başlık olduğunu bilmiyordum :slight_smile: bende yeni yeni alışıyorum foruma.
:smiley: Yerdenizin büyücüsü olarak aranızdayım artık.
21 yaşındayım. Kullanıcılar sanırım benden daha büyük yada ben öyle algıladım bilemiyorum.

4 Beğeni

Hoş geldiniz. Her yaştan dostlarımız var. Büyük küçük ayrımı yapmıyoruz saygının olduğu yerde. :slight_smile:

3 Beğeni

Selamlar. Bu konuya yazmak için sanırım biraz geç kaldım :smiley: Efenim öncelikle ben Regarzarves. Aslında bu forumda 2 - 3 tane hesabım vardı ve arada sırada hikayeler paylaşıyordum, lakin bir şeyleri benimseyemedim sanırım ve hep ara verdim. Ama artık Regarzarves ismi ile bütünleştim diyebilirim…

Amatör bir şekilde korku ve polisiye öyküleri yazıyorum. Ayrıca tamamen hobi olarak (Çocukluktan beri) sihirbazlık ile ilgileniyorum. Genelde cinayet zeka soruları çözmesinden ve bu çerçevenin içinde ilerleyen öyküleri okumaktan keyif alıyorum.

Ortaya çıkardığım eserler (Eser demek haddim değil belki ama olsun :slight_smile: ) genelde karamsar, korkutucu ve cinayet temalı… Bunlardan insanlara bahsettiğim zamanlarda garip karşılasam da, ortaya koyduğum eserlerin aksine son derece neşeli ve pozitif bir insanım; ne oluyorsa elime kalem alınca oluyor :smiley:

23 yaşındayım, henüz genç bir bireyim ve kendimi her gün geliştirmeye çalışıyorum. Herkese selam olsun

6 Beğeni

Kendi orijin hikayesini anlatan fantastik karakter üslubu gibi olmuş, beğendim.

1 Beğeni

Merhaba herkese.Ben de Kayıp rıhtımda yeniyim.Potterheadim(Harry Potter fanı).Fantasy romanlarını severim.En sevdiyim yazar J.K.Rowlingdir.Forumda aktif olmaya çalışacağım.Bir de ben Türkiyeli değilim.O yüzden size sormak istedim.Rıhtım nedir?

4 Beğeni

Merhaba hoş gelmişsiniz. Umarım iyi vakit geçirirsiniz. Rıhtım: Deniz taşıtlarının yük indirip bindirdiği yerdir.

1 Beğeni

Anladım. Teşekkürler.

Merhabalar, ben İbrahim. Foruma yaklaşık 2 dakika önce kaydoldum. Eskiden oyun forumlarında gayet aktifdim. Dolayısıyla forum kültürüne aşinayım. Umarım pot kırmadan tüm forum ahalisiyle verimli bir ilişki kurabilirim. Tasarım olarak çok temiz tasarlanmış bir forum. İçerik olarak henüz yeterince göz atmamış olsam da çok yararlı vakit geçireceğim gibi geliyor. Hepinize iyi sabahlar, iyi günler ve iyi geceler. ^^

13 Beğeni

Yeni gelen tüm arkadaşlar, hepiniz hoşgelmişsiniz. :slight_smile: Rıhtım benim için uzun zamandır ayrı bir yuva oldu, eminim pek çoğumuz için de geçerlidir bu. Dilerim sizler için de öyle olur. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle… :sunny:

8 Beğeni

Herkese Merhaba,

Forum o kadar karışık ki zekamı sorgulamam gerekti :slight_smile: Hepiniz umarım iyisinizdir çünkü ben değilim. Dedim ki en iyi kitap sevdalıları beni bu dertten kurtarabilir. Şu an intiharın eşiğindeyim (!) Sanırım uyuz oluyorum. Bir ekitap uygulaması düşünün ki bütün cesaretinizi kırsın. Benim kırıldı işte…Forumun karışık olduğunu düşünmemden mütevellit buralara bir yerlere bir şeyler karalamam gerektiği konusunda mükemmel bir sorumluluk, ihtiyaç, görev hissettim.

‘‘Aranıza Samsundan bela oluyorum.’’

28 yaşında körpecik bir delikanlıyım. Kitap okumaya çok yeni başlasam da beni en iyi kabuğumdan eden şeyin kitaplar olduğunu düşünmekteyim. Tabi ki üst düzey bir kategoriye hayranlığım yok. Kişisel gelişim kitaplarından başlamakla beraber ömürlük bir yolda çekeceğim çileyi ya da mutluluğu şimdiden ensemde hissediyorum. Bu benim için mükemmel bir yol olsa gerek. Yoksa neden başıma bela olsun kitaplar değil mi ama…

Sonuç olarak bilgisayarımda internetten bulup buluşturduğum ekitaplar var. Elimden geldiğince okumaya gayret ederken kullandığım antika okuma yazılımı sayesinde dediğim gibi küçük bir cesaret kırılmasıyla aranıza katılmış bulunmaktayım. Maruzatıma gelecek olursak kitap okurken kendime özgü olduğunu düşündüğüm bir şekilde okumaları yapmaya çalışıyorum. Önce okuyacağım kitapları seçiyorum sonrasında sıralıyorum tabi ki sıraya uyduğumu hiç görmedim o kadar çok okunacak kitap var ki bu beni daha da aç bir hale getiriyor. Neyse konuya dönelim. Listeledikten sonra okuduğum kitaplarda alıntı yapmak gibi takıntılarım var belki de gerekliliktir bilmiyorum, sizden bunun cevabını alabilirim diye düşünüyorum, tabi isterseniz.

Demem o ki o alıntıların hepsi çöpe gitti amacım halbuki aldığım alıntılara tekrardan geri dönüş yapmak ve üzerlerinde düşünmek olacaktı. Ne yazık ki bilgisayraımdaki bir hata yüzünden tüm alıntılarım gitti ve bu beni acaip soğutan bir durum oldu.

Kullandığım ama memnun olmadığım yazılımlar:

• Calibre - Not alınabilmesine rağmen hızlı değil ve okunaklı bulmuyorum

• İceCream Book Reader - Normalde okuma yönünden çok okunaklı buluyorum ama içine yüklediğim kitapları tekrar kopyaladığı için bilgisayarımda aynı kitaplar dolanmaya başladı bu beni delirtiyor ve alıntıları bu yazılım ile yapmıştım renkli renkli ayırıyordu ama ne yazık ki bir yazılım hatası yüzünden silindi bu yazılıma alternatif olacak bir yazılım kullanaiblirim ama daha iyi özellikler içermeli diye düşünüyorum.

• NeatReader - Bu da okunaklılık ve alıntılar yönünden sevdiğim bir bulut tabanlı yazılım ama o kadar parayı vermek işime gelmiyor açıkçası güvenemiyorum. Yedek alma seçeneği de yok buluta körü körüne güvenemeyeceğimden mütevellit bunu da kullanmamaya karar verdim.

Siz okurlardan yardımını istediğim konu, bilgisayarda kitap okurken alıntıları alıp aynı zamanda yedeklerini alabileceğim bir yazılım var mıdır ? Yok o şekilde olmaz bence bu şekilde yapmalısın dediğiniz fikirleriniz ya da kullandığınız alışkanlıklar varsa tabi ki hepsine açığım. Alıntı yapmasam ve kitapları karışık kuruşuk okumadan rahat edemiyorum. Amacım okuduğum kitaplara daha sonradan veya lazım oldukça geri dönüş yaparak aldığım notları incelemek ve tekrar bir hızlı okuma gerçekleştirmek.

( Akılda kalıcılığı ve çok fazla arama yapmamak bahanesiyle bu şekilde bir alışkanlık gelişti )

Sonuç olarak ekitap, pdf, epub okuyorum.
En çok da epub seviyorum. Daha düzenli ve daha takip edilebilir gibi hissediyorum.

Çoğu pek düzensiz ve eski olmakla birlikte bir kütüphane oluşturduğumu söyleyebilirim. O yüzden kendime göre alıntılarımla notlarımla beraber okumaya daha istikrarlı devam edebileceğim bir yazılım önerisi bekliyorum sizlerden beni kırmayıp geri dönüş yaparsanız gerçekten çok sevinirim. Teşekkürler, saygılar sevgiler…

Öncelikle hoşgeldiniz. Bizim buralarda genelde fiziki kitap meraklıları var. Ben de öyleyim. Bu yüzden probleminize bir çözüm sunamayacağım. Sonuçta buradaki insanlar, yani bizler, “bilmiyorum” diyebilecek olgunlukta insanlarız :slight_smile:

Yine de geniş üye yelpazemizde illa ki size çözüm sunabilecek arkadaşlarımız vardır.

Eğer edebiyatla ilgili bildiğimiz bir konu varsa size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Şimdiden iyi eğlenceler, tekrar hoşgeldiniz.

2 Beğeni

E-kitap vardı da biz mi sevmedik? :slight_smile:

@Elektro_Boy ben her türlü not ihtiyacım için ONENOTE kullanıyorum.

PC , tablet, telefon ile kullanılabilir olması ve otomatik yazılanları eşleştirme nedeniyle tüm cihazlardan erişebiliyorum notlarıma.

1 Beğeni

Diğer kullanılan forumlara göre daha temiz bir forum olduğunu düşündüm, okuyucuların çok olduğunu düşündüm de kayıt olma ihtiyacı hissettim.

@BiblofilYouTube Cevap yazmaya değer görmen beni sevindirdi. Bu tamamen benim alışkanlıklarımla alakalı yoksa tabi k kitabı elimize alıp okumak bambaşka bir heyecan başka bir zevk…

Her şeyimi bilgisayardan halleden bir insan olarak istiyorum ki temiz olsun okunaklı olsun zincirleme bir birlerine bağlı olsun. Aradığım zaman bulayım, daha çabuk alıntılarım daha çabuk kavrarım dediğim gibi bu tamamen benim takıntım. Elbette ekitap şeklinde okuyan ya da bilgisi olan vardır diye düşünüp katıldım.

Edebiyat ile ilgilenirim elbet yeri gelince lakin temelim bile yok ilkokul mezunu bir insanım belirtmek gerekirse belirteyim istedim. Ne öğreniyorsam internet sayesinde öğreniyorum. Tabi ki yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ediyorum. Ben beklerim sıkıntı olmaz.

1 Beğeni

@alper Peki ya ücret ödüyor musun ? ‘’ OneNote için

Ben ofis 360 için yıllık ücret ödüyorum ama ONENOTE kullanımı ücretsiz ve ofis uygulamalarından bağımsız olarak kullanılabilir diye biliyorum.

Alternatif olarak evernote da kullanılabilir. O da ücretsiz diye biliyorum.

@alper

Ben Evernote çok sevmiştim ama depolama alanı hemen dolduğu için bıraktım. Aslında gerçekten çok hoş hatta masaüstü uygulaması da var tıpkı onenote gibi. Lakin onenote da kullandım ta bi bu süreçte her şeyi deniyorum :slight_smile: Bilirsin anlattım maruzatımı…Lakin senkronize edemedim ben. Bende olmadı. Hani istedim ki kitap okuduğum yazılım ile senkronize olsun. Alıntıları ayrı ayrı kaydetmiyim diye.

1 Beğeni

Merhaba hoş gelmişsiniz @Elektro_Boy

Buraya çok çabuk alışacağınızdan eminim. Kitap konusunda fiziki olarak ilgilensek de kavram olarak birçok şeyi birbirimizle paylaşabiliyoruz.

Not tutma konusunda ise size Google Keep uygulamasını önerebilirim. Gmail ile bağlantılı olduğu için siz silmedikçe notlarınız garanti altındadır. Uygulamayı telefondan silseniz bile tarayıcıdan uygulamaya girerek notlarınızı tekrar bulabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim. :slight_smile:

1 Beğeni

Ebook reader olarak telefonda ReadEra kullanıyorum. Bir kitaptaki alıntıları görüntülerken paylaş’a basınca direkt not uygulamama kaydedebiliyorum. Ben de Google Keep Notes kullanıyorum ve tavsiye ederim.

1 Beğeni

Çok teşekkürler, hoş buldum.

Forum bana ne kadar karışık gelse de temiz zihniyetler olduğunu görebiliyorum. Biraz gezme vaktim oldu, güzel bir forum…Temiz, tıpkı kalbim gibi :stuck_out_tongue: Gel gelelim üzüldüğüm nokta, e-kitap okumalarının çok az seviyede olmasıdır. Bu durumda da İngilizce sorunum ortaya çıkıyor.

Google Keep de kullandım. Hatta bazen Notebook Wep Clipper uzantısını kullanıyorum, aynı şekilde onda da senkronizasyon özelliği var. Lakin amacım kitaplarla bitişik olmaları, ayrı ayrı iş gücü oluşturmak değil hepsine tek bir yerden ulaşmak. Sonuç olarak geri yüklenebilir olması önemli yani. ( İmport - Export )

@SJack

1 Beğeni