Karn Aduamin (Tanışalım, Kaynaşalım)

Teşekkürler ama ben telefon kullanmıyorum, ( Arama Haricinde ) kullanışlı bulmuyorum

Bilgisayarda bu bahsettiğim kriterleri uygulamak isterim.
Local çalışmayı seviyorum. İstiyorum ki yedekleme işleri kategorisel olarak içe aktar - dışa aktar şeklinde olsun. Sanırım sonunda yazılım yaptırmak zorunda kalacağım. Taktım da taktım :stuck_out_tongue:

Herkese merhabalar efendim.
Siteyi uzun zamandır uzaktan uzağa takip etmiş bir hayranınızım. Meslek icabı pek fırsat bulamadığım ama her zaman içimde ukde olan merak alanlarımdan biriydi burası. Artık bende aranızdayım. Beni bu siteye iten en önemli etkenlerden biri ayda dört kitap bitirme hedefi ve alışkanlığına sahipken yazma yeteneğimin akıllara durgunluk verecek kadar kıt olması. Bunu sizlerin tahammülü ve hoşgörüsü ile gidermek, yazı yazmak istiyorum :slight_smile:
Kendimden bahsetmek gerekecek olursa yaşım 28 ve Ankara’da ikamet ediyorum. Muhabbete, çaya, kahveye her zaman varım. LOTR bağımlısıyım. Çevremi biraz bıktırdım bu konuda. Bu temel ihtiyacımı da sanal alemde gidermeye çalışıyorum.
Siz sevgili güzel insanlardan nacizane beklentim: 40 yıl daha yaşama ihtimalim varsa eğer okuma şansına erişeceğim 2000 e yakın kitabı en doğru şekilde seçmeme yardımcı olmanız. Birini bile ıskalamak istememek gibi bir telaşa kapıldım ve okuduğum kitap tatmin etmediğinde gerçekten üzülüyorum. Sanırım yaşlanıyorum :slight_smile:
Daha da vaktinizi almayayım herkese selamlar saygılar. Huzurlu bir ömür geçirmeniz dileği ile iyi geceler diyelim şimdilik.

7 Beğeni

Hoş gelmişsiniz. Kitap seçim konusunda gönlünüz rahat olsun. Her türden okurun tavsiyeleriyle harika kitaplarla tanışacağınızı düşünüyorum.

1 Beğeni

Ben de foruma yeni katıldım. Sinsi sinsi yorumları okuyup bazı konularda görüşlerimi belirtip hemen kaybolanlardanım :smiley:
Kendimden bahsedecek olursam 23 yaşındayım İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum. Bu sene mezun olmayı umuyorum. :smiley: küçüklükten beri kitaplarla ilgiliydim ve hep yazmayı isterdim. Klasik bir özgüven eksikliği yüzünden bu zamana kadar yazamadım. Aklım hep “ya yazdıklarıma gülerlerse, ya dalga geçerlerse, ya saçma bulurlarsa” gibi klasik düşüncelerle doluydu. Geçen ay itibariyle iç dünyamla yüzleşip benliğimi olgunlaştırıp başladım bir iki şey karalamaya. İnsanların düşüncelerini önemsemeyeceğime (önemsememek kötü anlamda değil) ,yazdıklarımı sadece kendim için yazacağıma dair telkinler verip bu ayki seçkiye katıldım. Yazı konusunda harika eleştriler aldım ve eksiklerimin üstüne düşüp bir dahaki seçki için daha iyi şeyler karalamaya karar verdim:)

9 Beğeni

Selamlar.29 yaşındayım.Kitap okumayı seviyorum ve buraya üye olmadan öncede takip ediyordum ve bugün artık üye olayım dedim :slight_smile:

11 Beğeni

Yaş 20, üniversite öğrencisiyim. Bir forumdaşın tavsiyesi ile buraya üye oldum. Kitap okumaya da yeni başladığım için böyle bir forumun yararlı olacağını düşündüm.

8 Beğeni

Hoş gelmişsiniz. Tam yerine geldiniz. :slight_smile:

2 Beğeni

Hoşgeldiniz, umarım verimli zaman geçirirsiniz.

1 Beğeni

@Mercury kendisini foruma kazandırdım inş. Hoşgeldin diyorum ve kendisini tanıtması için sahneye davet ediyorum.

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar ne yazacağımı pek bilmiyorum :sweat_smile: 21 yaşındayım müzik dinlemeyi ve spor yapmayı seviyorum tıp okuyorum ve hayatımın çoğu derslerle geçti diyebilirim astrolojiye biraz ilgim var kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum burda ilgimi çeken pek çok konuda başlık bulabiliyorum o yüzden burayı seveceğimi düşünüyorum böyle Bi yerin varlığını bilmiyordum haber ettiği için burdan emreye teşekkürlerimi iletiyorum

12 Beğeni

Herkese merhaba. Ankara’dayım, bilgisayar mühendisiyim ve yapay zekayla ilgileniyorum. Evliyim, ikiz oğullarım var 4 yaşına yaklaşan, ayrıca 3 de kedim var 6, 5 ve 4 yaşlarında. Ben de 40 yaşına yaklaştım ve 20 senedir fantastik edebiyat okuyorum. Başka türler de denedim ama aynı hazzı vermediler (kendimi uyuşturucu müptelası gibi hissettim birden nedense :slight_smile:).

Halihazırda mensubu olduğum yabancı forumlar var, burayı biraz geç keşfettim maalesef. Görür görmez de kayıt oldum. Hemen konuları taradım, görebildiğim kadarıyla çok güzel bir ekip var. Kabul ederseniz ben de aranıza katılmak isterim.

Herkese selamlar

29 Beğeni

Merhaba, hoş gelmişsiniz. Ortama hemencecik ısınacağınızdan şüphem yok. Keyifli forumlar dilerim. :slight_smile:

2 Beğeni

Çok teşekkürler, ben de aynı düşüncedeyim :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar kayıt olalı 5 gün oldu ben de kendimi tanıtmak istedim. 21 yaşındayım ben de tıp okuyorum (yukarda meslektaş gördüm sanki :man_health_worker:). Dizi, film ve oyun olarak bilimkurgu ve fantastik çok içerik tükettim. Kitap okuma isteği duymaya başladım. Sonra forumu buldum. Her ne kadar hesabıma incir ağacı diksenizde :hanci: çok güzel eserler okuma fırsatım oldu. Forumu günceli takip etme, insanların kitaplar ve başka konularda fikirlerini okuma açısından çok sevdim. Umarım beni de aranıza kabul edersiniz.

16 Beğeni

Foruma hoş geldiniz. Hoş vakit geçirmeniz dileğiyle.

1 Beğeni

Aramıza hoş geldin. Eminim burada hoş vakit geçireceksin. Japon Dili ve Edebiyatı okuyorsun demek. Bu bölümü okuyanlara hayranlık duyuyorum. Animelere de ilgin varsa anime bölümünde görüşürüz. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar. Umarım iyi vakit geçirirsiniz :+1:

Kısa bir süre önce uzun olmasa da bir Japonca öğrenme sürecim olmuştu, bölümünüzü görünce belirtme gereği duydum :slight_smile:. Yaz aylarında tamamen öğrenmeye tekrar döneceğim, iyi ki hatırlattınız.

1 Beğeni

Hoş geldiniz :krs:

Yazarlarımızdan sevgili @per.ercan da Japonca Öğretmenliği mezunu ve çeviriler yapmakta. Bu konuda daha fazla ismi burada görüyor olmak mutluluk verici gerçekten :kalp:

Yakın zamanda anime severlerin Rıhtım’da baskın bir yapı oluşturacağına ve edebiyatı geçeceğine dair inancım tam. Darbe planınız varsa bana da haber verin birlikte yapalım :droll:

7 Beğeni

Tekrar hoş geldin! Benimle aynı mücadeleyi veren birilerini görmek güzel :smiley: Ankara’da okuyormuşsun gibi bir hisse kapıldım nedense.

Konuya genel bir cevap olması açısından ben de kendimi tanıtayım kısaca.

ÇOMÜ Japonca Öğretmenliği mezunuyum, eğitim bilimlerinde yüksek lisans öğrencisiyim. Basılmış iki romanımın yanı sıra öykü, roman ve çeviri çalışmalarıma devam ediyorum. Kayıp Rıhtım’ı senelerdir takip ediyorum fakat yazarlarından biri olarak faaliyete başlamam yaklaşık bir buçuk sene önce oldu. O günden beri de Rıhtım’ı evim olarak görüyorum.

12 Beğeni

2 yıl önce kayıt olmuştum ancak bu zamanlar içimde burada aktif olmak gibi yoğun bir istek duydum. :smiley: Ortamınız çok güzel içindeki insanlar da çok güzel. O yüzden ben de kendimi tanıtmak istedim. 23 yaşındayım Hacettepe tıpta okuyorum. 5 yıldır kayıp rıhtım yazılarını twitterdan takip edip okuyorum. Bilim kurgu fantastik severim. Etrafımdakilere göre çok kitap okuyordum ancak burada gördüm ki çevrem az kitap okuyormuş. :smiley: Öncesinde belki de okumam gereken çok seri varken şuan zaman çarkı okuyorum. Ama hiç pişman değilim. Okuma isteğimi çok arttırdı diyebilirim. Gördüğünüz üzere rick and morty’den Jerry’yi seviyorum. Neil Gaiman favori yazarımdır.
Burada kendime çok şey katacağım için çok mutluyum. Ve son olarak bu yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. :smiley:

12 Beğeni