Kayıp Rıhtım Bahçeleri

Olur vallahi hayır demem. :smiley: O skulent olandan ben de istiyordum. Hatta alacaktım ama şimdi burada eşim onlara da bakmaz muhtemelen. Orada alacağım artık. Başarırsam sana da veririm. :smiley:

1 Beğeni

komple toprağa gömmeyi denediniz mi :slight_smile: bizim ofisin bahçesinde bu şekilde çoğaltmayı başardık :slight_smile: resmini atarım bi ara

2 Beğeni

Biz de böyle bir yerde yaşamak için çalışıyoruz :smiley:

2 Beğeni

Bunlar da benden olsun. Çekirdekten yetişme ceviz ve avokado. Cevizden 3 tane daha vardı onları bahçeye ektik. Şimdi de mango filizlendirmeyi planlıyorum.

10 Beğeni

Ben de Izmir’deyim. Ben de topragi tam kurumadan su vermiyorum. Ben de gunes alan yere koyuyorum. Ama olmuyor, olmuyor. :disappointed_relieved:

Tamamdir. Su an bes bebegim var. Iki tane de birkac milimlik var. En buyugu az daha serpilsin, sana ayiririm. :relieved:

Tam olarak nasil komple? Baya aldigim sekliyle topragin ustunde hicbir sey gorunmeyecek gibi mi?

1 Beğeni

Evet. Bu bitki yer örtücü sürüngen bir tür. Toprak altında kalan her dal kök çıkartıyor. Biz ofisin bahçesinde bu şekilde çoğaltıyoruz. Kapanmasını istediğimiz yerlere köklü dalları kesip gömüyoruz ama tepeleme toprak altında kalmayacak tabi.

2 Beğeni

Bunu deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ofisteki sukulentler. Seyrek olanları bu sene ektik. Çiçek bile açtılar

7 Beğeni

Böyle bir konu mu varmış. Şunları bırakıp kaçayım :slight_smile: Elma ve kiraz

12 Beğeni

Bu da bizim köyün bahçesi

Maydanozlar

Salatalıklar olmaya başlamış

Domatesler

Kızarmaya başlamış

Biberler

Karpuzlar da ufaktan büyümeye başlamış

Nanelerim de vardı ama onları çekmeyi unuttum :confused:

17 Beğeni

Bu senenin tohumluk kabakları :slight_smile:

14 Beğeni

Aslında biz de ekeriz balkabağı, ayçiçeyi, mısır, domates, salatalık, patates, biber, patlıcan, yeşillikler, bazen de turp falan. Yaz gelince - eh ben değil de, babam,kardeşim- bahçeye gidip ekerler büyük hevesle.
O değilde İstanbula, Ankaraya kar yağdımı şu aralar? :snowflake: :cloud_with_snow:

1 Beğeni

Yağıyor bu aralar :smiley:

2 Beğeni

Bu tür konular neden arka planda olur ki ? Ben yeni gördüm ve çok da hoşuma gitti. En yakın zamanda bahçemi fotoğraflayıp eklerim konuya

3 Beğeni

Hazır konu hortlamışken daha önce paylaştığım avokadonun son halini de paylaşayım. Epey büyüdü kendileri.

Bu da yeni bir arkadaş, bakalım diğeri gibi büyüyebilecek mi? Mango bu arada.

6 Beğeni

Azerbaycana kaç yıldır yağmıyordu. 5-6 yıldan sonra ilk defa normal kar görüyoruz. :grinning:

2 Beğeni

Oh iyi madem :smiley: Valla bizim burada soğuktan afedersiniz kaba etimiz donuyor, özellikle şu son 3 gün :grin:

2 Beğeni

Kendi limon kolonyamı üretmem gerek ilk fırsatta :smiley:

20 Beğeni

Limonu çekirdekten mi yetiştirdiniz, fidan olarak mı aldınız?

1 Beğeni

Fidan olarak aldım. 6 yaşında şu an

1 Beğeni