Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Ben sevindim zaten elimde okuduğum bir kitap vardı. Yenisini hangi arada okuyacağım diye düşünüyordum. :smile:

4 Beğeni

Ama zaten okumuş olduğumuz kitapları kulüpte tartışmak istemenin kulübün amacına bir katkısı olmaz :slight_smile: Amacımız hep birlikte, yeni bir kitap okumak olmalı. Yoksa o kitabı ilgili yazarın başlığında da tartışabiliriz.

6 Beğeni

Ben onu bunu bilmem tekrar okuyacağım artık. :smiley: Küsüp çocuklar gibi köşeye çekilmek olmaz. Zaten incecik bir kitap çok zorlasam 1 gecede biter. Okumuş olanlara da tekrar okumalarını tavsiye ederim. Öyle kuru kuru oy vermiş olmayalım.

8 Beğeni

Ben okumamıştım, ama okuyacağım. :blush:

3 Beğeni

Evet, haklısınız ama elimdeki kitabı bırakmak istemedim. Zaten bu yüzden oy da vermemiştim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Merhaba. Zamanı geldiğine göre Zaman Makinesi tartışmasını başlatalım mı? :smiley: Daha önce hiç bu başlıkta bir konuşmaya katılmadım, o yüzden nasıl işlediğini pek bilmiyorum. Şimdilik kısaca kitap hakkındaki düşüncelerimi aktaracağım…

Yazardan okuduğum ilk kitap olduğunu belirtmemde fayda var. Yıllardır göz ucuyla baktığım, aklımın kenarında olan ama bir türlü okumadığım bir kitaptı. Bu başlık vesilesiyle okumuş oldum :blush: İyi ki de okumuşum diyorum. Hem yazar hem de eser, popülerliğini sonuna kadar hak ediyor. Gerek anlatım gerekse zamanının ötesindeki kurgusu açısından şapka çıkarılacak nitelikte. Felsefi ve sorgulayıcı, distopik yanının çok iyi işlendiğini düşünüyorum. Şahsen ben okurken hiç sıkılmadım. Sonlara doğru aksiyon arttığında aklımda Scarlett Johansson’ın başrolünde olduğu Lucy filmi canlandı. Filmin sonlarına doğru Lucy’nin bir sandalyede oturup bütün tarihe tanıklık ettiği sahne benim için çok çarpıcıydı. Kitap da aynı etkiyi yarattı.

Kitaptan süprizbozan vermeden bahsetmeye gayret ettim şimdilik. Diğer okuyanlar da düşüncelerini paylaştığında başlığın işlevini daha iyi kavrayacağım sanırım. Şimdilik benden bu kadar :hanci:

6 Beğeni

Merhaba yorumunuzu buraya da yazabilirsiniz. :slight_smile:

Şimdilik o konuda kitap hakkındaki düşüncelerimizi yazıyoruz.

4 Beğeni

Ne zaman anket olacak? :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Merhaba @Melisa:) hatırlatma için teşekkürler. Ağustos ayı için önerilerimizi yapmaya başlayabiliriz ağustosun ilk haftası 16. Kitap Kulübü okumamızı belirlemiş oluruz böylece.

Benim kişisel önerim Metis Bilim ya da İş Bankası En Güzel Tarih serisinden bir kitap seçmemiz yani bilim ya da tarih üzerine bir kitap okuyabiliriz diye düşündüm okumalarımıza çeşitlilik getirmek adına, sizin önerileriniz neler? Popüler Bilim ya da tarih okumak ister misiniz ağustosta? Yoksa kurgusal bir kitap okumayı mı tercih edersiniz?
Bir seri ya da tür, ya da doğrudan kitap önerebilirsiniz…

Bu ay yaptığımız gibi yine hep birlikte seçelim kitabımızı, önerilerinizi bekliyoruz anket açmak üzere☀️

4 Beğeni

Agustosta bir PKD kitabı icin öneride bulunmak istedim ama üstüste bilimkurgu sanırım mantıklı olmaz. Bunun yerine UFK serisinden Sisler İçindeki Lut veya Elfdiyarini kızını öneriyorum.

2 Beğeni

Rica ederim. :blush: Bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum.

1 Beğeni

Bu etkinlik devam ediyor mu acaba?

1 Beğeni

En son yeni kitap seçimi yapılacaktı ama arada kaynadı gibi. @yavrurobot devam ettirmeyi düşünüyor musunuz?

Eğer devam edilecekse ben Thomas More - Ütopya eserini öneriyorum.

4 Beğeni

Ben de, Nefes - Ted Chiang, öneriyorum.

5 Beğeni

@SJack @leydiandromeda merhaba, eylül ayında okumak ve ay sonunda fikirlerimizi paylaşmak üzere kitap seçelim o halde. Thomas More’un Ütopya’sı ile Unutulmuş Fantastik Klasikler Serisi’nden Sisler İçindeki Lut önerilmişti. Ve bir de Nefes @Bay_Karamsar tarafından önerildi. Anket açabilirim bu kitaplar için :metal:t2:

7 Beğeni

Bence iki kitap önerisi daha alıp anketi öyle açalım. :slight_smile:

2 Beğeni

Nikos Kazancakis’in Zorba’sını önereyim ben de.

5 Beğeni

Çeşitlilik olsun diye Fabio Moon ve Gabriel Ba’nın yazdığı çizgi roman Güngezgini’ni öneriyorum.

5 Beğeni

Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi’ni okumak istiyordum ben de. Bakalım seçilir mi.

7 Beğeni

Seçileceğini sanmıyorum ama siz bence geciktirmeden okuyun :slight_smile:

2 Beğeni