Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü

Sonsuzluğa noktayı oyladım.Goodreadste bir eleştiride çift zamanlı ilerleyen bir roman olduğu söyleniyordu benim ilgimi çekti kitap.
Bakalım Hasan Ali Toptaş’ı çok duyuyordum.İnşallah o çıkar.
Ayrıca şöyle bir okuma rehberi de var:

2 Beğeni

@Kenan
Kayıp Hayaller Kitabı, Gölgesizler, Ölü Zaman Gezginleri,Uykuların Doğusu bir de yazarı sevdiğimden Başlarken Yalnızsın, Bitirdiğinde Daha da Yalnız’ı okudum/okuyorum. Kayıp Hayaller Kitabı’nı en son okudum, diğerlerinin biraz altındaydı ama dili gerçekten iyi kullanıyor. Kitap Kulübünü keşif amaçlı değilde emin olduğum yoldan yürüyeceğim şekilde kullansaydım Hasan Ali’yi seçerdim.

@royem Kitaplarını neden bu kadar beğendiğinizi kısaca açıklar mısınız? Ben pek çok yerde hakkında güzel yorumlar okudum, duydum ama rıhtımdan birinin bu başlık altına kendi yorumlarını yazması, hem bana hem de çekimserlere fikir verme amaçlı daha güzel olacaktır.

3 Beğeni

Hasan Ali Toptaş’a ben de hayranım. İlla ki iyi bir okurun hayatının bir noktasında denk geliyor, bilgisi oluyor yazara karşı. Sema Kaygusuz okumadım ama onu da birgün okuyacağım.

Ama Vüs’at Orhan Bener okuma fırsatı böyle etkinliklerde insanın heves edeceği bir şey. Bener’i oylamanızı rica ediyorum. (Az sonra yalvarmaya da başlayacağım.)

6 Beğeni

Bu ay böyle yaptık, arada değişiklikler de yapabiliriz ama her ay kategorik bir ayrıma gitmeyeceğiz. Ayrıca ilginç, sürprizli şeyler de düşünüyoruz :bender:

5 Beğeni

Hasan Ali Toptaş’ın seçilmesini hiç istemiyorum. @Wiarthe’nın dediği gibi benim için de Kitap Kulübü’nün birincil amacı beni daha önce okumadığım yazarlarla tanıştırması. Toptaş’ın birçok eserini okudum ve büyük ihtimalle kalanları da önünde sonunda okuyacağım. Hal böyleyken Kulüp’te başka bir yazarın olması benim için daha iyi olacak.

Aklımda aslında namını çok duyduğum ve okumayı çok istediğim Yalçın Tosun vardı. Ancak oylara bakılırsa seçilme ihtimali yok gibi. Bülent Bey de Vüs’at O. Bener’de bu kadar ısrarcı olmuşken başka bir kitaba oy vermeye elim gitmez zaten. Goodreads yorumları da iyice heveslendirdi beni. Aslında çok fark yok şu an, hadi arkadaşlar bir el atın da seçelim şu kitabı :smiley:

5 Beğeni

Yeni anket başlamış, ben nerelerdeydim acaba :open_mouth:

Hasan Ali Toptaş şeklinde @Wiarthe 'ya katılan @zehir 'e katılıyorum :slight_smile: Hatta @periyodiknesriyat 'a da katılmamak ne mümkün? Kendisine derin bir hayranlığım var, fakat kulübü benim için heyecanlı kılan yegane nokta tam da arkadaşlarımızın değindiği kısım.

Oyumu Sema Kaygusuz’dan yana kullandım. Ama Vüs’at O. Bener ya da Yalçın Tosun’a da varım :slight_smile:

Otomatik Piyano’ya katılamamıştım. Bu defaki ile kaldığım yerden devam edeyim diyorum :slight_smile:

7 Beğeni

Otomatik Piyano’da iki kez baktım acaba yorum yaptın ben mi göremedim diye. Gözlerim aradı yani… :kissing_closed_eyes:

3 Beğeni

Teşekkür ederim :smiling_face_with_three_hearts:

Maalesef ödemelerimin çok olduğu bir aya denk gelmişti. Ama bu defakini kaçırmak istemiyorum :krs:

(#teamSemaKaygusuz)

4 Beğeni

Hasan Ali Toptaş sevdiğim için görünce hemen onu seçtim ama şimdi söyledikleriniz de çok mantıklı geldi, zaten okuduğum, okumaya devam edeceğim bir yazar. Her an vazgeçebilirim :sweat_smile:

4 Beğeni

Bak Yalçın Tosun’un kitabı ne güzel görünüyor mesela… :hugs:

2 Beğeni

Vüs’at Orhan Bener’in metinlerinde “ve” bağlacını kullanmadığını biliyor muydunuz?

(Sizleri kandırma çalışmalarım sürecek.)

9 Beğeni

Ya da edebiyatımızın ve 50 kuşağının dil konusunda en ayrıksı yazarlarından biri olduğunu? :slight_smile:

(Umarım kanarlar)

5 Beğeni

Hatırlatma: Oylamanın sonlanmasına az bir süre kaldı. Son oylar ve değiştirmeler yapılsın. :smiley:

Şu an “Sonsuzluğa Nokta” 1 oy farkla önde. Büyük düşünürler boşa dememişler; “1 oy, 1 oydur.”

1 Beğeni

Sema Kaygusuz Almanya da verilen Rückert ödülüne layık görülen bir yazardır. Akıcı dili ile seçtiği konular ile okunası bir yazardır. Barbarın Kahkası ise eserlerinde ki zirvedir. İnsanı sıkmayan dili, işlediği konu hepimizi sinen bir konu. Elimden bırakmadan okudum. Yer yer kendimden bbir şeyler buldum, yer yer hüzünlendim. Bunun dışında Yunus Nadi ödülüne layık örülmüştür.

4 Beğeni

Balonların havada uçuştuğu, silahların çekildiği ve manipülasyonların döndüğü kıran kırana geçen anket sonuçlandı. Kazanan çok geriden gelerek birinciliğe konan Vüs’at O. Bener - “Dost - Yaşamasız” oldu.

Özellikle kitabın lobicilerini mutlaka etkinlikte görmeyi bekliyoruz. :slight_smile:

Şimdiden herkese keyifli okumalar.

10 Beğeni

Pişman olmayacaksınız arkadaşlar. Olursanız belirtin ki kör bir hayranlığın içindeysem silkineyim. Her türlü verimli bir okuma olacağını düşünüyorum.

9 Beğeni

On yedi oy almış, son günün atağı epey iyi olmuş. On yedi kişi + diğerlerinden de katılacak olsa epey katılım olacaktır. Bu kulüp olmasaydı, bu güzellemeleri bir başlık altında @periyodiknesriyat 'tan okusaydım, yine alıp yine okurdum. Eh, lafın kısası fotoğraf efendim:

ff

8 Beğeni

Ya benim Rıhtımım ocağıma incir ağacı diken bir oluşum değildi. Ne oldu da bu günlere geldik kslajfdsf

Arkadaşlar, benden yılların intikamını mı alıyorsunuz nedir? :slight_smile:

Neyse, kitabı ekledik listeye bakalım. Şaşırtıcı ama kendi adıma güzel bir sonuç oldu. Hayatıma yeni bir yazar, yeni bir kitap girecek. Böylece kitap kulübünden beklediğimi bir kez daha almış olacağım.

7 Beğeni

Zamanında sen bizim cüzdanlarımızı boşalttın, sıra bize geldi! :smiley: Sökül paraları! :smiley:

O değil de hemen kütüphaneden edineyim :slight_smile:

5 Beğeni

Sipariş verdim. Kitapyurdunun teslim noktası olayı yapması çok iyi oldu. Yoksa sepete bir sürü kitap ekleyecektim. Oh mis, tek kitap, kargo parası yok, evde bulamadılar derdi yok. Paşa paşa gidip alıyorum.:rofl:

7 Beğeni