"Keşke Geri Dönse" Dediğimiz Çizgi Filmler

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: "Keşke Geri Dönse" Dediğimiz Çizgi Filmler – Kayıp Rıhtım

image

Sarındık battaniyelerimize, sarkıttık dudaklarımızı ve “Biz bu çizgi filmleri yine seyretmek istiyoruz!” diye mızıldandık! (DEVAMI…)

8 Beğeni

Bir Varmış Bir Yokmuş

Belki bize bilimi öğretecek Dr. Proton’unumuz yoktu (Big bang theory izleyenler anladı :upside_down_face: ) ama bize hücrelerimizi, mikropları ve vücudumuzun çalışma şeklini anlatan bir çizgi filmimiz vardı :slight_smile:

14 Beğeni

Bunu yazmaya geldim ama çoktan yazmışsınız. Bunun bir de tarih versiyonu vardı ama sizin koyduğunuzu daha çok severdim. Alyuvar ve akyuvarlar dün gibi aklımda. Eğlenceli olduğu kadar öğreticiydi de.

5 Beğeni

Çocukluğumda Ay Savaşçısı vazgeçilmezimdi. Okuldan koşarak eve gelir trt’yi açar ve hipnoz olmuş gibi izlerdim. Bu arada gelen misafirlere de gürültü yaptıkları için çok gıcık olurdum. :grinning:

5 Beğeni

Ben tarih versiyonunu da severdim, özellikle de ilk insanlardan bahsettikleri bölümleri :slight_smile:

Komik çocuktu :krs:

5 Beğeni

Keşke Catdog’u tekrar ve de bilimsel olarak doğru şekilde çekseler. Çok eğlenceli olurdu :3

3 Beğeni

Pokemon, Digimon, Tusubasa ve Yu-gi-oh ilk aklıma gelenler. Yugi’nin yeni serisi yayınlanıyor mu bilmiyorum ama eski tadını vermez bence. :slight_smile:

2 Beğeni

Ana listede yok yok. Ekleyeceklerimin büyük çoğunluğunun anime olduğunu fark edince, ülkemizde bayağı bir anime gösterildiğini fark etmiş oldum. Önce Doğu’dan başlayıp, Batı’yla devam edeceğim:

Adventure of Gamba

Minik fareler devasa canavarlara karşı. Çocukken, korku, gerilim ve serüven duygusunu aynı anda yaşatmıştır.

The Rose of Versailles

Oscar! İlk çocukluk aşklarından.

Mock & Sweet

İki köstebek kardeş, aldıkları vazife gereği insanların dünyasına giderler. Hayal meyal hatırlıyorum. Lakin dev kelebekli bölümde üzüldüğümü, ölümsüzlüğü arayan kralın köstebeklere savaş açtığını ve severek izlediğimi net hatırlıyorum.

Ulysses 31

Serbest bir Ulysses uyarlaması. Tabii çocukken bunu bilmiyordum.

The Mysterious Cities of Gold

Esteban ve dostlarıyla Gizemli Altın Şehir’i arayış.

Alfred J. Kwak

Sakin sakin ilerlerdi. Ördek ana karakterden çok köstebek arkadaşına bayılırdım.

2020 Nyeon Ujuui Wonder Kiddy

Güney Kore yapımı. Ayaklı küreler beni çocukken bayağı korkutmuştular.

Rahan

Rahan! İlkel çağların, kafasını kullanan kahramanı!

BraveStarr

Şaman ruhlardan yardım alan Kızılderili Şerif, kovboyun sırdaşı ve bineği olmanın ötesinde destek ateş gücü de veren at yoldaş. Harika Western-Bilimkurgu.

Gargoyles

Bir lanetle, karanlık çağlardan günümüze gelen bilge varlıklar. Gargoylelar, süperkahramanları başları üstünde ağırlamak daha fazlasını yapıyor.

Exosquad

Geliştirilmiş insanlar normal insana karşı. Gelişme ve sorun yan yana yürüyüp savaşa dönüşüyor.

Captain Simian & the Space Monkeys

Dünya’ya dönmeye çalışan zeki maymunlar. Kaliteli bilimkurgu-komedi.

5 Beğeni

Çılgın korsan Jack! :heart:

5 Beğeni

Kimse Kene’yi (The Tick) yazmamış. Kesinlikle dönmesini istediğim yegane çizgi filmdir. Hangi çizgi karakter KAŞIKKK diyerek kendini motive edebilir? Ana karakterlerin kene ve güve oluşu ayrıca Amerikan Hizmetçisi, Kanalizasyon Kestanesi, Halı Adam…vs gibi karakterler olan absürt süper kahraman çizgi filmi özlenmez mi?

Amazon dizisini çekmiş ama izleme fırsatım olmadı.

3 Beğeni

Doğru be! Ne gırgırdı ama? Hem süper kahraman janrasıyla dalgasını geçip hem de sapına kadar süper kahraman işi olabilmesiyle takdire şayan.

1 Beğeni

Bir Pocahontas var ki, o efsanem. Pan flüt çalmak istememin ve çalıyor olmamın sebebi bu çizgi film idi. :smiley:

Giriş müziği bile harika :kalp:

İlk aklıma gelenlerden birisi de Kayıp Altın Şehir

cities-of-gold

Esteban ve arkadaşlarının İnkaların altın şehrini aramaları dün gibi aklımda … Çok zevkli bir çizgi filmdi .

5 Beğeni

f0236c296fdf47dd8e8c13efe979a6ad

Red Kit’i söylemeden geçemeyeceğim :smiley: Bir de şu muazzam şarkıya değinmesem hiç olmaz şimdi :kalp: :star_struck:

12 Beğeni

Clementine olmadan olur mu? :slight_smile:

3 Beğeni
6 Beğeni

Asla doyamıyorum. Klasik Müzik ile büyüdüysek sebebi sensin.

Tom and Jerry by Scott Bradley

7 Beğeni

Gözlerim dolarak paylaşıyorum canım bayblade beee

5 Beğeni

Üniversitedeyken hocam şimdinin çizgi filmlerini interaktiflik üzerinden övmüştü. Ben de karşı argüman olarak Tom ve Jerry ve klasik müziği sunmuştum. Şahane iş.

4 Beğeni

Müziğini dinlemek bile canlandırdı anıları. Ne izlerdim. En çok Kai yi severdim ben :smiley:

1 Beğeni