Kısa Kısa Anonslar

Birçoğunuzun isim olarak tanıdığını düşündüğüm sevgili @Agape artık forum moderatörümüz olmuştur :krs:

Bundan sonra forumla ilgili herhangi bir sorun olduğunda kendisine ulaşabilirsiniz. Tabii uslu bir çocuk olmazsanız arada küçük ufak tefek şirin müdahalelerini de görebilirsiniz. :hugs:

15 Beğeni

Bu bir devir teslim mesajıdır :fire:

Ocak 2009’dan beri yer aldığım, bunca yıldır çeviri, editörlük, röportaj, proje, inceleme, video, makale demeden ter döktüğüm, öyküler karaladığım, yeri gelip röportaj verdiğim, karanlık gecelerde ölümcül kırbaç darbeleri indirdiğim güzel sitemde artık kenara çekilme vakti :slight_smile:

Her zaman “sakız gibi uzatılan” şeylere karşı olan tepkimi dile getirdim. Bu bağlamda Kahramanın Yol Türküsü’nü sonlandırdım. Oyungezer Dergi’den ayrıldım. Şimdi sıra geldi Rıhtım’daki Genel Yayın Yönetmeni kimliğimden sıyrılmaya.

Geçen vakitte çok şey değişti. En çok değişen şey de zaman yönetimim oldu. Zaten fark ettiniz çoğunuz, uzun süredir incelemelerimde, haberlerimde bir suskunluk hali vardı.

Özetle, ben hem iş hayatında hem de özel hayatımda sonraki kuşaklara yer açılması gerekliliğini şiddetle savunan biriyim. Kendim bu 10 senelik aşkın sonunda bayrağı başkalarına devretmem gerektiğinin gayet farkındayım.

Bundan asla gocunmuyorum. Üzülmüyorum. Hatta Rıhtım’ın geldiği noktadan o kadar mutluyum ki bu açıklamayı yazarken içimde bir coşku var :slight_smile: Gözümün arkamda kalması için hiçbir neden yok. Demek ki bu 10 senede biz çok şey başarmışız ve aramıza yeni katılan arkadaşlar da aynı tutkuyu bizlerle paylaşır olmuş.

Yazar olarak hem kadroda, hem de forumda olmaya devam edeceğim. Ama şimdi izninizle kırbacı belimdeki yerine koyma ve bu defa ters yöndeki yolu tutturarak türkü söyleme vakti.

Siz hep haklıydınız :slight_smile: Daha söylenecek çok türkü var.

50 Beğeni

GirlofSummer adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Karahayalci olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni

Blakkie adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Tamarix olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni

Ismail_Suna_Oran adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle CowardlyHero olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

UfukTR adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Ufuk olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Forumlarımızda bir güncelleme gerçekleştirdik. Hem daha hızlı açılması hem de daha optimize devam edebilmek adına resimleri farklı bir sunucuya aktardık. Kontrolleri gerçekleştirdik, herhangi bir sorun gözükmüyor ama yine de buradan haber vermiş olalım.

Eğer gözünüze açılmayan bir resim çarparsa veya resim yüklemek istediğinizde sorun yaşarsanız bana veya @danieljackson’a özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

4 Beğeni

Emrecan_Algul adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Emrecan olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Can_Cakir adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Rand_AlThor00 olarak değiştirilmiştir.

2 Beğeni

AeroKnight adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle AeroKnight-sama olarak değiştirilmiştir.

9 Beğeni

Erdem_Atik adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Son.of.Yona olarak değiştirilmiştir.

2 Beğeni

farad adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle kurremkarmerruk olarak değiştirilmiştir.

2 Beğeni

mrtavcii adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle hunter olarak değiştirilmiştir.

2 Beğeni

Dogan_Sakarya adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Cimento olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Sevgili Rıhtımperverler,

Hem annemin hem de babamın ciddi sağlık sorunları nedeniyle bir süre Kayıp Rıhtım’dan uzaklaşmam gerekiyor. Zaten son zamanlarda aktif değildim fark ettiğiniz üzere. Bundan sonra bir süre daha böyle olacak.

Annemin beyninde bir kitle bulundu. Çok şükür ki iyi huylu. Ama önümüzdeki hafta mutlaka ameliyata alınması gerekiyor. Öte yandan babam da rahatsız. Onun da bacağında pıhtı var ve kalp krizi riski teşkil ediyor.

Bu süre zarfında Kayıp Rıhtım Genel Yayın Yönetmeni pozisyonumdan ayrılıyorum. Şimdilik editör olarak gözükeceğim sitede. Ayrıca mesajlarınıza cevap veremeyebilirim. Forumla ve siteyle ilgili konular için @magicalbronze, @darlyopus ve @Agape’yle iletişime geçebilirsiniz.

Anlayışla karşılamanız dileğiyle.

44 Beğeni

Bildiğiniz gibi bugüne kadar anketli gönderilerini tek bir başlık altında, Anket Teknesi adlı konuda ele alıyorduk. Fakat aylar geçtikçe konudaki anketler artmaya, haliyle karışmaya başladı. Bizler de konuyu ayrı bir kategori olarak açmaya karar verdik.

Artık dilediğiniz anketleri farklı başlıklar olarak açabilir ve tartışmalara kendi konularında devam edebilirsiniz.

Anket Teknesi kategorisine ulaşmak için tık.

6 Beğeni

Sevgili forumdaşlar,

Öncelikle Kraliyet Meydanı bölümünde ürünler arasında farklılık yoksa lütfen konularınızı tek başlık altında toplayarak diğer konularınızın da başlıklarını “silinebilir, taşınabilir” olarak değiştirmenizi rica ediyorum.

Ayrıca silinmesini istediğiniz konularınız varsa içinde başka üyelerimizden gelmiş mesajlar yoksa özel mesaj yoluyla linklerini bana bildirmenizi rica ederim.

Tüm bu konuları arşive atarak normal akış içinde görünmelerini engelleyecek aynı zamanda da kategorilerin içinde biraz ferahlık yaratmış olacağız.

Ayrıca son zamanlarda en çok flood konusunda özensizlik görüyorum. Lütfen konularda birden fazla kişiye cevap verecekseniz bunu tek mesaj içinde yapınız. Bunu alıntılayarak (cevaplamak istediğiniz kişinin yazdığı cümleyi seçip gelen seçenekte “alıntı” kısmına tıklarsanız otomatik olarak cevabınıza bu bölüm eklenecektir.) veya etiketleme (cevaplamak istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazmadan önce @ işareti kullanarak en fazla on kişiye kadar tek mesaj içinde yanıtlama yapabilirsiniz.) kullanınız. Ayrıca bir konuda en son mesajı siz atmışsanız istediğiniz zaman “düzenle” özelliğini kullanarak ekleme yapabilirsiniz. Elzem olmadığı sürece lütfen peş peşe yanıtlama yaparak konularda kirlenmeye sebep olmayalım. Belirttiğim yöntemleri kullandığınız zaman hitap ettiğiniz kişiye bildirim gidecektir.

Son olarak tartışmalarda fikirlerimizi belirtirken yazım dili kullandığımız için yanlış anlaşılabilecek, kırıcı olabilecek sözler etmekten kaçınalım. Birbirimizi kırmaya ihtiyacımız olmadığını düşünüyorum. Ayrıca karşımızdaki kişilere hitap ederken günlük dilde ağzımıza pelesenk olan ifadelerden de kaçınmanızı rica ederim. Son vay efendim lanetlendim, serçe parmağımı çarptım, şirinleri göremiyorum, rüyalarıma iblisler giriyor gibi şikayetlerde bulunmayalım.

Sevgiler… :blush:

13 Beğeni

Kenan_Ulusoy adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Kenan olarak değiştirilmiştir.

2 Beğeni

Sevgili Rıhtım Sakinleri,

Kraliyet Meydanı bölümünden alışveriş yapmaya karar verdiğinizde satıcıların güvenilir olduğundan emin olunuz. Son zamanlarda fazla başlık açılıyor ve fazla satış oluyor. Bu konuda üyelerimizin dikkatli olmasını rica ediyorum. Ayrıca risk alarak bir kitap aldığınızda eğer satıcı ile bir sorun yaşamadıysanız veya yaşadıysanız ilgili başlıkta yorum yapmaktan kesinlikle çekinmeyin. Böylece sizden sonra alışveriş yapacak arkadaşlarımızı da bilgilendirmiş olursunuz.

İyi forumlar dilerim.

14 Beğeni

Sevgili Rıhtım Sakinleri,

Uzun zamandır gelen şikayetler ve istekleriniz doğrultusunda göstermiş olduğumuz iyi niyetin zaman zaman suistimal edildiğini hep beraber gözlemlemiş ve deneyimlemiş bulunuyoruz. Bu bağlamda daha önceden sözlü uyarı almamış arkadaşlarımıza bir defaya mahsus (belki de foruma uyum sürecinde olabilecekleri düşünülerek) sözlü uyarı yapmaya, daha önce defalarca sözlü, özel vb. yollarla uyarılmış arkadaşlarımızın da aynı tavrı devam ettirmeleri durumunda;

ilk olarak üç(3) gün uzaklaştırma,
Devam etmesi durumunda beş(5) gün uzaklaştırma,
Israrla devam etmesi durumunda yedi(7) gün uzaklaştırma,
Uslu bir çocuk olamaması durumunda “sınırsız” uzaklaştırma verilmesine karar vermiş bulunmaktayız.

Özellikle dikkat edeceğimiz hususlar aşağıdaki gibidir:

  1. İmlâ kurallarına ısrarla uymamış veya uymayan üyeler
  2. Yazım kurallarına ısrarla uymamış veya uymayan üyeler
  3. Tartışmayı bilmeyen ve forum huzurunu bozan üyeler
  4. Kendisini ifade ederken toplumu rahatsız edecek sözcükler kullanmayı âdet edinmiş olan üyeler
  5. Küfür, hakaret vb. ithamlarda bulunan üyeler
  6. Foruma çöp atan üyeler
  7. Art arda mesaj atarak görsel kirliliğe sebep olan üyeler
  8. Din, siyaset, ırkçılık gibi konuları foruma taşıyan üyeler
  9. Pornografi, kumar ve safi reklam içerikli mesajlar atan üyeler
  10. Diğer Rıhtım Kanunları ve Rıhtım Halk Kurallarına uymayan üyeler

Yukarıda belirtilen sürelerde, bulundukları adıma göre uzaklaştırılacaktır. İyi forumlar dileriz.

19 Beğeni