Kısa Kısa Anonslar

Bu başlıkta sizlere forum ve site bünyesinde yapmış olduğumuz küçük değişiklikleri duyuracağız.

Örneğin az önce Duyurular ve İstek&Şikayet adlı iki kategorimizi birleştirip Danışma Kulesi adında tek bir kategoriye çevirdik. Böylece, özellikle yeni üyeler için bulması daha kolay bir alan elde ettik.

13 Beğeni

Forumumuzda bulunan Öykü Seçkisi teması, Aydınlık temanın fazla göz yormasından ve benzeri altyapıyı kullanan diğer forumlardan ayrılması açısından varsayılan olarak değiştirildi.

Aydınlık temayı kullanmak isteyenler Profil ayarlarından değişiklik yapabilirler.

3 Beğeni

Forumda bir süredir yeni gelen üyelerimiz profil fotoğrafı yükleyemiyordu. Bu sorun düzelmiş oldu. Eğer bu konuda zamanında sıkıntı yaşamışsanız beşinci günün şafağında doğudan gelen Gandalf misali sorunun çözüldüğünü göreceksiniz!

10 Beğeni

Zverkov adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle Jarlath olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Undomiel adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle Conteur olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni

Evsiz adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle Papillon olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni

Kitap Kulübü kategorisi ve başlığı açıldı. Etkinlikleri düzenleyeceğimiz ana başlığa buradan ulaşabilirsiniz:

8 Beğeni

Sevgili Rıhtımperverler. Türkçe yazım kurallarına uymayan ve uyarılmalarına rağmen ısrarla hatalarına devam eden üyelerimiz bundan böyle (eski forumda olduğu gibi) 3 gün uzaklaştırma cezası alacaktır.

• Cümleye büyük harfle başlamak
  • Nokta ve virgülden sonra bir boşluk bırakmak
  • Yazım ve imla kurallarına uymak

…sadece güzel Türkçemizin değil, aynı zamanda forumumuza üye olurken kabul ettiğiniz kurallarımızın da bir parçası.

Telefondan yazarken zor oluyor, farkındayım. Ama biz de defalarca kez foruma telefonla mesaj yazmamıza rağmen her seferinde bu kurallara dikkat ediyoruz, uygun bir biçimde yazıyoruz yazacağımızı. Sizlerden de aynı özeni bekliyorum, bekliyoruz.

İyi forumlar.

16 Beğeni

Kira adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle Vargr olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Faendhraug adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle Eindridi olarak değiştirilmiştir.

4 Beğeni

erdo1925 adlı kullanıcının adı kendi isteğiyle erdo olarak değiştirilmiştir.

3 Beğeni

Harika bir anons:

Sitemizin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sevgili Hakan Tunç (@magicalbronze), bu akşam 19.00’da Açık Radyo’da “Sentinel” programına konuk oluyor. Dinlemenizi mutlulukla tavsiye ediyoruz. :krs:

5 Beğeni

Yayına yarım saat kaldı :slight_smile: Hakan Tunç, Açık Radyo’da Kayıp Rıhtım’ın kirli çamaşırlarını ifşa edecek ve bilinmeyen yanlarından söz edecek! Gıybett!! (Mesela yani…)

Online olarak dinlemek için: http://acikradyo.com.tr/stream/

6 Beğeni

Site yöneticilerimizden Onur (@darlyopus), kitabı “Ölü Dalgıcın Sonbaharı” hakkında konuşmak üzere bu gece saat 23.20’de TRT Radyo 1’in Gecenin İçinden programına konuk oluyor. Müsait olursanız dinlemenizi isteriz :two_hearts:

Online olarak dinlemek için: TRT Radyo - Tüm Kanallar

7 Beğeni

Program an itibariyle başladı. Bol şans Onur ^^

6 Beğeni

Birçoğunuzun isim olarak tanıdığını düşündüğüm sevgili @Agape artık forum moderatörümüz olmuştur :krs:

Bundan sonra forumla ilgili herhangi bir sorun olduğunda kendisine ulaşabilirsiniz. Tabii uslu bir çocuk olmazsanız arada küçük ufak tefek şirin müdahalelerini de görebilirsiniz. :hugs:

15 Beğeni

Bu bir devir teslim mesajıdır :fire:

Ocak 2009’dan beri yer aldığım, bunca yıldır çeviri, editörlük, röportaj, proje, inceleme, video, makale demeden ter döktüğüm, öyküler karaladığım, yeri gelip röportaj verdiğim, karanlık gecelerde ölümcül kırbaç darbeleri indirdiğim güzel sitemde artık kenara çekilme vakti :slight_smile:

Her zaman “sakız gibi uzatılan” şeylere karşı olan tepkimi dile getirdim. Bu bağlamda Kahramanın Yol Türküsü’nü sonlandırdım. Oyungezer Dergi’den ayrıldım. Şimdi sıra geldi Rıhtım’daki Genel Yayın Yönetmeni kimliğimden sıyrılmaya.

Geçen vakitte çok şey değişti. En çok değişen şey de zaman yönetimim oldu. Zaten fark ettiniz çoğunuz, uzun süredir incelemelerimde, haberlerimde bir suskunluk hali vardı.

Özetle, ben hem iş hayatında hem de özel hayatımda sonraki kuşaklara yer açılması gerekliliğini şiddetle savunan biriyim. Kendim bu 10 senelik aşkın sonunda bayrağı başkalarına devretmem gerektiğinin gayet farkındayım.

Bundan asla gocunmuyorum. Üzülmüyorum. Hatta Rıhtım’ın geldiği noktadan o kadar mutluyum ki bu açıklamayı yazarken içimde bir coşku var :slight_smile: Gözümün arkamda kalması için hiçbir neden yok. Demek ki bu 10 senede biz çok şey başarmışız ve aramıza yeni katılan arkadaşlar da aynı tutkuyu bizlerle paylaşır olmuş.

Yazar olarak hem kadroda, hem de forumda olmaya devam edeceğim. Ama şimdi izninizle kırbacı belimdeki yerine koyma ve bu defa ters yöndeki yolu tutturarak türkü söyleme vakti.

Siz hep haklıydınız :slight_smile: Daha söylenecek çok türkü var.

50 Beğeni

GirlofSummer adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Karahayalci olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni

Blakkie adlı forum üyemizin takma adı kendi isteğiyle Tamarix olarak değiştirilmiştir.

1 Beğeni