Kitap Alıp Gizli Saklı Eve Getirenler

Ortamı yumuşatmak için güzel cevapmış, kullanırım ben bunu :joy: :joy: :joy:

6 Beğeni

Konudaki cevapları okudum da çevremizin bize verdiği cevapların çoğu benzer görünüyor. “Bu kadar kitabı ne zaman okuyacaksın,” mesela.

1 Beğeni

Annem her ne kadar hoşnut olmasa da babam kitaba verdiğim zaman ve paradan kıstırmıyordu. Maddi durumumuzun farkında olarak herhangi bir kitabı istiyordum. Hiç düşünmeden alıyordu babam. Eeee arkamızda babamız olunca annem de görmezden geliyordu. Bırak gizliliği kitaba evi tanıtarak odama giriyordum. Şimdi Dune 5 için indirim bekliyorum. :smiley:

Hiç öyle bir şey yapmadım. Hatta çöpten topladığım ansiklopedileri ve kitapları getirmişliğim vardır ve bilirler. Tabi annem kızıyordu ama şu an mesela bir seri var elimde ve bulmak imkansız. Bulunsa da çok pahalı maalesef. Bu sebeple eğer bir çöpte kitaplar görürsem kesinlikle gider bakarım ne kitaplar var diye.

Kitaplığım ve annemin çeyizini sergilediği hemen yeri kitaplarla doldurdum. Haliyle annem biraz soğuk bakıyor yeni kitaplara. Ben de her kitap alışverişimde elimde bir tanesi geri kalanı çantamın diplerinde olacak şekilde eve giriyorum. Ansızın türeyen kitaplardan şüpheleniyor olabilir ama ilk an kadar alevli olmuyor :blush:

1 Beğeni