Kitap Başvurusu Reddedilenler

Doğru, işin siyasetine girmek istemediğimden ötürü fazla yorum getirmek istemedim. Sonuçta nüfusunun yaklaşık yüzde 65’inin asgari ücretle çalıştığı bir ülkeyiz, bu durum da muhtemelen hiçbir zaman düzelmeyecektir. Gençlerin hali de ortada, durumu olan ilk fırsatta kaçıyor. Bütün bunların arasında sanata gönül verecek alan bulmak imkansız. Herkes hayatta kalmaya çalışıyor.

Yalılarından “Gorona yha uff yha çok sıkıcı yha evde kalmak :pensive:” mesajları atan keyfi yerinde doları cebinde zenginlerimiz hakkında yorum yapmak istemiyorum.

4 Beğeni

Ben konuya ortasından girip, sadece bir fikrimi paylaşmak istiyorum.
@Vector size katılıyorum ve @Aremas size de katılıyorum.

Katılmadığım, bitmiş gitmiş o zaman biz de yapmayalım düşüncesi. Bu nedenle, toplumun, ülkenin vs genele bakmadan ben biraz daha bireysel yaklaşacağım konuya.

Ben halen yazıyorum, bunu severek yapıyorum, elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Yaşadığım coğrafyada da eminim -azınlık da olsa - bunu şartlar ne olursa olsun yapmak isteyenler var, ve @Hufflepuff ın gönderdiği link de bence bunlara güzel bir örnek.

Belki yanılıyorumdur, bunu da zaman gösterecek :slight_smile:

5 Beğeni

Yeanii tam öyle de denilmez bence. Tarihteki meşhur ve itibarlı edebiyatçılar(sanatın bir tek bu koluna aşinayım) hep zengin kesimden çıkmaz ki. Hele hele su son 100 senede alt ve orta gelirli olan yazarlarımızı daha çok beğeniyorum. Genç neslin gözlerimizi yaşartacak işler yapmamasınıda da yaşadıkları toplumu tam tanımamalarına bağlıyorum. Ama o da düzelir gibime geliyor. Gelişmekte olan ülkeyiz zaten, geri geri gitmek gibi bir imkanımız da yok.

1 Beğeni

Ben buraya bu videoyu koyup devam edeyim.

4 Beğeni

İzledim, çok doğru. Etrafta o kadar gereksiz kitaplar var ki.

Ülkede çoğumuz, buna ben de dahil yazmayı bir hobi şeklinde yürütüyoruz. Çünkü buna mecburuz. Her şeyi bırakıp sadece yazmaya yoğunlaştığımız takdirde aç kalacağımızı biliyoruz :slightly_smiling_face: Bu da haliyle insanın üretkenliğini ciddi manda azaltıyor. Bugün sadece yazmaktan geçimini sağlayan çok az yazar var ve onlar da ellerindeki bu kazanımı kaybetmemek için her şeyi yapıyor.

Sektörün bu işe pek sanatsal yaklaştığını sanmıyorum :slightly_smiling_face: Daha çok ticari yaklaşıyor, neticede sektör de bu işten ekmek yiyor.

Bana sorarsanız bu işte en kolay şey İYİ YAZMAK. İYİ YAZMAK tan daha önemli şeyler var :slightly_smiling_face: Reklam, kulis, lobi vs…

Ama tüm bunlara rağmen yazmak benim için bir kumar. Bırakamıyorum. Belki bir gün ben de kazanırım, hep kasa kazanacak değil ya! O yüzden fazla düşünmeden yazmaya devam ediyorum… Yazarken düşünüyorum ama :slightly_smiling_face:

@Judjag selam,

Yorumum yanlışlıkla size cevap niteliğinde oldu. Sonra da düzeltemedim :slightly_smiling_face: kolay gelsin görüşürüz.

2 Beğeni

@Judjag selam,

Yorumum yanlışlıkla size cevap niteliğinde oldu. Sonra da düzeltemedim :slightly_smiling_face: kolay gelsin görüşürüz.

Selam sorun değil ben de yazmak istiyorum ama iyi yazamıyorum inşallah iyi yazma aşamasına ben de gelirim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim İyi bir video.

1 Beğeni

Rica ederim.:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

Yalnız bu kitap benim büyüleri geçirmiyor bilginiz olsun. Onun için benim yazmamış olduğum kitabı almanız lazım. :buyucu: