Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Teşekkür ederim hemen kontrol ediyorum.

2 Beğeni

https://www.dilekkitap.com/2-tl-kitaplar-pmk3?syf=4

Siteyi duyan var mı ? 2-3-4-5-6 liraya kitaplar var

2 Beğeni

Ucuzkitapal diye bir site vardı ona benzettim. Maviçatı yayınlarından uzak durmanı öneririm.

1 Beğeni

6 Beğeni

Teşekkür ederim. Benim 3 yaşımda kızım var yakında 3 yaşına girecek .kitap okumasını çok istiyorum onun için kitaplar alıyorum okuma yazmayı öğrenince okusun :slight_smile:

Şimdilik yaşına göre kitaplar var onlara bakıyor

Birde aklıma takıldı bu maviçatı yayınlarından neden uzak durmalıyım

1 Beğeni

BKM’de Thomas Harris Hannibal Kitaplarından 1. 2. ve 4. kitaplar %65 indirimle 12TL’ye inmiş. 3. kitap %45 indimde 21 TL… Sanırım hepsi ciltli. Ciltsiz olan daha ucuz edisyonları sitede tükendi olarak gözükmekte.

https://www.bkmkitap.com/thomas-harris-kitaplari

Çevirileri konusunda bilgi sahibi olan var mıdır?

4 Beğeni

Ben okudum bir kitabını herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Tabi öyle çok rahatsız etmedikçe benim gözüme batmaz herşey bunu da belirteyim.

@CowardlyHero çevirileri çok kötüydü. Denemek için Bir İdam Mahkumunun Son Günü kitabını almıştım. Victor Hugo’dan soğudum o günden beri okuyamıyorum :joy:

6 Beğeni

Ben geçen ay 1-2-3’ü almıştım, ciltsiz, her biri 15 tl. Sonra BKM’nin, ciltli olanları 12.90’a indirdiğini öğrendim. Ama henüz okuyamadım. Dilerseniz, eve geçince sayfa görüntülerini gönderebilirim. Belki o şekilde bir fikir edinirsiniz çeviri konusunda

2 Beğeni

Ben denedim dün. İnstagram da reklamları dönüyor. Yolda diyo su anda . gelsın yazarım yıne buraya.

2 Beğeni

DH ve Ekşi’de Mavi Çatı yayınlarından uzak durun diyen çok sayıda yorum okudum. Bu nedenle bu yayınevinin bastığı kitaplardan hep uzak durdum…

Türk klasikleri için ( iş kültür, Ayrıntı gibi yayın evleri basmıyor olsaydı) şöyle bir kıstasım olurdu benim;

• Hangi baskıyı esas almışlar
  • Özgün baskıdan yeni baskıyı hazırlayanlar yazara, döneme, dile ( eski Türkçe) ne kadar hakim, uzmanlık (akademik) alanı ne?

2 gündür Mizancı Murat’ın Turfanda mı Yoksa Turfa mı kitabını okuyorum ( İş kültür) birincisi dili anlamak konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım, ikincisi Mizancı Murat ve Romanı ile ilgili verilen bilgileri muhtemelen başka bir yerde bulamazdım.

6 Beğeni

Haklısın, onları gördum. Arastırma yaptım ben de bıraz cok kotu yorumlar vardı. Zaten hiç onlardan almadım. Başka yayınevlerınden aldım. Bakalım nasıl gelecek.

2 Beğeni

Seri olarak benim de kütüphanemde bekleyen kitaplar arasında. İlginç bir şekilde bende de çeviri konusunda önyargı oluştu ve bir türlü elime alıp başlayasım gelmiyor.
Bu arada serinin okuma sırası hakkında bilgisi olan var mı? (Thomas Harris’in Hannibal Lecter serisi)

2 Beğeni

Kronolojik sıralama:

1. Hannibal Rising
  2. Red Dragon
  3. Silence of the Lambs
  4. Hannibal

Yayınlanma sıralaması:

1. Red Dragon
  2. The Silence of the Lambs
  3. Hannibal
  4. Hannibal Rising

Bu şekilde sıralaması var. Ben kronolojik olarak okumaya başlamıştım.

5 Beğeni

Bir de film çekim sıralaması var sanırım bu listelerden farklı olarak. :slight_smile:
1- The Silence Of The Lambs
2- Hannibal
3- Red Dragon
4- Hannibal Rising şeklindeydi sanırım.

4 Beğeni

Bu yayınevinden okuyan var mı? Çevirisinin iyi olduğunu duymuştum.

3 Beğeni

Yordam ın çevirilerine güvenebilirsin.

3 Beğeni

Yordam’ın çevirileri iyidir. Dahası okuduğum 600 küsur sayfalık Oblomov’da toplamda bir iki yazım yanlışı dışında editörlüğü de mükemmeldi.

5 Beğeni

Yordam kötü değildir ama özel bir sebebi yoksa yine de Anna Karenina’yı İş Bankası veya İletişimden de düşünebilirsiniz.

5 Beğeni

Teşekkürler arkadaşlar :slight_smile:
@erdo Sanırım burada paylaşılmıştı çevirilerin karşılaştırılmasıyla ilgili bir yazı. Aklımda Hasan Ali Ediz en iyisi diye kalmış. Sanırım Yordam’ı tercih edeceğim.

4 Beğeni

Hepsi Burada
Doğan Kitap 3 Kitap Sadece 14,90 TL öde Kampanyası
—www.hepsiburada.com/dogan-kitap-3-kitap-kampanyasi-c-80549092?filtreler=satici:Hepsiburada----
Aynı kitaptan 3 tane aldığımızda da toplam 14.90 ödeme yapıyoruz. Toplamda 184 çeşit kitap için geçerli ve indirim oranı %0’dan %64’e kadar.
50 TL ve üstü kargo bedava, 50 TL altı kargo 4,90 TL.

1 Beğeni