Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

İblis Döngüsü tam set 100 lira (pazarlik yapın yine de, bedava kargo falan da isteyin)

2 Beğeni

Kupon vs. ile daha uyguna alınabilir.

5 Beğeni

İdefix indirim kodların neredeyse hepsini patlatmış. :disappointed_relieved:

1 Beğeni
  1. 50 TL Hediye Çeki ve 25 TL kitap sepete eklenir.
    42C60CE7 veya IDF10 kodu kullanılır.
  2. Sepete 75 TL kitap eklenir. Ödemeye 50 TL Hediye Çeki eklenir.
    42C60CE7 veya IDF10 kodu kullanılır.
    İki işlem sonucunda 80 TL ödeme yapılır ve 100 TL değerinde kitap alınır. Kitaplar indirimli fiyatlar üzerinden %20 yirmi indirimli alınır.
    Örnek 1: Tümü %40 indirimli olan kitaplar ekstradan %12 daha inerek %52 indirimle alınır.
    Örnek 2: Tümü %35 indirimli olan kitaplar ekstradan %13 daha inerek %48 indirimle alınır.
    Örnek 3: Tümü %30 indirimli olan kitaplar ekstradan %14 daha inerek %44 indirimle alınır.
    Örnek 4: Tümü %25 indirimli olan kitaplar ekstradan %15 daha inerek %40 indirimle alınır.
    Örnek 5: Tümü %50 indirimli olan kitaplar ekstradan %10 daha inerek %60 indirimle alınır.

Not: benzer olarak 20/150 kodunu kullanarak 1. sepette 100 TL Hediye Çeki+50 TL kitap alınır. 2. sepete 150 TL kitap eklenip ödemeye Hediye Çeki eklenerek gerçekleştirilebilir. Burada da 200 TL değerinde kitap 160 TL ödenerek alınmış olur. İndirim miktarı yukarıdaki hesabın aynısıdır.
0031AB7F KARGO BEDAVA IDEFIX
42C60CE7 75+ 10 TL IDEFIX
IDF10 75+ 10 TL IDEFIX
PICODI20IDE 150+TL 20 TL IDEFIX

8 Beğeni

“Kitap linki paylasiyorsunuz, neden sucuk cikiyor?” diye soracaktim ki… yine reklamlarin azizligine ugramisim. @galeme sizin sucuklar geldi mi bari? Sucuklarin artik bana ne garezi varsa…

5 Beğeni

Hesabınızda hata var… Yüzde 50 + yüzde 50 indirim olursa sizin hesabınıza göre yüzde 100 indirim almış oluruz ama böyle olmaz. Yüzde 75 indirim almış oluruz. :slight_smile:

Yani yüzde 40’lık bir indirimi olan kitaplardan aldığımızda yapılacak ekstra yüzde 12’lik indirim kitap adetine bölünmelidir. Yani diyelim 6 kitap var ise her biri yüzde 2 daha indirimli hale gelir. Böylece aslında kitap başına indirim oranımız yüzde 42 olur. Ortalaması da doğal olarak yüzde 42 olacaktır. Yani aslında %52lik bir indirim sağlamış olmayacağız. Yani en basitinden 100 tllik kitapları 80 tlye almışsanız yüzde 20 kâr etmişsiniz demektir. :smiley:

3 Beğeni

*Kitap %40 indirimle satılıyor.
**Yani fiyatının %60 değeriyle.

Biz bu alışverişte 100 Liralık kitapları 80 Liraya almıştık.(İki tane 75 Liralık sepette iki sefer 10 TL indirim kodu kullanıyoruz. 1. sepette aldığımız 50 TL hediye çekini 2. sepette kullanıyoruz. 1. sepette 65 Lira ödüyoruz. 2. sepette ise daha önce aldığımız 50 TL Hediye Çekini kullandığımızdan 15 Lira ödüyoruz. 15TL + 65TL = 80TL) Burada indirimli fiyatın %20’si kadar indirim yapılıyor. Yani %60’ın %20’si. Bu da %20x%60= %12 indirim yapıyor. Daha önce de %40 indirimimiz vardı ve ikisinin toplamı %52 yapıyor.

Daha açıkçası yaklaşık 167 liralık kitaplar %40 indirimle 100 Liraya satılıyor. Biz ise 80 Liraya alıyoruz.
80/167 ise %48 yapıyor. Bu %48 ödediğimiz oran olduğundan indirim miktarı %100-%48=%52 oluyor.

Bu arada %50 + %50 =%75 yapıyor.

1 Beğeni

Wallahi hayatımda sucuk yemedim fakat yumurtayı her gün yerim.:joy:

2 Beğeni

Tamam ben yüzde 60’dan yüzde 20 aldığınızı kaçırmışım. :joy:

2 Beğeni

@Asli_Dagli nedense sizinle bana yemek reklamı çok çıkıyor, bu bizim genelde aç olduğumuz anlamına mı gelir yoksa bu ara “yemek sepetine” sardığımız anlamına mı?

:grinning:

5 Beğeni

Geldi ama kargoda gelirken biraz ezilmeler olmuş. Orta kısmında da biraz burkulma var.
Aldığı Sucukların Temini ve Gönderimi Sırasında Bunalanlar Platformu konusunda daha detaylı bir şekilde yazdım.

13 Beğeni

Bana da sürekli sucuk reklamı çıkıyor. Mesela şuan var.

5 Beğeni

@alper Kitap yetişsin diye son on gündür ilk defa bugün yemek yaptım. Her gün 4 saat kadar uyuyor, kahvenin babasını ağlatıyor ve sanırım günde iki kere filan Yemeksepeti’nden çorba söylüyorum. Eğer bu reklamlar Yemeksepeti’nden ötürü çıkıyorsa yakında, “Al gözünü seveyim ye şunu, bayılıp kalacaksın,” diye sucuğu elime tutuşturacaklardır.

@galeme Sucuklarınızın ezilmesinden ötürü üzgünüm.

@Estranged Sucukların musallat olduğu tek ben değilsem hakikaten memnun olacağım. Arama geçmişini filan temizlesem bile paçamı bırakmıyorlar.

6 Beğeni

Sayenizde canım sucuk istiyor. @Asli_Dagli, @alper, @Estranged, @galeme. Sabahları da sucuk yemeyi severim şimdi. :joy:

6 Beğeni

Şimdi…
İzmir Ankara arası otobüs bileti alınır, otobüse binilir. Afyon da mola verince sucuklar alınır. Ankara’da…
Hadi yine iyisiniz yumurta ve tava benden :slight_smile:

6 Beğeni

Bir tek 1986 yapımı Manhunter eksik kalmış onu da ben ekliyim. İlk Red Dragon uyarlamasıdır. :slight_smile:

2 Beğeni

2 yıldır Android telefon kullanıcısıyım ve Google’ın çirkef ve alakam olmayan reklam politikasından (musically, azar, moba oyunlar, bankalar, akp, zubizu vb rezaletleri) kullanmaya başladığım ilk ayda tükendim. İlk ayın sonunda kendimce yararlı bulduğum ve yaklaşık iki yıldır zihin sağlığımı korumama yardımcı olan ssçenekleri size de önereyim: Yandex Korumalı Browser + AdGuard Content Blocker ve YouTube Vanced. Eğer Samsung telefon kullanıcısıysanız Chrome belası yerine Samsung’un kendi internet tarayıcısını da AdGuard ile beraber kullanmak keyif veren bir deneyim.

2 Beğeni

Reklamın sağ üst kısmında x işareti var, oraya basıp bu reklamı bir daha görmek istemiyorumu seçin.
Birkaç reklam hariç bu işlemi yaptığımda o reklamı bir daha görmüyorum.

2 Beğeni

Bak o benim gözümden kaçmış, haberim yok öyle bir filmin varlığından. Hemen araştırayım. Teşekkürlerler.

1 Beğeni

Aslında tam olarak google’ın saçma sapan reklamlarda suçu yok. Asıl sıkıntı reklam veren firmanın doğru anahtar kelimeleri girememesi olabilir. Mesela bana 2 haftadır idefix reklamı dönüyor ve kitap olarak Aşk Aptallığı, Carol Gömülmeden, Madde 22, Yakın, Saatleri Ayarlama enstitüsü’nü gösteriyor. Burada evet idefix siteme girenler ilgilendikleri kitapları görsünler ve alsınlar diyor ama ama ben bu kitapları satın aldıktan sonra reklamda göstermeye başladı. Adamlarda benim bu kitapları satın aldığım da belli aslında bana bunları satın aldıysam, Josh Malerman’ın ve Tanpınar’ın başka kitaplarını göstermeleri lazım ya da Jaguar kitaptaptan herhangi bir kitap. yani aldığım kitaba benzer kitaplar göstermesi lazım iken. idefix’in tuttuğu reklam ajansı yüzünden ben satın aldığım kitapları reklam olarak satın aldıktan sonra görüyorum. Google’ın yapay zekası çok iyi çalışıyor aslında ama girdileri doğru giremedikten sonra hiçbir anlamı yok. Şirket patronları için God of War, Pubg, Clash of Clans, LoL hepsi aynı şey o yüzden reklam vermek için girileri hatalı oluyor sonuç olarak paralarını boşa saçarak bize saçma reklamlar gösteriyorlar. Muhtemelen @Asli_Dagli yemeksepetinden kaşarlı tost söyledi ve reklam veren tostta sucuk olur diyerek tost aratan herkese sucuk satalım diyerek ona göre anlamsız reklam verdi.

Burada Google savunulmamıştır adamlar her türlü bizi bizden daha iyi tanıyor. Ama reklam veren şirketleri dedeler yönettiği için ve hala Madmen dünyasında yaşadığımızı zannediyorlar.

2 Beğeni