Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Katılıyorum bence de bir sorun var.

Bunlar hep @erdo’nun oyunu :joy::joy:

3 Beğeni

Bence de :smiley: :smiley: :smiley:

Bana kalırsa artık alışveriş siteleri kitapların künye bilgilerine sayfa sayısı ile birlikte kitabın gramaj bilgilerini de versinler. Böylece kitapçım.biz paketleri açılmadan terazi ile doğrulanabilir :smiley: :smiley:

3 Beğeni

https://www.ilknokta.com/ransom-riggs/bayan-peregrine-seti.htm
Yeniden stoklara gelmiş.

1 Beğeni

3 cilt derken, sert kapak mı?

2 Beğeni

Hayır bunlar ince kapak.Metis yayınları sadece Yüzüklerin efendisi özel baskıyı ciltli çıkardı.

2 Beğeni

Bugun beni aradılar onay istediler. Kargonuzu en kısa zamanda hazırlayıp yollıycaz dediler. Eksik sipariş asla olmayacaktır diye de bilgi verdiler. Bakalım çarşamba günü elimde olacak. Kontrol edip hemen yazarım yorumumu buraya

1 Beğeni

Yukarıdaki mesajlara bir göz gezdirdim de “Ne mesaj yazarmışım be?” dedim kendi kedime… Mesajım ise şuydu:

Tufan koparmış bu iki satırlık mesajım, dehşetengiz bir tartışma yaratmış. E bravo bana yani…

Öncelikle yazdıklarımın arkasındayım. Çünkü ben bir Tolkien hayranı, kitaplarının toplayıcısıyım. Hatta donunu satsalar onu da alırım; o derece yani (belki kimileri farkında değil ama benim gibi birçok kişi var bu ülkede)… Bu benim zevkim, kimseyi ilgilendirmez. Yüzüklerin Efendisi’nin yayın hakları Metis’te olduğuna göre bu yayınevinden de -tıpkı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi- özel basımlar, ilgi çekici edisyonlar beklerim. Buna da kimse karışamaz; benim isteklerimden kime ne? Metis böyle baskılar yapar ya da yapmaz, o da onun bileceği iş… Ama yıllardır ekmeğini yediği Yüzüklerin Efendisi’ni koleksiyonerleri mutlu edecek baskılar biçiminde sunması da gerekir artık…

İthaki hakkında sözler de var. İthaki çapsız bir yayınevidir demek “yiğidi öldürmek, üstüne bir de hakkını yemek” demektir. İthaki fantastik ve bilimkurgu kitaplarını (tabi diğer türlerde de yayınları tonlarca) yayınlıyor ve yayınlamakta ısrar ediyor. Bu da bizim gibi bu türlere karşı açlık çeken okuyucuları mutlu ediyor. Aksadığı yanlar var mı peki; elbette var… Hangi yayınevinin yok ki? Ayrıca İthaki’nin fiyatları birçok yayınevine göre daha makul. Elbette İthaki bu tür haksız ve aşağılayıcı eleştirilere önem vermeyecektir. Çünkü kendisi rotasını belirlemiş, kaliteli editör ve çevirmenlere sahip, görmüş geçirmiş, oturaklı bir yayınevidir…

Kapanış:

• Ey Metis! Senin gibi büyük bir yayınevinden Tolkien için özel baskılar bekliyoruz artık. Sesimizi duy!
  • Ey İthaki! Seni seviyoruz! Yolundan sapma. Bizi fantastik kurguya, gotiğe, bilimkurguya boğmaya devam et!

Vesselam…

18 Beğeni

Ben de çeşitli kapakları, baskıları toplamayı severim. Örnegin Hobbit’in galiba 6 farklı baskısı var bende. Ana dilim dışında başka bir lisanda okuyabilsem okuyabildiğim tüm dildeki baskılarını da toplardım

Özel baskı, sert kapak, numaralı baskı, bir yazarın tüm kitapları, o kitapların farklı baskıları vb. bu bir zevk meselesi.

9 Beğeni

Yeri gelmişken Hobbit’in Türkiye’deki farklı kapaklarını bir hatırlayalım (iki çizgi romanı ve "J.R.R. Tolkien’den HOBBIT Resimleri"ni katmadım)

13 Beğeni

Çok güzel bu

https://www.amazon.co.uk/Lord-Rings-J-R-Tolkien/dp/0007525540/ref=sr_1_5?crid=1V9C3QGPCIOA4&keywords=game+of+thrones+illustrated+edition&qid=1557758676&s=gateway&sprefix=Game+of+Thrones+ill%2Caps%2C435&sr=8-5

4 Beğeni

5 Beğeni

Olaylara saf mantık açısından bakarsanız ömrünüzün sonuna değin, istediğiniz herhangi bir zaman kütüphaneden alıp okuyabileceğiniz LOTR’i neden para verip alıp kitaplığınıza koyduğunuzun da mantıklı bir açıklamasını yapamazsınız. İnsanın kitabı okuduktan sonra kitaplığına koyması ne kadar normal ise, kitabın kırmızısının yerine mavisine sahip olmak istemeside o kadar normaldir, Haliyle saf mantıkla olaylara yaklaşmak yanlıştır.

Ayrıca kitap kapak illüstrasyonları bir sanattır ve zaman içinde değişen kendi kültürü vardır. 70’lerin kitap kapakları tarzı farklıdır, 80’lerin tarzı farklıdır, 90’ların tarzı farklıdır. Bunlar insanlığın sanat ve kültür mirasıdır. Yani “ABC kitabının cicili bicili kapaklara ihtiyacı yok” mantığıyla hareket edilmesi bir sanat kültürünü ve mirasını yok etmekten başka bir işe yaramaz. LOTR örneğinden gidersek, LOTR’ın ilk İngiletere baskısının kapaklarıyla kıyasladığımızda Metisin şu an kullandığı kapaklar cicili bicilinin dahi ötesinde kalmaktadır.

Öte yandan bir serinin kitaplarını üstüste koyup ciltletmek, özellikle metis tarafından okura bu şekilde yedirilmeye çalışılsa da özel edisyon değildir. Aynı serinin tek ciltlik edisyonudur, çünkü kitap içinde sadece o edisyon için özel olarak tasarlanmış hiçbir şey yoktur. Özel edisyonun en güzel örneği Can yayınlarının bastığı 1984’dür. Ülke yayıncılığı adına atılmış çok değerli bir prestij adımıdır. Özel edisyonları alıp almamak okurun birleceği şeydir. Sonuçta hiçbir yayınevi “Ben bu kitabı sadece özel edisyon olatak basıcam, okumak istiyorsanız seve seve özel edisyon alacaksınız” demiyor.

11 Beğeni

Hayır karton kapak. Ben iki ay önce her bir kitabını yaklaşık 30 tl’ye almıştım. Şu an bayağı hesaplı görünüyor.

1 Beğeni

Ağzınıza sağlık. Yazara ait çamaşır vb satışı sözkonusu olursa açık artırmada karşınıza çıkarım sanırım. Fiyat uçarsa ortaklaşa alır ortadan keser paylaşırız olmaz mı üstat?

4 Beğeni

Elbette dostum, elbette… :+1:

3 Beğeni

Şu anda bkm kitap da 5 lira 1 lira kargo ücreti 6 liraya geliyor

1 Beğeni

Bunu da düşünenler olabilir. 5 tl diyor.

Ayrıca Thomas Harris’in ciltli kitapları da 12.90 arkadaşlar. Bu aralar çok alan gördüm. Değerlendirmek isteyenlere duyurulur. Sadece bir kitabı 22 tl civarında.

https://www.bkmkitap.com/kizil-ejder-ciltli
https://www.bkmkitap.com/kuzularin-sessizligi-ciltli
https://www.bkmkitap.com/hannibal-doguyor-ciltli
https://www.bkmkitap.com/hannibal-284978

6 Beğeni

Sen paylaşınca Hannibal Ciltli de 12,90’a düştü sandım

1 Beğeni

Diğerlerinin hatrına onu da 21,42’den aldık. Bu arada ben kitapları bitirdim, belki 1-2 cümle yazarım bu gece seri ile ilgili

4 Beğeni

Bekliyoruz :slight_smile: Ben o da düşer diye beklettim onu.

1 Beğeni