Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Antik yakındoğu kitabının indirimli hali ne kadardı? (Senin paylaştığın)

1 Beğeni

40 TL’ydi. İndirim kodlarıyla kargo dahil 28’e geldi.

1 Beğeni

Faturanı paylaşır mısın?

1 Beğeni

Anlamadım, hocam…

Vay arkadaş, bir de kaç TL’ye aldığımı kanıtlamam mı gerekecek? Şu anda ne diyeceğimi bilmiyorum.

Bu arada illa kanıt istiyorsanız, özelden yazın göstereyim.

1 Beğeni

Antik Yakındoğu’yu indirimli bulmuştum ama ortalık karışmış. Hiç paylaşmayayım en iyisi. :joy:

5 Beğeni

Genel olarak baktığımda fiyatlarını uygun buldum piyasaya göre. Serbest piyasa sonuçta. Burayı takip eden çok sahaf var ve onların çok daha acımasız fiyatlara koyduğunu gördüm kitapları. Yüzyılın Bilimkurgu Öyküleri kitabı basılmayacak denildiğinde elinde olanların bazıları 600-700 tlden kapı açmaya başladı. Kitap şu an 350 tl dolaylarında. Bana kalırsa fazla ama kişi elindeki ürüne isterse 70.000 diyebilir. :slight_smile: Sınırlı sayı baskı ürünleri de gördük.

Ticaret fırsatları değerlendirmektir bir yerde. Kimisi bunu etik olarak yapar kimisi etik olmayarak yapar ama insanlar bundan para kazanıyor.

Ben belli oranlarda kâr alınan satışları yanlış bulmuyorum. Piyasa böyledir. Sadece kitap olarak değil bu durum. Bugün ben de ticaretle uğraştığımdan biliyorum bunu. Örneğin bir kalemi bir yer 21 tlden veriyor. Araştırınca 12 tlden bulabiliyorsun. Öbür adama gidip kızabilir miyiz? Bence yapamayız. Biraz daha araştırınca aynı kalemi 8 tlden de bulabiliyorsun mesela. Bu durumda iş tüketiciye kalıyor. Her üründe pazarlık payı vardır. Ben bu ürünü 5’den alıp 15’den satsam kim bana ne diyebilir ki? Piyasada 21’e de var sonuçta. ^^

Örneğin Tolkien 39 dan konmuş. Tükenmiş ve bir daha basılmayacak deniliyor. Kitabın liste fiyatı 45. Düz bir indirim olduğunu düşünürsek eğer kitap taş çatlasa 30 olur. Azcık pazarlık yaptık diyelim. Kargo dahil 39’dan aldık. Satıcı 28’den almış olsun. 31 tl kargo dahil ödemiş olur. Kazanacağı miktar 8 tl. Bana uygun geliyor. Etiket fiyatını geçmediği sürece uygun. Bugün fiziksel bir mağazada bu kitap olsa 45’den verecek. O zaman fiziksel mağazalar da fırsatçıdır demeliyiz. :slight_smile: Fiyat 90-100 olsaydı anlayabilirdim.

Diğer açıdan buradaki konulara da saldırılmamalı. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. İsteyen istediği fiyata satar ve isteyen de istediği fiyattan alır. Araştırma yapar. :slight_smile:

Örneğin ben forumda çok kişiden alışveriş yaptım. Hepsiyle de gayet güzel anlaştım. Çok uçuk bir fiyata almadım hiçbir ürünü. Hepsinde ciddi alıcı olunca gayet fiyatlar düşüyor.

9 Beğeni

Kaça buldun. 28 liranın üstündeyse indirim olarak kabul etmiyoruz :slight_smile:

2 Beğeni

Dediğim şeyin anlaşılmadığını düşünüyorum. Benim derdim fiyatla değil ki. Burada birbirimizin faydalanması için paylaşımlarda bulunuyoruz ama bundan daha biz faydalanamadan stok kalmıyor. Biz yardımlaşma amacı güderken birileri bundan kar sağlıyor, ister 1 TL olsun, ister 20. Ve bu arkadaşlar yüzünden alamayanlar oluyor. Benim derdim bu.

Bir daha bu konuda herhangi bir cevap vermeyeceğim. İnsanlar yukarıdakileri okurlar, istedikleri gibi düşünürler, kendilerine kalmış.

Son bir gözlemimi paylaşayım da öyle susayım bari. Gördüğüm kadarıyla KayıpRıhtım, özellikle son aylarda, kitap satış sitesine ve sahafların uğrak mekanına dönmüş durumda. Ve kalite gittikçe diğer forumlara doğru kayıyor. İvedilikle eski güzel günlere dönmesini dilerim.

13 Beğeni

Bu platformun herkese açık bir yer olduğunu hesaba katmıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. İnsanlar üye dahi olmadan yazılanları okuyabiliyor sanırım. Bunları göz önünde bulundurarak paylaşım yapmanız veya yapmamanız gerekiyor bence.

Bu durumdan bu kadar rahatsızsanız keşfettiğiniz indirim fırsatlarını özel mesaj ile veya mail ile sadece yararlanmasını istediğiniz kişilere gönderin, çünkü herkese açık bir platformda paylaşım yapıp insanlar bunu suistimal ediyor demenin bir anlamı yok bence.

2 Beğeni

Maalesef, forumda pek kimseyi tanımıyorum. Belki bu paylaşımı görür de, bir daha yapmaz diye paylaştım.

1 Beğeni

Teşekkür ederim o Tolkien linkini paylaştığınız için. Sayenizde bulabildim. Baktığım kadarıyla sizin sayenizde alan birkaç kişi daha oldu. Bence burayı bırakmamalısınız. Sadece sahaflar değil normal kişiler de bu kitaba sahip oldu.

11 Beğeni

Sanırım arkadaş ‘stokçuluk’ yapılmasına ve böylece sitelerde veya kitapçılarda kitapların tükenmesine sebebiyet vermiş olmalarına tepki gösteriyor. Yani tepkisi fiyatlara değil öncelikle. Ben böyle anladım.

7 Beğeni

Baştan beri bunu söylüyorum da, sağolsunlar, sürekli konuyu fiyata getiriyorlar.

4 Beğeni

Konuyu takip ediyordum, sırf şu adama hak verdiğimi belirtmek için üyelik açtım. Adam burada alıp okuyacak olan kitaba değer veren kişilerin değil, kâr amacı güden insanların alıyor olmasına sitem ediyor. Mesele 3’ün 5’in hesabı değil. Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.

10 Beğeni

Sitem ettiği kişi kötü birisi değil ve Tolkien kitabını da pahalı vermiyor. O fotoğrafdaki kişiden ziyade 60-70 lira yazıp %100 kâr edenler var. Asıl tepki onlara olmalı

Kitabı satan kişi zaten sahaf değil.

1 Beğeni

Ben tepkiyi bir kişi üstünden genele verdiğini düşünüyorum. Hani o belki son damla olmuştur. Bu şekilde bakmak gerekiyor.

5 Beğeni

Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Siteminizi anlıyorum. Ama aynı sşte içinde 90 lira etiketle aynı kitsbı satanlarıda ifşa edin burda.

1 Beğeni

Tabi birde o var tabi. İnsan sinirlenince ilk gördüğüne çatarmış.

2 Beğeni

Bugün 100. kez yazdım ama fiyatın umurumda olmadığını tekrar söylüyorum. Daha da hiçbir şeyle uğraşmak istemiyorum, sıkıldım.

1 Beğeni

Konuyu meşgul edeceğim ama sormam gerek.

BKM Kitap siparişimi iptal edeli 3 gün oldu ama hesabıma para iadesi gerçekleşmedi. Dün attığım maile de bir yanıt gelmedi. Aynı tecrübeye sahip biri bilgilendirebilir mi rica etsem.

1 Beğeni