Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

İyi yapmışsın. Rica ederim

2 Beğeni

Cümleten hayırlı olsun :slight_smile:

4 Beğeni

Okuoku da Demir druid serisi indirimde.

4 Beğeni

Stoklara düşmüş almak isteyen olursa tek bu sitede var.

3 Beğeni

kitapyurdu.com ile yapıcağınız alışverişlerinizde indirim sağlayabilirim platin hesabım var sizin için sipariş verebilirim

1 Beğeni

Merhaba Görkem,

Yaptığın teklifin belli bir ücret karşılığında olduğunu gördüm. Bizler burada her türlü dayanışmayı ve birbirimize çıkar gözetmeksizin dostça yardım eden bir kitleden oluşuyoruz. Eğer içimizden birisinin platin hesaba ihtiyacı olursa Rıhtım Sakinleri seve seve yardımcı olurlar. Seni bu konuda bilgilendirmek istedim. :slight_smile:

7 Beğeni

belli bir ücret karşılığında değil ücretsiz olarak yapmak istedim

1 Beğeni

Biraz önce sildiğim mesajında ücret gördüm. Eğer sen de yardımcı olmaya karar verdiysen burada yazman yeterli olacaktır. Forum kurallarımız gereği farklı başlıklarda aynı mesajı atman maalesef yasak. Eğer ihtiyacı olan arkadaşımız olursa seninle özelden iletişime geçecektir.

4 Beğeni

evet ilk önce 1 tl değerinde ücret talep ettim ama şimdi etmiyorum. Sadece yardımcı olmak istedim

2 Beğeni

Gençlik ve Spor bakanlığı koşulsuz şartsız duyurudaki kitaplardan birini hediye gönderiyormuş. Duyurudaki hesaba dm yoluyla adres telefon bilgilerinizi vererek kitap isteyebilirsiniz.

8 Beğeni

Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nü istedim bakalım gelecek mi. Teşekkürler haber verdiğiniz için.

2 Beğeni

Yıllardır koca koca kütüphanelerde kitaplar bedava? Forumda bile kaçtır ki kütüphane kullanma yüzdesi? Üstüne böyle bir yardımseverliğe gerek var mıydı?

Ben bunu desteklemiyorum açıkcası. İnsanlar bedava şeylerin kıymetini bilmiyor. Özellikle devlet okullarında dağıtılan ders kitaplarının poşet poşet verilip yıl sonunda tertemiz geri dönmesi eğitim sistemine atılmış güzel düşünülmüş kazıklardan birisi.

2 Beğeni

Kütüphaneye gitmeyi seviyorum, yıllardır giderim, hatta çocukluk hayalimdi mimar olup her yere kütüphaneler inşa etmek. Ayrıca bunun yardımseverlik olduğunu da düşünmüyorum. Sonuçta sadece “isteyen” insanlara istedikleri bir kitabı gönderecekler, seçim bizim. Ayrıca ders kitaplarının tertemiz geri dönmesinin sebebinin bedava olmasından değil genelde içlerinin tabiri caizse boş olmasından ya da düşük seviyelerinden kaynaklandığını düşünüyorum. Çünkü bazı seneler güzel kitaplar basıyorlardı ve biz sınıfça kullanıyorduk. Hatırlıyorum üniversite sınavında soru çıkar diye ders kitaplarını yalayıp yutmuştuk hepimiz.

1 Beğeni

Bedava olduğu için insanlar içinin boş olduğunu düşünüyor olabilir mi? Hadi siz belli bir kapasitenin üstündesiniz ama 10 IQ’lu insanlar bile o kitaplara sahip olabiliyor, değerini kıymetini bilmiyor.

2 Beğeni

Evet haklısınız, o kitapları da bu kampanyadaki gibi isteğe bağlı hale getirebilirler gerçi bizim insanlarımız bedava diye hemen atlarlar ona da ama neyse. Of şu an kendimle çelişmiş olabilirim. Kafamı karıştırdınız, teşekkürler :smile: Evet bedava şeylerin kiymeti bilinmiyor diye düşünmeye başlıyorum ama bunların tamamen kişilikle ilgili olduğunu düşünüyorum ve hala yardımseverlik olarak algılamıyorum. Neyse ben bir yerde okudum sizi de haberdar etmek istedim hepsi bu. Katılıp katılmamak size kalmış.
Ayrıca forumları sevme sebebim sanırım böyle farklı düşünceler, eleştiriler görüp başka başka bakış açıları kazanmak, o yüzden teşekkürler

3 Beğeni

Yok canım biz size teşekkür ederiz. Forumda kayıtlı/kayıtsız birçok yararlanacak arkadaşımızı haberdar etmiş oldunuz. Ben sadece bu paylaşımı görünce aklımda bu düşünceler canlandığı için beyin fırtınası yapmak istedim sizinle.

3 Beğeni

D&R 75/15 indirim kuponu: 0CFA1862 (bugün son günü)

1 Beğeni

Bu konuda yeterli bilginiz olmadan fikir ürettiğinizi düşünüyorum. O kitaplar yıllardır “boş” kitaplar. Zaten böyle olduğu için 1. sınıftan 12. sınıfa kadar herhangi bir kademeyle ilgili (oldukça uçuk fiyatlara) yardımcı kitaplar piyasada ilgi görüyor (elbette siz argümanınızı desteklemek için o kitapların ilgi görmesini de bedava değil uçuk fiyatlı olmalarına bağlayacaksınız :slightly_smiling_face: ).

İlk defa geçen sene milli eğitim bakanlığı kendisi bir ekip ayarlayıp kitaplar yazdırdı ve incelediğim kadarıyla gerçekten özenli bir çalışma olmuş. Öte yandan şimdiye kadar rastgele birden fazla yayınevine, birden fazla kalitesiz kitap yazdırılıyor ve okullara bunlar dağıtılıyordu. Ki sanırım hala tüm ülkeye o meb kitaplarından verilemiyor, çoğu okul yine rastgele yayınevlerinin yazdığı kitaplardan alıyor.

4 Beğeni

E ben ne diyorum farklı şey mi diyorum? Yıllardır boş çünkü bu şekilde planlandı. Eski nesilin ders kitapları, defterleri kardeşe, akrabaya kadar geçermiş, tertemiz de tutarlarmış. Çünkü bilirlermiş eşyaların kıymetini. Şimdi herkese bol keseden dağıtmaya başlayınca içi boş da dolu da olsa kıymeti bilinmiyor. Bu dershanelerde dağıtılan dershane kitapları için de geçerli sadece ders kitapları için değil.

1 Beğeni

Öncelikle şunu düşünün her öğrenciye kitap veriliyor. Bu öğrencilerin içerisinde akademik ve temel becerileri en dipte olanda var en tepede olanda. Bu öğrencilerden kimlerin bu ders kitaplarına önem vereceğini, koruyacağını anlamak güç değil. Ders kitaplarına özen göstermeyen çocuklara isterseniz parayla ders kitabı aldırın, en fazla yapacağı şey kaybetmemek olacaktır. İkinci nokta ise okulların öğrencileri sınava hazırlamak zorundaymış gibi düşünülmesi. E düşünce bu olunca ezbere ve çok pratiğe dayalı bu sınav sisteminde ders kitapları yetersiz kalacaktır. Bu yüzden ders kitapları anlatılan konu için yetersiz demek haksızlık olacaktır.

Bedava olması eğitimde fırsat eşitliği açısından önemlidir, doğrudur. En nihayetinde sene sonları kitaplar toplatılıp geri dönüşüme gönderilir. Çünkü ders kitaplarını düzgün kullandığınızda sorularını çözdüğünüzde ikinci bir kişi o kitabı kullanamaz. (18 yaşını geçmiş bireyler için düşünmeyin, annesi babası cevap anahtarını kesip alan çocukları düşünün)

Ayrıca ülkemizde neredeyse her yıl konularda değişiklik olur bu sebeple eski kitapları kullanmak bilinçsiz öğrenciler için çok büyük sorun olacaktır.

Ama dediklerinize de hak veriyorum kitaplar bedava, disiplin yok dolayısıyla yaptıklarının sorumluluğunu almayan öğrenciler var. Okumanın bilmenin kıymeti yok. Sınıfta kalma neredeyse yok. Her puana üniversite bile var. Malesef durumumuz böyle.

3 Beğeni