Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

(Vulcan) #5881

İlknokta’nın paketlemesini beğenmiyorum. Kitapların kargoda hasar görme ihtimali çok yüksek. Muhtemelen pas gececeğim.

Son 3 ayda 3. İthaki %50 indirimi geliyor. Bunların sebebi ne olabilir acaba?? Depolar mı boşaltılmak isteniyor, malum bahardan beri çok yoğun matbaa kaynaklı baskı şikayetleri vardı.

Ben İthaki hepsiburada indiriminden baya kitap aldım. Açıkçası kitaplarda baskı sorunu göremedim ama hepsiburada üzerinden ilk defa kitap almıştım ve bir daha bedava verseler almam. Kitapları herhangi bir koruma olmadan kargo poşetine itelemişler resmen. Kitapların hepsi taşıma sürecinden olduğu belli raddede mahvolmuş vaziyette geldi. İade süreçleriyle uğraşmayı sevmediğim için süreci işletmedim ama dediğim gibi yıllardır başka ürünler için kullandığım hepsiburada benim için kitap bağlamında başladığı gibi bitmiş oldu. İlknokta, ben en son sipariş verdiğimde paketlemesinde sorun yoktu. Kitapyurdu indiriminden de onlarca kitap aldım ama bir tanesi hasarlı gelmedi.

(Gökçe ) #5884

İstanbul Penguen Kitabevi’nde Yedikuleli Mansur kitabı 14 liraydı. Kampanya ne zaman biter bilemiyorum.

Hepsiburada kolay iadeden işlem yapın bence. Evinizden gelip teslim alıyor hepsiexpress, en azından İstanbul için iade etmesi kolay.

(Buğra) #5887

İthakiye çok fazla zam geldi, satışlar düşmüş olabilir. Eskiden bir bilim kurgu klasiği çıktığında puanlarını, konusunu falan çok kafaya takmadan “Beğenmesem bile destek olurum seri devam eder” diye düşünerek alıyordum kitabı mesela.

Uzun süredir seriden kitap alamadım, ilgimi çekenler için bile yüksek indirimler beklemek durumunda kalıyorum.

(Erdal) #5888

Geçen yaz daha fazla yayınevi %50 yapmıştı. Özellikle Altın ve Kırmızıkedi. İthaki yine tüm sitelerde bir tur %50 dönmüştü. Zaman Çarkı ve Bilimkurgu klasiklerinin çoğunu iki senedir öyle tamamladım.

İthaki %50 indiriminde İlknokta’dan yüklü bir alışveriş yapmayı düşünüyorum. Hiç denk gelmedim ama hediye çeki kupon kodu falan oluyor mu?

Hiç ilknokta kodu veya kuponu görmedim.

Ben de görmedim ama altta kod girme bölümü olunca şansımı denemek istedim. :smiley:

(Erdem Atik) #5892

Bir sorum olacaktı, malumunuz yarın İlknokta sitesinde indirim var :slight_smile: Hesabımı oluşturdum, fakat TC Kimlik Numaramı istedi, güvenli bir sitedir değil mi? İyidir yani :smiley:

Evet güvenli site hocam sıkıntı olmaz verebilirsiniz

(Erdem Atik) #5894

Tamamdır, teşekkür ederim :slight_smile:

( tansel) #5895

İdefix, D&R falan zorunlu tutmuyor tc numarasını ama boş bıraktığınız zaman faturada 11111111111 olarak basıyorlar. O şekil yapabilirsiniz bence vermek istemiyorsanız. Ki ben öyle yapmayı düşünüyorum yarın sipariş verirken. Ticari adres için vergi/tc no zorunlu fatura kesilmesi için ama bireysel alışverişte hiçbir yere vermedim bu zamana kadar istemediler.

(Erdem Atik) #5896

Kargo görevlisi kimliği doğrulamak isterse sıkıntı çıkmaz mı?

( tansel) #5897

Kargo görevlisinin kimliği doğrulamak gibi bir görevi yok ki. Siz evde olmayın ailenin başka bir üyesi sizin adınıza alabiliyor kargoyu. Ad-soyad birinci kıstas orada, soyadı aynı olan biri alabilir kargonuzu.

Hem zaten yakın zamanda değiştiyse bilemeyeceğim ama şahsa kesili faturada şahıs vergi mükellefi olmadığı için tc kimlik numarası zorunlu değil. Kurum adına kesilenlerde o fatura kullanılacağı için vergi no ya da tc no istiyorlar. Bize de zorunlu olsa ilknoktaya kalmadan daha büyük e-ticaret siteleri istemeye başlardı.

(Erdem Atik) #5899

Eğer evde olmazsan ve şubeye gidip almak istersem soruyorlar diye biliyorum. PTT görevlisi her geldiğinde benden TC istiyor :smiley:

TC kimlik numaranı vermek zorunda değilsin dostum. Boş geç. Kargo görevlisinin TC kimliğini istemesinin nedeni, ilknokta veya başka bir site ile ilgili değil, sadece kargonun kime teslim edildiğinin tespiti açısından önemli. Siparişi sen versen bile, Kargo görevlisi verdiğin adreste herhangi birine kimlik karşılığı teslim edebilir

(Erdem Atik) #5901

Yine de sorayım demiştim :slight_smile: teşekkürler