Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Yok yok, ben süre için maşallah demedim :grin::grin::grin:

2 Beğeni

Ooo büyük oynuyorum diyorsun :joy: Yoğun bir organize algı seziyorum. Bunlar hep Amerika’nın oyunları :joy:

2 Beğeni

Yüzde 40 Babil…

4 Beğeni

Cadılar bayramında kara cuma vasıtası ile %50 bekliyorum ama. Olur mu acaba?

1 Beğeni

Kara cuma’da oldu mu hatırlamıyorum ama son 1 yıl içerisinde 2-3 kez Altın yayınlarından yüzde 50 indirim oldu. Bir kez kitapyurdu (Platin günü kampanyası olabilir) galiba bir kez de yanlış hatırlamıyorsam idefix bilmem kaçıncı yıl kampanyasında olmuştu.

Yine olabilir, ben de Kara Kule serisinin eski baskıları var, yeni baskıları da alacağım özellikle idefix veya DR yüzde 50 kampanyası bekliyorum. (çek ve kod kullanmak için)

3 Beğeni

Sanırım siz King’in kitaplarını okumuştunuz, eğer okuduysanız kara kule serisinin 2. kitabının çevirisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Çeviri hakkında çok fazla olumsuz eleştiri okudum, okuma zevkini olumsuz etkileyecek bir çeviriye mi sahip sizce?

King okumaya başlamak istiyorum, sizce sadist, hayvan mezarlığı ve ruhlar dükkanı King’e başlamak için uygun mudur? :blush: Çok soru sordum kusura bakmayın :pray:t2:

1 Beğeni

Sizin “Üç’ün Çekilişi” sorunuzu ben cevaplayayım, söyle şimdi çeviri okuma zevkini bence baltalamıyor, fakat “acı duydu” diyebileceği her yerde “acı duyumsadı”, “gereksindi” gibi kelimeler rahatsız edebiliyor.

4 Beğeni

Teşekkür ederim yorumunuz için :pray:t2: Bilemedim şimdi ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım bir çeviride :sweat_smile: Kitapçıda 10-15 sayfa okuyup almak en iyisi sanırım.

Peki siz King’e hangi kitaplarla başlamak gerektiğini düşünüyorsunuz?

1 Beğeni

Tam şeffaf ı sipariş verdikten hemen sonra gördüm diye üzülüyodum ki kitapyurdundan daha ucuza aldığımı fark edip rahatladım :slight_smile:

2 Beğeni

Okumamın üzerinden çok uzun zaman geçti bu detayları hatırlamıyorum. Ama çok olumsuz bir durum olsaydı hatırlardım herhalde.

Hangi kitabından başlamalı konusu biraz öznel, Şimdi yazdığınız kitapların hepsi bana başlangıç için uygun gibi geliyor ama bu benim okumuş olmamdan kaynaklı olabilir. Her 3 kitap da King’in en sevilen ve en çok okunan kitaplarından.

Benim 90’ların sonuna doğru ilk okuduğum Stephen King kitabı galiba Rüyalar ve Karabasanlar olmuştu Belki kısa hikayelerin olduğu kitapları veya sayfa sayısı az kitaplar ile başlamak daha uygun olabilir.

2 Beğeni

Ben şu ana kadar King’den Kara Kule’nin ilk iki kitabını okudum. Galiba King’e başlamak için yanlış bir seçim yapmışım, en azından yorumlar o yönde :smiley: Bu soruya King konusunda daha bilgi sahibi biri cevap verse daha iyi olur :slight_smile:

2 Beğeni

King konusunda bilgili değilim daha bir kitabını okudum ama zamanında araştırmıştım Göz,Hayvan Mezarlığı kitapları ile başlanırsa daha iyi olduğunu okumuştum.Göz daha sonra okunursa beğenilmezmiş ondan ilk için uygunmuş.Ben Göz ile başlamıştım ilk romanı yani demiştim ki para kazanmak için yazmıştı onu sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

2 Beğeni

King’e Medyum, Hayvan Mezarlığı ve Çağrı romanlarından başlayabilirsiniz. Hayvan Mezarlığı’nı okurken ilk 100-150 sayfa sabretmeniz gerekebilir. Yada ben lisedeyken okuduğum için biraz sıkılmıştım. Ama sonrasında hikaye bomba gibi ilerliyor.

4 Beğeni

Teşekkürler @cornelian @annihilator

3 Beğeni

İthaki yayınları hepsiburada’da %50 indirimli.

3 Beğeni

Hasarlı kitap gönderiyoruz kampanyası hayırlı olsun :slight_smile:

11 Beğeni

Almayın, aldırtmayın. Kitapları kargo poşetine koyup yollayan sığ bir firma.

5 Beğeni

https://www.bim.com.tr/Categories/100/aktuel-urunler.aspx

BİM 'e Yarından itibaren İş bankası Çocuk klasikleri geliyor.Alınıp okullara bağış yapılabilir.

5 Beğeni

Yeni kapak.Eğer yeni kapak alan olursa fotoğraflayabilir mi? Punto kötü diye yorumlar okudum da.

3 Beğeni

Kitap büyük ihtimal matbaa aşamasında daha. Puntoyu kim görüp, kötü diye yorumlamış merak ettim.

3 Beğeni