Kitap Fırsat/Kampanya Alanı

Ben de İblis Döngüsü Serisi’ni umarak koştum ama olmadı maalesef. :joy:

Bu tür hareketleri Bilimkurgu kitaplarında da görmek istiyoruz.

6 Beğeni

Kampanya çok güzelmiş ama fantastik olduğu için tabii ki bir şey almayacağım.

Çok satanlarda indirim yapıyor. Aslında onların suçu yok ne satıyorsa ona yapıyorlar indirimi.

Valla tekel de olsun. Sanki kitap piyasası tekel değilmiş gibi tekel olur denmiş yukarıda. En çok satış yapan idefix, dr ve dr mağaza toplamda yüzde 65ini oluşturuyor kitap satışlarının. Ve hepsi turkuaz grubun.
Babil, eganba, odakitap ve en önemlisi emekkitap arasta’nın. Bir iki tane haricinde geneli hep grup şirketleri.

Amazon zamanında yyınevleri ebook fiyatlarını düşürmüyor diye sırf satabilmek için yüzde elli indirim yaptı ve yarısını kendi cebinden verdi. Bunu yapacak Türk şirketi yok. Kusura bakmayın ama şu an olan indirimi kaç senedir alışveriş yaparım 1 sitede bile görmedim. Mis gibi site. Olacaksa bu tekel olsun.

15 Beğeni

Onu yapsalar ellerinde stok kalmaz. :grinning:

Ne güzel kalmasın işte. :joy: Ayağımız alışsın.

1 Beğeni

Bunu gördüm ama bu set bildiğimiz “Cep Boy” boyutlarında. Haliyle yazı font boyutu epey küçük. Sert karton kapak da değil. O yüzden ben pas geçtim. Alacak olan arkadaşların aklında olsun.

1 Beğeni

Ben bundan almak isterim de, alacak başka biri varsa birlikte iki tane alıp fiyatı bölüşebiliriz yarı yarıya. Almak isteyen varsa yazsın.

Cep boy olduğunu bilmiyordum ama fiyatın bu kadar düşük ve 2 tane kampanyasına dahil olmasından dolayı biraz kıllandım. İngilizce olarak tek gördüğüm bu vardı sen sorunca yazayım dedim.

1 Beğeni

Kampanya biter korkusu ile mesajları okumadım ama Dune dahil mi değil mi biri yazabilir mi?

Dahil değil. Hp kitapları , Witcher, Tolkien kitapları öne çıkanlar

1 Beğeni

Kampanya ne zaman bitecek acep? Hoş bir şey çıkar diye almadan bekliyorum ama.

Çok doğru tespitler olmuş.
Dnr mağazaları bir kitabın satış rakamlarını doğrudan etkiliyor, kitap piyasası ellerinde resmen. Neyin satıp satmayacağına karar veriyorlar.
Amazon burda açılmadan hem Amerika hem Almanya üzerinden defalarca kullandığım bir site bir kere bile mağduriyet yaratmadığı gibi oldukça makul fiyatlar sundu.
Tekelleşmeye genel olarak karşıyız ama önce diğer sorunları halledelim.

2 Beğeni

Kesinlikle. Bu tekelleşme değil rekabettir bence.

1 Beğeni

Sanırsam tekelin anlamını bilmiyorsunuz. :grinning:İdefix’i falan sevmem -sahibinden dolayı- ama piyasada sadece Amazon kalırsa sorun olur demek istedim. Yoksa bu indirimler güzel tabiki de.

Yok biliyorum tekelin anlamını. Ama şu an zaten tekel kitap piyasası sadece siz farkında değilsiniz sanırım.

https://www.google.com/amp/s/odatv4.com/amp/drdan-kitap-almak-gorundugu-gibi-degil--21071937.html

Şu yazıyı bir okuyun baştan sona anlarsınız ne demek istediğimi. Bu çakallar yerine amazon tekel olsun. En azından müşteri memnuniyeti had safhada ve bu işi global pazarda yapıyorlar.

5 Beğeni

Ben aldım arkadaşım ile beraber. Bu fiyata tam seri özel set kitap bedava geldi bana. Üstelik yurtdışı fiyatı da şu an 70 dolar civarında. Seriye kitap eklenme durumu olsa da bence güzel set. Kitaplar geldiğinde incelemesini yaparım.

1 Beğeni

%50 indirimli halleriyle bile 435 tl tutan kitapları 235 tl’ye aldım. Vallahi böyle bir anlayışla tekelleşiceklerse ben tüm kitap alışverişlerimi Amazon üzerinden yapmaya hazırım. :joy::pray:t3:

3 Beğeni

İndirimli gözükmüyor fiyat neden acaba?

Yüzüklerin Efendisi özel baskısının kağıt kapaklı olanı var mı ? Benim bildiğim kadarıyla yok. Sipariş vereceğim şüpheye düştüm.