Kitap Fiyatlarındaki Aşırı Yükseliş

Az önce Amazon’dan kitap siparişi verdim ve gerçekten aynı şeyi hissettim. Verdiğim parayı başka bir ihtiyacımda mı kullansaydım acaba diye düşündüm. Hani sanki yüzler binler vermişim gibi üzüldüm. Ama gelecek olan zamlardan sonra da hiç alamayacağım diye endişelendiğimden istediğim bi kaç kitabı şimdiden toplamak istedim. Hala kararsızım kargoya verilene kadar düşüneceğim yine :joy:

4 Beğeni

Çelişkide kaldığınız durumlarda lütfen şu iki sözü hatırlayın:
Cengiz Han’dan “Bir gün almadığın her kitap için kendine küfredeceksiniz.”
Dostoyevski’den “Ne yaparsanız yapın, daima pişman öleceksiniz. Belki aldıklarınızdan, belki de almadıklarınızdan.”
:grinning:

5 Beğeni

Amerikada 33 dolar, İngilterede 23 sterlin

Bizde daha uygun olmalı diye düşünüyorum, ama olur mu bilmiyorum.

1 Beğeni

Aldıklarımızdan dolayı pişman değiliz. Aklımız hala alamadıklarımızda.

4 Beğeni

Aynen öyle ben de kendimi öyle teselli ettim dedim bak ilerde alamadığın zaman kendine çok kızarsın bence kalsın :joy: zaten çok düşünemeden ben hemen kargoya vermiş amazon. Çok hevesle beklediğim bi kargo olsa 10 günde gelmez ama. :grinning: Bu da belki evrenin bir mesajıdır dedim artık.

1 Beğeni

Ben YKY’nin yakın zamanda basacağını sanmıyorum, bir süre askıya almışlardır diye düşünüyorum.

1 Beğeni

İllüstrasyonlu ve ciltli Hobbit’i Aralık 2014’te 22.50 TL’ye almışım. Okuyayım dedim içinden satış fişi çıktı. Hem de internetten de değil D&R mağazasından almışım.

1 Beğeni

Geçen hafta 235 TL görüp ucuz kaldı diye şaşırmıştım, 100 TL zamlamışlar.

1 Beğeni

Bu serinin etiket fiyatı ne zaman bu rakamlara ulaştı. :frowning:

1 Beğeni

En azından kitabı alarak enflasyona karşı korundunuz. :grinning:

2 Beğeni

Böyle bir şeye denk geldim. Durmuyordu.

4 Beğeni

2 sene önce yaptığım yorum muhtemelen 2 sene sonra da güncelliğini koruyacak.

5 Beğeni

Aynen öyle :sweat_smile:. Avunduğum nokta o oluyor artık. Bugün aldın aldın yarına kalırsak her şey olabilir bak alamayabilirsin diyorum kendime. Bir de bir yandan artık ihtiyaç önceliği olan şeyler için liste yapmak zorunda kaldığımız için bazı kitapları ötelediğim oluyor. Misal 7-8 kitap alacaksak mecbur 2-3 e düşürüyorum, en çok hangini isterim diye sıralama yapıyorum. Sağ olsun Amazon arada bir indirim kodu tanımlıyor da zaman zaman piyasa altına aldığım kitaplar için ekstra bir sevincim oluyor. Çok üzücü bir durum aslında ama artık kanıksadım yani bu durumu. Ama nereye kadar böyle gider, kimler ne kadar dayanır bilemeyiz tabi. İnceldiği yerden kopacak gibi duruyor.

2 Beğeni

Amazon bana hiç kupon vermiyor. :cry: Yaklaşık 10 kitap alsam kütüphaneyi kapatacağım ama fiyatlar yüzüne izin alıp toptan bütün almak istediğim kitapları alamiyorum. 2019 yılında stajyer param ile 100₺ Halil Inalcık Devlet-i Aliyye tamamlamıştım. Şimdi 2 kitap 100₺. Kitap alırken artık eskisi gibi heyecanlı değilim.

2 Beğeni

Bir kaç hesap açarak deneyin ben de kendi hesabıma kupon alamıyorum. Annemi babamı 2. e-postamı kullandım anca öyle :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: Önceki senelerde iş bankası kültür yayınlarından aldığım kitapların fişine denk geldim yere çöküp bir kaç saniye hayatı sorguladım. Maalesef ki durum böyle olunca artık alternatif yolları deniyoruz nerde en çok indirim hemen oraya koşuyoruz. Saat 8 de de bazen Hepsiburada da çark falan döndürülüyor onları da takip edin illa bir yerde kazancınız olur :woman_shrugging:t2:

2 Beğeni

Amazon’da ki fiyatlar daha ucuz oluyor piyasayla göre.

2 Beğeni

Döviz artmaya başlıyor. Yılbaşından sonra muhtemelen Malazan’ın bugünkü fiyatını bile arayabiliriz.

2 Beğeni

İnstagram’dan yeni cildin çıktığını görünce hemen almaya gittim ve…

:frowning:

Çokça da sevdiğim bir seri. İnşallah amazona ucuza gelir

2 Beğeni

Marmaraçizgi kitapları amazona geliyor mu?
İngilizceleri hariç hiç görmedim. 3 ve 4. ciltlerin baskısını görmüştüm 220’ye pahalı diye almamıştım 4. cilt çıkınca yaklaşır muhtemelen o fiyata. %50 indirim kovalacağım fiyat üzdü beni

1 Beğeni

Ikisi de var.

[quote=“Hitodama, post:2485, topic:3005”]
4. cilt çıkınca yaklaşır muhtemelen o fiyata
[/quote] :frowning:

1 Beğeni