Kitap Fiyatlarındaki Aşırı Yükseliş

Aynen öyle :sweat_smile:. Avunduğum nokta o oluyor artık. Bugün aldın aldın yarına kalırsak her şey olabilir bak alamayabilirsin diyorum kendime. Bir de bir yandan artık ihtiyaç önceliği olan şeyler için liste yapmak zorunda kaldığımız için bazı kitapları ötelediğim oluyor. Misal 7-8 kitap alacaksak mecbur 2-3 e düşürüyorum, en çok hangini isterim diye sıralama yapıyorum. Sağ olsun Amazon arada bir indirim kodu tanımlıyor da zaman zaman piyasa altına aldığım kitaplar için ekstra bir sevincim oluyor. Çok üzücü bir durum aslında ama artık kanıksadım yani bu durumu. Ama nereye kadar böyle gider, kimler ne kadar dayanır bilemeyiz tabi. İnceldiği yerden kopacak gibi duruyor.

1 Beğeni

Amazon bana hiç kupon vermiyor. :cry: Yaklaşık 10 kitap alsam kütüphaneyi kapatacağım ama fiyatlar yüzüne izin alıp toptan bütün almak istediğim kitapları alamiyorum. 2019 yılında stajyer param ile 100₺ Halil Inalcık Devlet-i Aliyye tamamlamıştım. Şimdi 2 kitap 100₺. Kitap alırken artık eskisi gibi heyecanlı değilim.

1 Beğeni

Bir kaç hesap açarak deneyin ben de kendi hesabıma kupon alamıyorum. Annemi babamı 2. e-postamı kullandım anca öyle :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: Önceki senelerde iş bankası kültür yayınlarından aldığım kitapların fişine denk geldim yere çöküp bir kaç saniye hayatı sorguladım. Maalesef ki durum böyle olunca artık alternatif yolları deniyoruz nerde en çok indirim hemen oraya koşuyoruz. Saat 8 de de bazen Hepsiburada da çark falan döndürülüyor onları da takip edin illa bir yerde kazancınız olur :woman_shrugging:t2:

1 Beğeni

Amazon’da ki fiyatlar daha ucuz oluyor piyasayla göre.

1 Beğeni

Döviz artmaya başlıyor. Yılbaşından sonra muhtemelen Malazan’ın bugünkü fiyatını bile arayabiliriz.

1 Beğeni

İnstagram’dan yeni cildin çıktığını görünce hemen almaya gittim ve…

:frowning:

Çokça da sevdiğim bir seri. İnşallah amazona ucuza gelir

1 Beğeni

Marmaraçizgi kitapları amazona geliyor mu?
İngilizceleri hariç hiç görmedim. 3 ve 4. ciltlerin baskısını görmüştüm 220’ye pahalı diye almamıştım 4. cilt çıkınca yaklaşır muhtemelen o fiyata. %50 indirim kovalacağım fiyat üzdü beni

Ikisi de var.

[quote=“Hitodama, post:2485, topic:3005”]
4. cilt çıkınca yaklaşır muhtemelen o fiyata
[/quote] :frowning:

Zaman çarkı ciltli kitapları sanırım yeniden zamlanmış. Seriyi sıfırdan toplamak epey maliyetli artık.

3852TL’den 4976TL’ye çıkmış etiket fiyatı. Bu rakamları da gördüğüme göre seriyi asla almayacaklarım listesine ekleyebilirim. :roll_eyes:

2 Beğeni

Bu üç kitabın fiyatı son birkaç ayda tam üç kat artmış. Bunlar sadece bazı örnekler. 4-5 kat artan kitaplar var. İlginç.

1 Beğeni

Kitabım Şaman’ın etiket fiyatı 79TL’ den 96TL’ ye çıkarılmış. Bu fiyata kaç kişi alıp okuyacak, göreceğiz bakalım. Off, off… Bugün de buna dertlenecekmişim. :slightly_frowning_face:

2 Beğeni

Dert kitaplardan çok daha büyük.

1 Beğeni

Dert çok büyük ve büyüklüğü oranında umursayan da yok. Ama bir dahaki ay baz etkisi ile enflasyon düşünce sanki derdi kendileri çözmüş gibi çıkacaklar piyasaya. Biz yine yanmaya devam edeceğiz aynı dertle orası ayrı.

Onur bey, kitabın konusu nedir? Bir iki cümleyle anlatabilir misiniz? Kitapyurdu’ndaki tanıtımda pek bilgi verilmemiş.

2 Beğeni

İşteydim, kafamı toplayıp yazamadım şimdiye kadar. Kusura bakmayın lütfen.

Öncelikle sorduğunuz, ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Bir iki cümle ile anlatmam inanın imkânsız ama “olabildiğince özetle” diyelim, ben de elimden geleni yapayım.

Şaman’ın konusu şöyle:

Büyünün varlığını sürdürdüğü bir çağda antagonistimiz Volo başkalarından farklı olarak, sahip olduğu gücün kökenini öğrenirse çok daha fazlasını elde edebileceğine inanıyor. Kimse büyünün kaynağını bilmezken o, bunun bir tanrıdan öğrenilebileceğini düşünerek Yeraltı Dünyası’na inmeye ve tanrıların en kötüsü ile gücünün yettiği bir pazarlık yapmaya karar veriyor. Uzun ve maceralı yolculuğunun sonunda, büyük bedeller karşılığında kaynağı öğreniyor. Tanrılar katına uzanan bir dizi hile ve beceri ile onu elde ediyor ve kudreti, benzeri görülmemiş derecede artıyor.

Asıl büyük hikaye, gücünün fark edilmesinden sonraki çekişmelerle başlıyor. Bir yüzyıl içinde dünyanın çehresi değişiyor. Sonunda kaynak çekişmesi, kıtalar arası muazzam bir savaşa kadar gidiyor. En nihayet barbarların elinden kıl payı kurtarılan kaynak, büyücüler eliyle dokuza bölünerek dünyaya dağılıyor.

Ana karakter Şaman Kalbars, işte bundan yarım yüzyıl sonra dünyaya gelip terk edilen kimsesiz bir çocuk. Köyün şamanı tarafından torunu gibi yetiştirilip, 20 yaşında göklerin yedinci katını gören ilk ve tek şamana dönüşüyor. Savaşçı, usta bir silahşör aynı zamanda.

Büyücü Volo’nun pazarlığa girdiği tanrının dünyaya musallat ettiği sayısız şer ile her şaman gibi mücadele ederken, Kalbars’a çok istisnai bir görev yükleniyor. Bundan sonra kaynağın dokuz parçasını gizlice bulup yeniden birleştirerek ait olduğu yere geri vermek, onun hikayesinin merkezi oluyor.

Edit: Kalbars’ın kim olduğu ve onu bu kadar özel yapan nedenler, kitabın en büyük gizemleri tabii.

Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim :blush::pray:

Aslında okusanız, özetin özeti bile demezsiniz bu kadarına ama tanrıları, kralları, büyücüleri, sıradan gibi görünen insanları ve hepsinin hikâyeleriyle katmanlı bir yapıda olduğundan, ya en azından bu kadar anlatmam gerekiyor ya da sabırla, okunarak anlaşılmasını beklemek zorunda kalıyorum. İlginiz için tekrar teşekkür ederim. :blush::pray:

5 Beğeni

Teşekkür ederim. İlgiyle okudum. Bir iki cümleyle özetleyebilir misiniz derken size zahmet vermemekti amacım :slight_smile:
Konusu iyi görünüyor. Keşke zamlanmadan önce sorsaymışım :slight_smile:
Bakalım artık indirim falan denk getirebilirsem almayı düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Not: Bu arada kitap, İdefix’te 48, Amazon’da 45 tl. Kitapyurdu’na nazaran daha uygun fiyat.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim :blush::pray:

Okursanız yorumunuzu beklerim.

1 Beğeni

Dün kitap almıştım bugünkü fiyatları bu. :slight_smile:

1 Beğeni

Zincir uzun ben 1-2 tweet’i paylaşıyorum merak eden olursa ilk paylaşılan tweet sonrası devam ediyor.

6 Beğeni