Kitap Fiyatlarındaki Aşırı Yükseliş

Valla dün amazondan çok yüksek tutarlı alışveriş yaptım ve kapadım bir süreliğine. (Amazon Hollanda) eur çok hızlı 30 lara gelecek gibi. Beklemek intihar.

1 Beğeni

Zam konusunda kimsenin şüphesi olmasın. Ne olursa olsun A’da Z’ye zam gelmeyecek herhangi bir ürün, eşya, malzeme olmayacaktır. Geçen şu an yapılanın aksine bir kredi kartımın limitini absürt bir şekilde arttırmışlar. Değerlendirmemek olmaz dedim. Ödeyebileceğiniz kadar borçlanmak şu dönemde hiç saçma değil.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir :dd

2 Beğeni

Seçim sonrası 20 TL bozuk para olabilir. Enflasyonun böyle arttığı dönemlerde asla istenilen bir şey (para varsa veya ödeyebileceksen) o gün alınmalı. TL bazında herhangi bir şeye indirim gelme ihtimali yok. O yüzden yazdığına kelimesi kelimesine katılıyorum.

3 Beğeni

image

8 Beğeni

Katılıyorum :smiley:
Kitapyurdu

2 Beğeni

Bu pahalılık sadece büyük sitelerin sattığı güncel basımlı kitaplar için geçerli değil.
2.el piyasası da iyice saçmaladı. Basım tarihi 2013 olan kitap serisinin sıfır fiyatı ile arasında 20 TL var. Sorunca da eee ekonomi böyle diyorlar. Senden almamın ne anlamı kaldı ki o zaman? Sıfır ürün alırım daha iyi.

9 Beğeni

Ucuz gelince alıp geçmiştim zamanında, 2. kitabı çıkmış mı acaba ne kadar çıkmış diye bakarken :sweat_smile:

Epey bir sırasını bekler bu seri bende, sonra unutulur gider muhtemelen kitaplığın kenarında bir yerlerde :smile:.

5 Beğeni

Selenge Yayınları yine kırıp geçirmiş. Sadece birkaç ay önce %100’ün üzerinde zam yapmış olan Selenge geçen hafta yine %100’ün üzerinde zam yaparak (muhtemelen) rekor kırdı. Aşağıya sadece birkaç örnek ekleyeceğim:

-Süryaniler (76 tlden 200.00 tlye)
-İpek Yolu İmparatorlukları (102 tlden 255.00 tlye)
-İran Tarihi Coğrafyası (56 tlden 155 tlye)

9 Beğeni

İlk kitabı 16 TL’ye almıştım. Okuyup satarım artık. :rofl:

2 Beğeni

@erdo
Sabah şuna rastladım

Kitaplığın durumu ne alemde acaba : D

4 Beğeni

Hala açıkta duruyor ama eski çoğalım performansı yok. Güzel stok yaptım, bu kara günler bir gün geçerse o güne kadar tedbirim var. :slightly_smiling_face:

1- Cep telefonu
2- Kitap

İlginç bir şekilde temini gitgide zorlaşan iki şey. İlginç değil mi?

3 Beğeni

Zaman Çark’ ları ne olmuş öyle ya 7. kitaba geçemeden 6. kitapta patladım galiba :flushed:

2 Beğeni

Pek bir şey olmamış. Orta düzey bir restoranda yemek parası. Şanslıysan bir de tatlı ikramı yaparlar. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Eh o da doğru gerçi ama bir kitabın 200 TL olması gözümü korkutuyor açıkçası…

1 Beğeni

Pegasus’un basacağı yeni kitapları bekleyenler (ben dahil !) kendilerini fiyatlara hazırlasınlar. Özellikle Nevernight, Kızıl İsyan devam kitapları gibi ciltli çıkacak kitaplara. :slight_smile:

Bu kitap sayfa sayısı biraz yüksek olsada (800 küsür). Gelecek olan kitaplarda çok az sayılmaz. :melting_face:

5 Beğeni

Pegasus fiyat konusunda yine İthaki’yi geçmiş :slight_smile:

2 Beğeni

Yakında Pegasus’ta 3 kitap 1000 lira kampanyası bile olabilir. :woozy_face:

8 Beğeni

Çevirmen ücreti yok, telifi de en azından TL ile. Kızıl İsyan’ın devamıyla uzaktan bakışırız artık.

7 Beğeni

Güzel kampanya :slight_smile: .

1 Beğeni

Biraz önce Tudem’e uğradım, pazartesi itibariyle Tudem, Deli Dolu ve bağlı diğer yayınevleri kitaplarına %40 zam geliyormuş. DiskDünya serisi toplamayı düşünüp fiyatları yüksek bulan arkadaşlar için son viraj: pazartesiden önce en uygun fiyatlar bunlar olacak. Alsancak Tudem’den bizzat almak isteyen olursa beni referans olarak kullanıp ekstra indirim talep edebilir.

4 Beğeni