Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

Başkomser Nevzat 1 - Çiçekçinin Ölümü çizgi romanının iç sayfalarından birkaçını paylaşabilecek olan varsa çok sevinirim.

Orwell’ın kitapları için alfa baskısı ciltli elinde olan varsa ciltli nasıl ve paylaşabilir mi?

Elinde The name of the wind 10. Yıl baskısı olan birisi diğer baskılardan olmayan 50 sayfasından birkaç sayfasını paylaşırsa çok iyi olur. Bir de kitabın dilini okumak için orta düzey b1 b2 ingilizce yeterli mi?

3 Beğeni

İş Bankası yayınlarının En Güzel Tarih serisini okuyan var mı acaba içeriği nasıl

Merhaba. Edgar Allan Poe’nun Ren Kitap’a ve İthaki Yayınları’na ait kitaplarının içindekiler bölümünü paylaşabilir misiniz?

Kitapları almayı düşünüyorum. Ama hangi yayınevi yazarın hikayelerini tam bastığını bilmediğim için alamıyorum. Bu sebeple 2 yayınevininde içindekiler bölümünü paylaşırsanız sevinirim.

2 yayınevinde bütün hikayelerini bastığı özel basımları var. İthaki Yayınları’nın 968 sayfa - Ren Kitap’ın 880 sayfa. Hangi yayınevini tercih etmeliyim. Hangi yayınevinin çevirisi daha iyidir?

Bende hiçbir edisyonu yok ama Poe için İletişim baskısını öneriyorlar genellikle. Ren direkt kalitesiz bir yayınevi😬 kötü baskı, kötü çeviri, kötü editörlük. İthaki’nin de Poe baskısının okuması zor, sıkıntılı bir çeviriye sahip olduğunu duymuştum. Ancak içindekiler bölümüne gelirsek üç yayınevi de bütün hikayeleri bastı eksiksiz. Şu linke gidip eser hakkında kısmına tıklayıp aşağı kaydırırsanız içindekiler bölümünü indirebilirsiniz.

3 Beğeni

İthakiden almayın pişman olursunuz,çevirisi rezalet.Forumda benim gibi alıp da okuyamayan elinde kalan çok arkadaş var.İletişim yayınlarından alın hem içeriği hem çevirisi çok iyi.

2 Beğeni

İletişim baskısından okudum herhangi bir sorun görmedim. Forumda İthaki’den okuyanların şikayetleri vardı.

1 Beğeni

3 yayınevininde kitap sayfaları birbirlerinden farklı biri 968 biri 880 biri 1416 sayfa.
Aralarındaki fark nedir? Biliyor musunuz?

Ebatları ve punto boyutları aynı değil. İletişim baskısı diğer iki baskıdan küçük. Ren baskının puntoları İthaki baskıdan büyük.

İyi çeviri okumak istiyorsanız İletişim alın.
Sert kapak baskı diyorsanız İthaki alın. Ren baskı her anlamda (çeviri, ciltleme, kağıt) geride kalır.

Farklı yayınevi baskılarını incelerken öncelik olarak bence çevirmene bakmak, sonrasında baskı kalitesine bakmak daha mantıklı olur.

2 Beğeni

Yayınevlerinin adını yazmayı unutmuşum. Ren 880 - İthaki 968 - İletişim 1416

İletişim de hem hikayeler hem şiirler hem de diğer yazdıkları mı var? Yoksa sadece hikayeler mi?

Şiirler yok. Şiirleri ithaki ayrı olarak bastı ama pek iyi bir şiir çevirisi değil. Şiirlerin hepsi değil ama Kuzgun şiirinin bir everest baskısı da var. Şiir hakkında verdiği bilgiler güzel ama şiir çevirisi olarak beğenilmedi.

İletişim baskının içindekileri sitesinden inceleyebilirsiniz.

Ren baskı içeriğini forumda ben paylaşmıştım ama bulamadım. Kelime seçimleri ile ilgili örneğin “ebemkuşağı” vs esprileri olmuştu.

1 Beğeni

Birbirleriyle bağlantılı hikayeler var mı? Varsa karışık mı koymuşlar yoksa sırayla mı?

Tamamını okumadım, tam hatırlamıyorum ama iletşim baskı öyle olabilir.

1 Beğeni

Sherlock Holmes serisini Everest almayı düşünüyordum ama bir kitabın fiyatı bile biraz can yakıyor.
Biraz araştırıp Cem Yayınevini gördüm. Fiyat açısından bana çok iyi göründü. Bazı yorumları da okudum ve çevirisinde de bir sıkıntı yok gibi. Ama emin olmak için sormak istiyorum. Forumda bu yayınevinden sahip olan varsa birkaç şey söyleyebilir mi çeviri açısından.

Cem ve Everest İki baskı bende var ama okumadım.

Everest 3 ciltli baskı dediğiniz gibi güzel ama pahalı. Notlar/açıklamalar nedeniyle bazı okurlar için akıcılık nedeniyle sıkıcı olabiliyor. Fiyat sorunu olmasa bu baskıyı önerirdim.

Cem kutulu versiyonları olumlu yorumlar nedeniyle ben aldım ama henüz okumadım.

Ayrıca Alfa’nın tekli baskıları da var. Çeviri nasıl bilmiyorum, onları da inceleyebilirsiniz.

3 Beğeni

Iletişim genellikle indirim oranı ne oluyor? Böyle büyük günlerde yüzde 40 -50 arası görmez herhalde. Birde alfa orwell ciltli baskı vardı sende sanırım nasıl?

İletişim yüzde 50 indirim bir kez galiba 2-3 yıl önce gördüm. Genelde 35 civarı indirim oluyor.

Evet Orwell baskılarını ben Alfa’dan aldım. Hayvan Çiftliği ve 1984 ciltli baskı için kağıt tercihi olarak şamua kağıt benzeri bir kağıt tercih edilmiş… Diğer ciltli Orwell kitaplarında normal kitap kağıdı tercih edilmiş. Cilt malzemesi Lovecraft, Decameron ile aynı. Ben baskıları beğendim.

1 Beğeni

Başkomser Nevzat - Çiçekçinin Ölümü

@isos81

7 Beğeni

5 Beğeni