Kitap İçerikleri Paylaşım ve İstek Bölümü

Evvel Zaman İçinde İstanbul kitap, içerik, paylaşım, fotoğraf.

7 Beğeni

ENTELEKTÜEL BİR OSMANLI PADİŞAHI FATİH SULTAN MEHMED İBB Yayınları kitap, içerik, fotoğraf, paylaşım.

6 Beğeni

Kaptanın Seyir Defteri - Vural Yener

Kitabı okuyan ya da elinde bulunduran var mı? Varsa içindeki düz yazılardan bir örnek paylaşabilir mi? Teşekkürler.

1 Beğeni

Fatih Sultan Mehmed İBB Yayınları kitap, içerik, paylaşım.

6 Beğeni

Elinde “Don Camillo ve Hayırsız Oğul” (Bilgi Yay)
olan varsa, içindeki öykülerin listesini paylaşabilir mi ?

Bilgi yayınevinden son yıllarda çıkan “Dom Camillo ve Sürüsü” ile aynı kitap olduğunu sanıyorum, ama öykü listesini görmeden emin olamıyorum.

1 Beğeni

Kitap ben de yok ama Google’dan buldum, şunlar varmış.

2 Beğeni

Google’da Türkçe baskıyı bulamamıştım ben, sağolun.
Evet, bir öykü hariç “Don Camillo ve Sürüsü” ile aynı kitap.
“Don Camillo ve Sürüsü” kitabında fazladan bir öykü daha var.

Bilgi yayınevinin eski baskıları, UK çevirileri ile birebir örtüşüyor. Belki de İngilizceden çevrildiler. Elimde olmadıkları için çevirinin hangi dilden yapıldığına dair bir ibare var mı bilmiyorum. Ama kitap isimleri UK baskıları ile uyumlu.

UK Don Camillo Bilgi Yay Eski Baskı
The Little World of Don Camillo Don Camillo’nun Küçük Dünyası
Don Camillo and the Prodigal Son Don Camillo ve Hayırsız Oğul
Don Camillo’s Dilemma Don Camillo Çıkmazda
Don Camillo and the Devil Don Camillo ve Şeytan
Comrade Don Camillo Don Camillo Moskova’da
Don Camillo Meets Hell’s Angels Don Camillo ve Cehennem Meleği

Son dönemde çevrilen iki Don Camillo kitabı (“Don Camillo’nun Küçük Dünyası” ve “Don Camillo ve Sürüsü”) ise İtalyancadan çevrilmiş, iç sayfada yazıyor.
İtalyan baskılarına devam edilirse harika olur, tam bir külliyata kavuşmuş oluruz.

4 Beğeni

Yeditepe’nin Evliya Çelebi Seyahatnamesi’nden kullanılan Türkçe ve dili hakkında fikir verebilecek görseller rica edebilir miyim?
Ayrıca şunu sormak istiyorum. Bu seri ilk kitapta ciltli ve karton kapak olarak başlamıştı. Daha sonra ciltli versiyona devam edilmedi diye biliyorum. Fakat şu an Amazon’da görseller ciltli gibi duruyor ve açıklamalarda da ciltli olarak geçiyor.

1 Beğeni

Ciltli devam etmedi Amazon’da yanıltıcı bir durum olsa gerek.

2 Beğeni

Alfa’nın Besteciler - Yaşamları ve Eserleri kitabına sahip olan biri varsa eğer, kitapta hangi besteciler anlatılıyor acaba?

1 Beğeni
2 Beğeni

Çok teşekkür ederim.

2 Beğeni

Karagöz İBB Yayınları kitap, içerik, paylaşım, fotoğraf.

@erdo hocam. Daha dilersen resim atarım hocam. Sadece içindekiler için attım şimdilik.

4 Beğeni

Teşekkürler arkadaşım, içerik benim için yeterli :pray:

3 Beğeni

Cumhuriyet’in 100.Yılında Türk Edebiyatı kitabı içerik, paylaşım, fotoğraf.

@shmebulock hocam. Daha dilerseniz fotoğraf atarım.

6 Beğeni

Paylaşımlar yeterli hocam çok teşekkürler.

2 Beğeni

Dostlar selam! Füruzan çok sevdiğim bir yazar. Hakkında böyle bir biyografi çalışılmış. Eski bir kitap ama vefatından sonra tekrar baskı yapılmış. Elinde olan varsa çerik paylaşabilirse sevinirim, yaşadığım şehirdeki kitapçıların getireceğini sanmıyorum. 400 sayfa bir kitaba göre etiket fiyatı yüksek geldi. İçerisinde renkli görseller vb eklentiler mi var acaba?

2 Beğeni

Renkli değil ama fotoğraflar var

2 Beğeni

Charles Dickens Tüm Eserleri Özel Edisyon
@Jeeundo

12 Beğeni

@annihilator ın isteği doğrultusunda Zümrüt Denizli Tress in Ciltli edisyonundan görsellerin birkaç fotoğrafını paylaşıyorum. Kaçırdığım birkaç görsel daha vardır. Çünkü bazılarını parlak kağıt sayfasına, bazıları normal sayfaya basmışlar. Font da biraz geniş aralıklı, o yüzden ilk sayfasını da paylaştım.

Hikayeden spoiler olabilir diye ilk fotolardan sonrasını blur ladım.

8 Beğeni