Kitap Kampanyaları - İndirimli Kitap Fırsatları

2 Beğeni

Hb’de İthaki indirimi var. Şu satıcı Kemal Tahir kitaplarında güzel indirim yapmış gibi duruyor, paylaşmak istedim.

https://www.hepsiburada.com/kampanyalar/ithaki-yayin-grubunda-super-fiyatlar?filtreler=satici:IhlamurKitabevi%3Byazar:Kemal€20Tahir

2 Beğeni

Evet HB’de bazı kitaplar bayağı ucuz ve üstelik 1 ay erteleme seçeneği de var.

1 Beğeni

Şuan AMZN40 kodu çalışsa hemen sipariş verirdim. :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben de çalışmıyor. :upside_down_face:

Satıcı aynı değil ama ben geçen hafta korsanlandım :slight_smile: Artık sanal pazar sitelerden satıcı kendi depoları ya da kitabın yayıncısı falan değilse daha da almam.

1 Beğeni

Acaba matbaada bandroller mi yanlış vurulmuş? Siz de yazmışsınız, hem yeni hem de çok satmayan bir kitabın korsan baskısını beklemiyor insan. Belki kitap elinde olan başka arkadaşlar kontrol ederse anlaşılabilir.

1 Beğeni

Hiç bunu düşünmemiştim, şu ana kadar yan satıcılardan bir kitap almadım ama göz önünde bulundurmakta fayda var bu ihtimali…

Bandroller epey alakasız ve farklı. Ne yayınevi ile ne birbirleri ile bağlantıları var. İki farklı kitap iki farklı basım, bu şekil bir karışıklık bence çok düşük bir ihtimal. Zaten böyle bir şey olsa geri dönüş yaparlardı herhalde, direk iade işlemini gerçekleştirdiler.

Elimde onlarca ithaki kitabı var ilk defa böyle bir alışverişte farklı bandrol durumu oldu, ben korsan fikrine daha yakınım :smiley: neyse ben iadeyi yaptım, daha da böyle bir risk almam dediğim gibi, ya kitap sitesinden ya da garanti satıcılardan alırım artık. 5-10 lira için iadesiyle uğraştığıma değmez ki kaç kişi gelen kitabın bandrolüne bakıyor benim gibi :smiley:

Hepsiburada’da uygun fiyata nasıl kitap bulabiliyorsunuz anlamıyorum. Forumda o kadar kişinin alışveriş yaptığını görünce takip edeyim dedim tesadüften mi yoksa ben mi safım bilmiyorum benim baktığım kitaplar (ki az miktarda değil 100 civarı bakmışımdır) ya piyasa fiyatında ya da 10-15 tl yüksek oluyor.(yüksek olanlar daha çoğunlukta güya ‘‘ticaret’’ yapıyor.) Pek indirimli kitaba rastlamadım. Kampanya yapıyoruz diyorlar o da gerçek değil kampanya yapıldığı zaman tüm kitaplar normal fiyatının üstüne çıkıyor.

Tek artısı kuponlar. Kupon + kampanya ile belki iyi şeyler yakalanabilir ama satıcı sürekli değiştiğinden alınacak kitaba da güvenemiyorsunuz amazon gibi. Birkaç kez kupon+kampanya ile iyi bir şeyler yakaladım ama bu kampanyalar da çok kısa süreli oluyor. Üstte korsan kitap denilince de iyice şüphelendim şimdi. Bilmiyorum ben mi fazla kötümser yaklaşıyorum siteye.

4 Beğeni

Bir ara çark vardı, bazen kitap için kupon veriyordu, bazen de 5-10 tl (nadiren daha yüksek) kupon veriyordu. Bir de haftasonları kargo ücretsiz olunca o 5-10 tl tek kitapla değerlendirilebiliyordu.

Korsan için yapılabilecek bir şey yok, geçen hafta ben de korsana denk geldim. Kuponu son anda fark edince hemen bir kitap alıp satıcıya “kitap korsansa satışı iptal edin, iade ile uğraşmak istemiyorum” diye mesaj attım. cevap olarak üç nokta (…) koyup göndermiş. Gelen kitapta korsanlık paçalardan akıyordu, mecburen iade ettim.

1 Beğeni

İdefix 30/150 kampanyasında hediye çeki satın alma yöntemiyle 200’e 60 indirim yakalanabiliyor.

4 Beğeni

Bu Salon Yayınları tarafından Boşluğun İçinden adıyla Türkçe’ye çevirilmişti. Türkçesi ile aynı fiyat.

Bu ise Türkçe’sinden ucuz :slight_smile:

7 Beğeni

7 Beğeni

Ötükenden başka satıyorlar mıydı?

Satmıyorlar. O 50 bin ifadesi muhtemelen stok sayısı ile alakalı.

2 Beğeni

O zaman geçiniz. :smile:

1 Beğeni

image

Citsiz diye yazmışlar ama elimdeki citli olan kitapla aynı ISBN. Amazon yanlış giriyor böyle bazen ciltlidir.

1 Beğeni

3 adet gönderi şu konuya taşındı: Kitap Öneri/Tavsiye Platformu

Şimdi baktım 200’lük çek görünmüyor. 100’den 250’ye atlıyor. Nasıl yaptınız