Kitap Öneri/Tavsiye Platformu

Suç ve Ceza’yı çok severek okudum fakat istediğim öneriye pek uyduğunu söyleyemeyeceğim. Yine de sağ olun.

1 Beğeni

Amber Yıllıkları Roger Zelazny

3 Beğeni

Üstat merhaba, ben de Türkçesi var. İngilizce basım 150 lira. Sen ebook olarak mı okudun.

1 Beğeni

Evet ebook okudum. Bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum.:hushed: Kolay ulaşım diyince yanlış anladım sanırım :sweat_smile:

2 Beğeni

Amazonda çok yükselmiş yabancı dilde kitaplar.

1 Beğeni

John Fowles - Koleksiyoncu adlı eserini herkese değil lakin psikolojik kurgu olarak baskıyı okuyucusuna her an hissettirmesi ile bende ayrı bir yeri var. Normalde bir eseri ele aldığımda 200 sayfaya yakın okuyan birisi olarak kitabı bir haftada bitirdim. Hemen bitmesin diye ve sonunda ne olacak diye. Kurguda ki kişiyi karşı resmen kinlendim. Eskiden rahmetli Erol Taş ne kadar gerçekçi bir oyunculuğu sahipmiş ve insanlar tepki gösteriyormuş, bununla beraber karşılıklı etkileşim had safhalara çıkıyormuş. Bu eserde de bana aynısı oldu. Hem yazara hem karaktere karşı bilendim. Yapılır mı bu beaa…:unamused::unamused:

3 Beğeni

Kendi yazdığım kitabı tavsiye etmek istiyorum :slight_smile: İsmi; “Şşşş…” Google play üzerinden okuyabilirsiniz. Yada online kitap sitelerinde bulabilirsiniz. Gerçi internet üzerinden alınan kitapların artık bana bir getirisi yok ama olsun. Önemli değil :slight_smile: Link paylaşmak yasak mı bilmiyorum o yüzden paylaşmıyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Merhaba kızıma masal kitabı almak istiyorum. Hem kitap önerebilecek hem de alfa yayınlarının binbir gece masallarını anlatabilecek var mı ? Çocuklara uygun mu ?

2 Beğeni

Merhaba İş Bankasında böyle kısaltılmış olarak var. Tam metinde etkilenebileceği hikayeler olabilir, emin değilim ama bu versiyonu da aklınızda olsun. Çocuklar için çıktığı için hikayeler daha titiz seçilmiştir diye düşünüyorum. Yaşı kaçtı acaba? Belki ona göre 1-2 tavsiye verebilirim.

https://www.eganba.com/binbir-gece-masallari-kitabi-antoine-galland-is-bankasi-kultur-yayinlari

1 Beğeni

Yaşı kaç acaba? Okumayı biliyor mu? Ben de George R. R. Martin’in Buz Ejderhası’nı önerebilirim.

2 Beğeni

Birlikte okumanız için bunlara bakabilirsiniz. Ciltlileri tükenmiş bazılarının belki başka sitede bulabilirsiniz ya da karton kapaklılara bakarsınız.

2 Beğeni

6 yaşında daha okuma bilmiyor genelde ben okuyorum.

Herkese ayrı ayrı TEŞEKKÜR EDERİM.

2 Beğeni

Anladım. Önerimi geri çekiyorum 9 10 yaşında olsaydı daha iyi olurdu onun için ama bu yaşta pek uygun değil gibi. :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba. YKY yerine çeşitliliği daha bol İş Kültür’e göz atabilirsiniz.

https://www.iskultur.com.tr/yazarlar/suzanne-fossey
https://www.amazon.com.tr/s?k=iş+kültür+hareketli+kitaplar&__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&crid=344BI1161E00Q&sprefix=iş+kültür+hareketli+kitaplar%2Caps%2C186&ref=nb_sb_noss

1001 Gece Masalları yerine Eflatun Cem Güney’in derlediği ve TC Kültür Bakanlığı’ndan da çıkmış olan masal kitaplarını (Dede Korkut ve Keloğlan da mevcut) tercih edebilirsiniz. İş Kültür’de Ezop, La Fontaine ve Andersen seçkileri, YKY’de 2 cilt Grimm Kamuran Şipal çevirisi mevcut - lakin Altın Kitaplar, Dost Kitaplar, Doğan Kardeş vb.den (Nadir’de mevcut) tüm bu ekollerin filtrelenmiş, derlenmiş ciltli kitaplarını da bulabilirsiniz. Yanı sıra Perrault Masalları (Püsküllü Prens olarak da mevcut), 2 ciltlik 50 Ülkeden 70 Masal, Doğu’dan Seçme Masallar, Herkül ve Başka Masallar, Gemici Sindbad (YKY) ve 1001 Gece Masalları ile Türk Masalları için ikişer ciltle Arda Yayınları yine şu anki yelpazeden daha renkli ve kaliteli seçenekler sunacaktır. Elbette çocuğa okumadan önce hepsine göz gezdirmekte ve elemekte fayda var. “Ciğer Masalı” okunmaz mesela. Ama uçan halı, kırbaç, Anka tüyü vb. gibi kombinasyonlarla Harry Potter’dan çok önce sihrin ve hayal gücünün kapısını açmış Doğu masallarını kesinlikle çocuğa okumak gerektiği taraftarıyım.

Hızlı okuma sağlamak için de, balondan balona geçişlerle çizgi romanlar, en az çocuk kitapları kadar verimli olacaktır, ihmal etmeyin derim. Artemis sürüsüne bereket Peanuts (Snoopy) bastı, Red Kit, Asterix, Tenten gibi frankofonlar da onlarca sayısıyla Marvel ve DC ciltlerinden daha ucuza bulunabilir haldeler. Keyifli okumalar.

4 Beğeni

Polisiyede Michael Connelly ve Jean Christophe Grange’ı önerebilirim.

5 Beğeni

Dan Brown kitaplarını en başta öneririm. Onun dışında Jean Christophe Grange’i tavsiye ederim. Yerli olarak da Ahmet Ümit’i öneririm.

3 Beğeni

Yerli denilince bir şüphe düşüyor içime. Ya beğenmezsem? Sanırım bir tane alıp deneyeceğim. Grange’in kitsplarına baktım da maşallah hepsi pahalı. Zaten tüm kitaplar pahalı da böyle başka türden alınca daha bir pahalı görünüyor gözüme. :joy:

2 Beğeni

Ahmet Ümit’in Kayıp Tanrılar Ülkesi kitabıyla başlangıç yaptım ben. Sevmiştim, bayağı akıcıydı. Sende onla başlayabilirsin. Ucuz ne var ki kitap olsun :upside_down_face:

2 Beğeni

Ben de bunu öneririm. Dan Brownvari bir tarzı var yazarın, onu seviyorsanız beğenirsiniz diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Zaman çarkı, yüzüklerin efendisi gibi belli bir yaş üzerindeki insanların da seveceği (30 yaş üzeri :slight_smile: ), edebi bir dili olan ve klişelerden mümkün olduğunca uzak fantastik ya da bilimkurgu serisi olarak ne önerirsiniz?

2 Beğeni